Sexuální harašení (bohužel, trpce konstatuji) na současném pracovišti je poslední, co by mě eventuálně napadalo, neboť prostě a jednoduše není vhodný objekt. Jediný, s kým se tady dá úspěšně, a hlavně vesele a zábavně flirtovat, je muž, kterému již dávno minul důchodový věk, a je šťastně ženat déle, než jsem já na světě. Ale přiznávám, že byly i takové časy, kdy harašení kvetla pšenka… pravda, hodně vody již v místním veletoku uplynulo.

To takhle jednou zjara přibyl do kolektivu nový pracovník. Jen na krátkou dobu, byl to cestovatel, a jeho životní styl byl půl roku práce, půl roku v pralese či savaně. To vám byl tak hezkej chlap, až to bylo skoro škoda. Vysoký, opálený, světlé vlasy, ještě vybledlé sluncem, hnědé oči, navíc se netypicky oblékal, snad aby ho opravdu nikdo nepřehlédl - nebo tak byl zvyklý z těch džunglí, kdo ví, vypadal, jako že zrovna slezl z kobyly, pončo nosil, a klobouk... prostě zaujal na první pohled.

Ani na druhý to nebylo marné, protože uměl velice hezky vyprávět o svých cestách, aby ne, vždyť se tím občas i živil. Pochopitelně všem ženským v kanclu podklesávala kolena, sotva vešel do dveří, a všichni ostatní chlapi přemýšleli, jak se ho nenápadně zbavit. Ke všemu se postupně ukázalo, že na cestách dělá i dobré fotky a že umí hrát na řadu exotických hudebních nástrojů. Vzbuzoval o svou osobu zájem nebývalý.

Zejména jedna moje mladá kolegyňka se před ním nakrucovala v minisukních (měla na to figuru, to se musí uznat), a dělala všechno možné, aby si jí všiml a nejen to ;-). Aby neřekla, že jí nějak překážím, tak jsem předstírala nezájem o tohoto pána (i když se mi pochopitelně taky líbil) a pro klid na pracovišti ho přehlížela jak planinu, což mu ale neušlo a zřejmě mu to bylo podezřelé. Při nejbližší vhodné příležitosti se zeptal, jestli mám snad nějaké výhrady k jeho osobě. Učinil tak s náručí slunečnic, a to musí každý uznat, že to nejde jen tak chladně odbýt. Zůstávali jsme pak oba v práci dlouho přesčas, až všichni ostatní odešli, a já měla dost příležitostí obdivovat jeho opálené štíhlé tělo se světlými chloupky, a také jeho neobvyklou šikovnost i něhu, s jakou se mě dotýkal, a poslouchat jeho vyprávění o dalekých cestách…

Ale čas běžel, jaro i léto se chýlilo ke konci a cestovatel balil zavazadla na další půlrok v džungli. Dokonce měl takové nápady, že mám jet s ním, že by mi rád ukázal svět a určitě by nám bylo spolu dobře. Jenom zapomněl na takovou drobnost, že mám děti a někdo se o ně musí starat. Tenkrát byly moje ratolesti ještě školou povinné. Tak jsme se rozloučili, opět s náručí slunečnic, odjel kamsi do divočiny, kouzlo pominulo... zbylo dost hezkých vzpomínek. Nic víc, nic míň... a slunečnice, ty mám pořád ráda.

Rikina


Jéje, já dneska asi budu potřebovat kapesník!:-) To jsou dojáky! Řekneme někomu, ať to všechno spojí dohromady, uděláme film a budeme mít balík, aby Žena-in mohla dostat konečně nový kabát!

Harašili jste? Napište nám o tom! Redakce@zena-in.cz!

Reklama