Vida, na tenhle zdravý pohyb jsem ve výčtu zapomněla, takže tímto děkuji naší čtenářce s nickem Hanula za inspiraci. Chodíte v zimě do bazénu?

Když jsem byla mladší, pohyb jsem přímo milovala. Velký vzor pro mě byla Jitka Polášková, která již není bohužel mezi námi. K ní jsem začala chodit na takovou prvotní formu aerobiku a ten mě opravdu vzal za srdíčko... to jsem se vyblla.

Takže ano pohybu jsem věnovala hodně času, bavilo mě to. Turistiku miluju dodnes a to je také pohyb, ne?
Čím jsem ale starší, koukám na více vhodnější formy pohybu - pilates, jóga.

Vždy, když nastane chladné počasí, tak se o nějaký ten pohyb začnu hodně zajímat - ale ouhá, když má dojít na samotné cvičení, tak mě něco začne bolet. Zrovna teď - nález - propadající se klenba na noze a že ta mrška bolí.
Nicméně při pilates by to snad nevadilo. Ale zase ten program ve fitku - ten čas mi vůbec nevyhovuje.

I zakoupila jsem domů kvalitní karimatku a už jsem si párkrát pilates zacvičila s dívídíčkem. Většinou najdu čas jen o víkendu. Teď mě „donutila“ k pohybu i VZP. Teda spíše její akce v Klubu pevného zdraví - choďte na preventivní prohlídky a my vám příspějeme na pohybovou aktivitu.

No tak si jdu koupit permici do bazénu.
Já tu lenost překonám. Tady se na bolavou nožku nedá vymlouvat.
Pohybu zdar!

Hanula

Milá Hanulo, díky za připomenutí, málem bych opravdu zapomněla na to, že plavání v zimě může být další formou pohybu, která nás udrží v kondici

Text nebyl redakčně upraven

Jak se hýbete vy, milé ženy-in, když je venku pod psa?

  • Možná patříte mezi nadšence, které mizerné počasí neodradí od pohybu.
  • Možná měníte přírodní terén za krytou halu a cvičíte dál.
  • Možná vám k fyzičce postačí právě ten zmíněný pes, který vyžene vás a nenechá svou paničku zlenivět. S ním prostě musíte, i když venku padají trakaře.
  • Možná ke svým pohybovým aktivitám počítáte práci na zahradě. Kdo vlastní nějakou „latifundii“, nemá o zdravý pohyb na čerstvém vzduchu nouzi.
  • Možná jste se rozhodla začít cvičit doma podle videa, nebo nějaké příručky, protože se vám prostě nechce mezi namakané cvičence do posilovny nebo fitka, ale chcete si udržet kondici a zpevnit svaly.
  • Možná vás napadá úplně jiná možnost, o které byste se ráda zmínila

V každém případě vítám mezi příznivce dnešního tématu a těším se, že mi o svých pohybových aktivitách něco napíšete.

Na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

A vy se můžete těšit na:

Balíček sprchových gelů Radox

r

Reklama