Obyvatelka pražského Žižkova Hanula je se svým bydlištěm vcelku spokojená, ale přece jen, dvě věci by změnila. Jaké, to se dozvíte v prvním příspěvku na toto téma.

Co bych nejraději změnila v okolí svého bydliště
Říkám že nic, ale pak se zamyslím....

Bydlím na krásném starém Žižkově v krásně zrekonstruovaném baráku, majitel je příjemný a ochotný (samozřejmě zvyšuje nájem, ale podle platných pravidel - s tím nic nenadělám). Bydlím tu moc ráda -  mám všude blízko.
Nicméně dvě věci bych velice ráda změnila:
1. Ráno vstávám do růžova vyspalá - nutná hygoška, obléct a běžet do práce. Co si budeme povídat, jsem ještě trochu rozespalá. Ale už na schodech z baráku bystřím, pozor - až otevřeš ta naše nádherná vrata - koukej...
Párkrát se mi stalo, nedávala jsem pozor a byla jsem v hov..... Fuj! Vracím se domů - bez bot a umýt boty....
Prosím pány pejskaře (pejsky mám moc ráda), uklízejte po svých miláčcích - vždyť na každém rohu jsem papírové pytlíky na tyto exkrementy.
Chtěla bych změnit myšlení pejskařů, ale to je jen asi moje vroucné přání...

2. Jako každý uvědomělý občan třídím odpad - je to jednoduché, před barákem jsou kontejnery - tak házím sklo,plast, papír do jedné tašky a tam roztřídím podle typu. Jenže - i když se kontejnery vyvážejí 3x týdně, je hodně uvědomělých občanů, kteří odpad třídí a podle toho to tak u kontejnerů vypadá - přeplněné a odpad naházený kolem kontejnerů.
Někde jsem četla, že se uvažuje o podzemních kontejnerech - tak prosím, prosím - ať už jsou tu a Žižkov je nádherně čistý - bez exkremetů a bez odpadu válejícícho se po zemi.

Hanula

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

____________________

Žižkov se opravdu den ode dne mění k lepšímu. Mám ho také ráda, bydlím kousek nad ním. A s těmi nezodpovědnými pejskaři, to máte všude. Snad se časem mentalita těchto lidí změní – i tam u vás ( u toho překrásného kostela))
Pěkný den a děkuji, že jste napsala
Saša

Téma dnešního dne: Co váš štve v místě vašeho bydliště?

Ať už jde o místo, kde jste se narodily nebo kam jste se přistěhovaly, určitě je spousta věcí, které vás v místě vašeho bydliště štvou.

  • Počínaje psími výkaly, kriminalitou, stavbou megalomanských obchodních center, a na druhou stranu regionální nezaměstnaností.
  • Štvát vás mohou také bezdomovci, nebo neupravené chodníky, drahé parkovné, bary a herny pod vašimi okny, arogantní úředníci na radnici.

Nic není tak růžové, jak se na první pohled zdá. Ani naše, byť milované, bydliště.
Postěžujte si, ulevte si, napište, jako byste psaly na vaši radnici.

piště na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jeden kvalitní příspěvek odměníme pěkným dárkem: Knihou nakladatelství Argo / Babička drsňačka a diářem na rok 2013.

diar

Reklama