Moje první výplata nebyla ze zaměstnání. Byla z brigády. Z chmelové brigády.

Jako čerstvá středoškolačka jsem odjela s ostatními ziskuchtivými študáky a s pokřikem "Do Touchovic na chmel a pořádně se nachmel!" škubat chmelové šišky klasickým ručním způsobem. Pro mladé, tohoto brigádnického zápolení neznalé, doporučuju skouknout „Starce na chmelu". Tehdy jsem si přišla na 720 Kčs. Vcelku slušný peníz. A nejen to. Taky jsem obdržela školní důtku za... no, nechtějte vědět za co.

Za první korunky jsem si pořídila - tehdy nedostatkové - vysoké kozačky. Śkolní rok uběhl a další brigáda a další chmel. Opět se historie opakovala. Zpívejte se mnou ( text situační, melodie viz „Na Šumavě je dolina..."): " ...a když se blíží k večeru, každej si hledá zábavu. A když se ozve VEČERKA!, rozsvítila se baterka.. "

Ovšem to už jsem byla šikovnější a vydělala jsem si celých 1250 Kčs. Taky jsem se stala fikanější. Tudíž můj pobyt v Touchovicích proběhl bez výchovného opatření. Odměnila jsem se tuzexovými riflemi.

A uběhlo dalších pár let a já si přinesla ze svého prvního skutečného zaměstnání výplatu opravdickou. Utratila jsem ji za záležitosti ryze praktické - nájem, obědy v závodce, zimní bunda. Za zbytek peněz jsem uspořádala dobročinnou akci - mejdan pracujícího člověka. Pro přátele.

hannah58

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.


Tématem dnešního dne je Vaše první výplata.

  • Vzpomenete si, co jste si koupili za svou první výplatu?
  • Nebo vás ta první pořádná odměna teprve čeká?
  • Měli jste jasno, co si koupíte?
  • Utratili jste celou svou první výplatu?
  • Koupili jste něco někomu jinému než sobě?
  • Jak byste naložili s první výplatou nyní?

pište na redakce@zena-in.cz

předmět: výplata

Těším se na vaše příspěvky! Jeden z nich ocením pěknými dárky.

Odměnou bude tentokrát tělové mléko Vichy a sprej pro zářivý lesk vlasů od Avonu.

Vichy

 

lupa

 

 

 

Reklama