Po zkušenosti, jakou nám ve svém příspěvku popisuje čtenářka s nickem hannah58, se ani není čemu divit, že nakupuje vánoční dárky už v létě.  Ovšem historka je to humorná. Klikněte a čtěte.

Dobrý den!
Posílám svůj příspěvek pro dnešní téma a přikládám dvě fotky.

Ano, ano, je to tak. Nakupuju. V listopadu peču cukroví a balím dárky, zakoupené klidně už v létě. Je to můj tradiční rituál. Stalo se, že jsem jej jednou jedinkrát porušila. Dárky jsem sháněla kolem Mikuláše, rohlíčky a linecké klohnila narychlo v předvánočním týdnu. Lítala jsem nejen v obchoďácích, ale i mezi horkými plechy, neumytými okny tak divoce, až mi to všechno nějak přerostlo přes hlavu. Dost! 23. prosince před obědem jsem vztekle mrskla formičkou a vyvlíkla se ze zástěry. „Hele, já se na to můžu vykašlat. Jdem večír zapařit jako dřív.“  Dřív znamenalo za svobodna. Červenou mašlí, připravenou na převázání posledního balíčku,  jsem přiškrtila manžela, aby zvedl hlavu od křížovky. Byl pro.

Akce to byla blesková, korunovaná jasným cílem – hospůdkou našeho mládí. Cinkli jsme známým, Petrovi a Lucii, zda bychom mohli po tahu u nich přespat. Oni že jo, všechno klaplo. K večeru nás Péťa s Luckou vyhlíželi. Zvlášť tedy Péťa, otec dvou předškoláčků. Od doby, co se děti narodily, pro něj dlouhá noc znamenala strojení stromečku a přípravu vánoční scenérie.  Byl celý natěšený, jak si s námi vyrazí. „ A nezapomeň na navrátila. Stromek teda dodělám, ale dáš pod něj dárky a... však víš co,“ nakazovala Lucka ještě na chodbě. Petr do hospody upaloval tak, že jeho „Jasně!“ už Lucie slyšet nemohla.

Zkrátím to. Byla to dlouhá, stále mladá noc, delší než všechny ostatní, noc jaksepatří. Kolem třetí ráno jsme přitáhli domů a hned usnuli. Manžel a já. Petr, vědom si svých rodičovsko-vánočních povinností, se pustil do plnění Lucčiných úkolů: tiše transportovat dárečky pod stromek, lákavě je naaranžovat, na podlahu nasypat mouku, do ní vtisknout šlápoty, směřující od krbu kolem stromku a k oknu. Znáte to. Lucka, mladá přepečlivá mamka, chtěla pro své ratolesti překvapení ze všech největší – kterak Ježíšek v obýváku naděloval. 

 Uváá! Najednou nás probudil dětského pláč a usilovné fňukání. Kluci bulili jeden víc, než druhý. Ve štědrovečerním ránu nedočkavě vyskákali z postýlek a hnali se ke stromečku. Čekali hromadu dárků, na které budou poočku mrkat a těšit se, až se pustí do večerního rozbalování. Krutá realita je zaskočila. Petr, poněkud přepitý a přejásaný, svůj úkol do zdárného konce nedotáhl. Pod stromkem bylo halabala pohozeno dva a půl balíčku - tou půlkou myslím nezabalenou plastelínu, na zemi mouka, tvořící abstraktní obrazce a všude plno ťapek, vedoucích od ničeho k ničemu. Štědrý den nás nepřivítal koled zpěvem, ale pořádným dětským řevem!

Manžel mě uklidňoval, že kluci budou na tuhle příhodu jednou s úsměvem vzpomínat, ale  já  se rozhodla, že repete se už nikdy konat nebude. A teď víte proč - věrna svému předsevzetí - peču cukroví v listopadu a balím dárky, zakoupené v horkém létě. Dárky (většinou se jedná o knihy a knížky, bytové doplňky a vychytávky do kuchyně) kupuji členům rodiny a pečlivě sleduji celý rok jejich přání a přáníčka, která, jakmile je objevím, nakoupím a  je jedno zda v kamenném obchodě nebo přes internet. A co víc - nemůžu se dočkat budoucí radosti obdarovaných. Pěkný čas předvánoční! 

hannah58

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

podkovicky

obraz

____________

Jůů, a tohle udělám letos. Půjdeme zapařit jako dřív. A já myslím, že se nás tam sejde víc. :)
Na rozdíl od vás, nebudeme mít u stromečku zklamané a plačící děti, tak proč to nezkusit?
Díky za tip i za sepsání příspěvku. Moc se mi líbil.
Tak si to letos užijte – prostě po svém..
Saša

Téma dnešního dne: Už kupujete vánoční dárky?

 • Máte už nějaké nakoupeny?
 • Řídíte se přáním svých dětí? (dospělých)
  nebo kupujete dle vlastního uvážení
  A také dle finančních možností
 • Nakupujete s předstihem nebo na poslední chvíli?
 • Kupujete všem příbuzným, nebo jenom některým?
 • Kupujete i svým kamarádkám a známým?
 • Kupujete na objednávku, přes internet nebo osobně?
 • Líbí se vám vánoční nákupní atmosféra nebo ji považujete za nákupní šílenství?
 • Pro koho máte dárky nakoupeny nejdřív?

O nákupech vánočních dárků, na které máte už nejvyšší čas
pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme pěkným dárkem: dámským parfémem od firmy Avon / CITY RUSH

parfem

Reklama