To je silná věta, viďte? Více o jejím vzniku a komu byla určena, se dozvíte v dalším tematickém příspěvku. Je od čtenářky, která se podepsala jako Hanka (xx-b).

Přeji krásné pondělí všem ženám-inkám i celé redakci :-)

Osypu se vyrážkou, když vidím, jak maminka veze kočárek a v druhé ruce má cigaretu – no brrrrrrrrrrr…. :-( U chlapů, kteří na veřejnosti kouří, je mi to celkem jedno, ale vidět ženskou na ulici, jak bafá o 106 třeba při venčení psa nebo jen tak při chůzi po chodníku, to je mi fakt nějak divně.

Pamatuji si jako dítě, když se ještě kouřívalo všude: doma, v restauracích, v kancelářích – koneckonců to vidíme i v těch starších českých filmech…. Je fajn, že se to teď trochu omezuje – např. v těch restauracích v době oběda. I když tedy do restaurací nechodíme (na to nejsou finance), tak by mi určitě vadilo, kdyby tam mému dítěti do jídla někdo „vyhuloval“.

Jsem zastáncem toho, ať si dělá každý, co chce – podle svého vědomí a svědomí… KAŽDÝ kuřák ví, že je kouření škodlivé – a přesto kouří – je to jen a jen jeho věc a jeho rozhodnutí. Ale neměl by tím omezovat, otravovat nebo ohrožovat ty, kterým tohle jedno není… Dodnes si pamatuji před lety vysílaný nějaký dokument o Pergnerové, jak tam seděla těhotná s potetovaným bříškem a kouřila – to se mi fakt chtělo skoro brečet… Jsem matkou tří dětí a tohle bych jim tedy nikdy nemohla udělat…

Moje teta (kuřačka) přestala kouřit ze dne na den. Jednou večer, když ukládala svou asi pětiletou dceru k spánku, ptala se jí, proč je smutná. Ona odpověděla: „Maminko, já nechci, abys umřela.“ Teta se překvapeně zeptala, co ji to napadlo a ona vyprávěla, jak si ve školce povídali o tom, že kuřáci umírají dříve… Tety se hluboce dotklo, že z toho byla malá tak nešťastná -  musela o tom celou noc přemýšlet – a pak už si nikdy nezapálila….  
Je to asi 20 let – a já před ní skláním velkou poklonu za to, že to dokázala….

Ale vždycky mi vykouzlí na tváři úsměv notoricky známé prohlášení od Macháčka: ZAHULÍME, UVIDÍME… :D

Takže kuřáci: POKUŘTE A UVIDÍTE :-) 
Krásný den úúúplně všem (kuřákům i nekuřákům)
přeje Hanka (xx-b)

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

_______________________

No jo, a teď co je lepší. Jestli zahulíme – uvidíme, nebo pokuřte a uvidíme )) Obojí bych zahodila někam hóódně daleko ))
Děkuji, že jste napsala a opět posílám pozdrav i vaší tetě. Správné rozhodnutí, i když s poněkud drsným základem
Saša

Téma dnešního dne: Vadí vám kouření na veřejnosti?

 • Vadí vám, když stojíte např. na autobusové zastávce a někdo vám kouří přímo pod nosem?
  (prý je zase kouření na zastávkách nově povoleno / prostě Kocourkov)
 • Jsou u nás kuřáci utlačovaní nebo naopak bezohlední?
 • Umíte si představit, že by se přestalo úplně kouřit ve všech restauracích? Nezely by prázdnotou?
 • Jak se vám líbí třeba pohled na mladou slečnu jdoucí po ulici s cigaretou?
 • Byla jste taky taková?
 • Kde byste kouření zakázali a kde naopak myslíte, že je to moc přísné?
 • Jaké máte zkušenosti s kouřením na pracovišti?
 • A můžete se vyjádřit i úplně všeobecně:
  Kouříte?
  Nekouříte?
  Jste odnaučená kuřačka, jak jste to udělala?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

 Jednu z pisatelek (a je jedno, zda jde o kuřačku nebo nekuřačku) odměním za pěkný příspěvek ještě „teplou“ knihou, horkou novinkou od Haliny Pawlovské / Strašná nádhera

kniha

Reklama