Čtenářka Hanka řekla svojí kamarádce, že její dítě bude pěkný spratek. Co ji k tomu vedlo a co na to její kamarádka, se dočtete v dalším tematickém příspěvku.

Téma mateřství s výchova dětí je pro hodně z nás tenký led. Mám jednu kamarádku, má čtyřletého Martina. Je jedináček, celá rodina se v něm vidí. A kluk se podle toho chová. Díky svým rodičům může všechno. Co nemá si vyřve. To ale často ani nemusí, protože dostává skoro všechno, na co si vzpomene. To je jejich věc. Co je ale problém, když se sejdeme s dětma a dětí je víc. V kolektivu ostatních je hrozně agresivní. Bere ostatním věci z ruky, chce to, s čím si zrovna hraje někdo jiný. Ostatní děti kouše, kope do nich, často i plive. Dělá to potvora tak, aby ho dospělí neviděli. Rozhlídne se a když se zrovna někdo nedívá, jde zaškodit.

Dneska už je to tak, že si s ním děti nechtějí hrát. Když máme někam jít a naše Eliška se dozví, že tam bude Martínek, začne vzdorovat, že tam nechce.  Nedávno jsme měly s holkama babinec a Olga se ptala, proč k ní nechodím a že bude dělat Martínkovi oslavu. Jak jsem byla připitá, tak jsem jí to řekla na rovinu. Že ona nechce vidět, jak se její syn chová k ostatním dětem, že čekáme, že ho nějak potrestá. Ale ona to přejde, jako by se nic nedělo. A že když s tím něco neudělá, tak z něj vyroste pěknej spratek. Tak to všechno asi slyšet nechtěla. Začala ho obhajovat. A skončilo tím naše kamarádství. Myslí si, že jejímu dítěti křivdím. Nechce vidět jeho chyby, jeho agresivitu a to, jak ho rozmazlují.

Řekla jsem kamarádce, že její dítě bude spratek a přestala se mnou kamarádit

Hanka Pyšely

Pozn. red. Text nebyl redakčně upraven

___________

Kamarádky jsou přece od toho, aby radily. Pokud to od Vás nepřijala, vykašlete se na ni. Taková kamarádka, a ještě k tomu s prominutím, s tak „blbými“ výchovnými metodami a názory, Vám za to rozhodně nestojí.

Pěkný den a děkuji za příspěvek

Saša

Téma dnešního dne 11. srpna 2011 zní: Známe hranice při výchově našich dětí?

s podtitulem: Dokážeme být soudní?

  • Kam až jsme ochotni zajít v požadavcích svých dětí?
  • Kde je hranice toho, co bychom svým dětem dali či nedali?
  • V čem bychom jim vyhověli, nebo nikdy nevyhověli?
  • Jak dlouho jsme ochotni je podporovat?
  • A čím? Penězi?
  • Umíme říct STOP?
  • Přijímají vše, co jim dáme za samozřejmost? (včetně plateb za různé zájmové kroužky)
  • Umí naše děti poděkovat?
  • Styděly se za vás někdy vaše děti?
  • A vy za ně?

Nebudu se už dále „hrát“ na psychologa a pokládat v bodech otázky. Vy mi určitě rozumíte a doufám, že i napíšete. O svých starostech i radostech, o tom, kam až jste ochotny při výchově a požadavcích svých dětí zajít.

Pokud se bude chtít některá maminka vyzpovídat, ale nebude chtít být jmenována, toto přání respektuji a příspěvek zveřejníme anonymně.

Pište prosím na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Za jeden vybraný příspěvek tentokrát odměním maminku i děti.

Děti dostanou dětskou hru Roztoč to na 30 a pro zdraví Marťánky. Maminka dostane kosmetiku Ryor.

darekkk

Reklama