Když malé děti věří na Ježíška, těžko jim vysvětlíte, že na dárky nemáte peníze. Zdena byla v pořádné bryndě. Od svého bývalého partnera už dlouho neviděla ani korunu, na vše zůstala sama. „Nebylo jednoduché vyjít jen s mou výplatou. Moje děti jsou sice skromné, ale ani tak mé příjmy nepokryly to, co potřebovaly. A tak jsem se už dlouho dopředu děsila Vánoc. Přece je nenechám o rohlíku s máslem a bez dárků! Ještě větší šetření, brigáda a improvizace nakonec udělala své! Na dně skříně jsem ukryla úhledně zabalené skromné dárečky pro ta svá zlatíčka. Jenže před Štědrým dnem mi po nákupu jídla došlo, že nemáme stromeček! Jenže na ten mi už peníze nezbyly,“ vzpomíná na loňské svátky Zdena.

„Měla jsem vztek na celý svět. Jaké to budou Vánoce bez stromečku? A tak mě napadlo, že si prostě pro jeden dojdu do lesa. Vím, že je to špatné, za normálních okolností bych to neudělala. Jenže já byla zoufalá,“ popisuje Zdena své pocity, s nimiž šla večer do nedalekého lesoparku.

„Měla jsem děsně nahnáno a s pilkou v ruce se snažila být neviditelná. Našla jsem co možná nejmenší smrček a pustila se do díla. Jenže vtom mě někdo chytil za rameno, až jsem leknutím vykřikla,“ pokračuje Zdena a přiznává, že se mladému muži, který se představil jako lesní stráž, nemohla hanbou ani podívat do očí. Rozplakala se a začala mu líčit svou situaci. Bylo na něm vidět, že jí věří. Stromek si ale odnést nemohla a on si zapsal její nacionále kvůli pokutě. Happyend se nekonal. Zatím.

Když u jejích dveří druhý den někdo zvonil a ona šla otevřít, zase jí bylo stydno. Stál tam onen strážce a v ruce držel vánoční stromeček.Řekl, že je pro nás, a pokutu že mi odpouští, když jsou ty Vánoce. Zase mi vyhrkly slzy. Nabídku, že ho na oplátku zvu na kávu a cukroví, naštěstí neodmítl. Zpočátku mi tedy dělalo problém podívat se mu do očí, přece jen jsem byla za zlodějku, ale zakrátko už jsme si povídali naprosto uvolněně. A nebylo to naposled. Vzájemné návštěvy byly stále častější, až už jsme u něj, já i děti, zůstali natrvalo,“ usmívá se Zdena a dodává, že letošní Vánoce už oslaví společně.

Čtěte také:

Uložit

Reklama