Vztahy

Hamoun a prosba o radu.

Milá ženo-in,
prosím o radu. Možná se to bude zdát někomu  malicherné, já si však momentálně nevím rady:-( Začnu pěkně od začátku:
 
Když jsem poznala  svého muže, byla jsem ještě holka, která žila s matkou samoživitelkou, tudíž jsem byla naučená skromnosti. Naproti tomu můj muž byl spoluvlastník dvou domů, žádné vily, spíš  domů, které potřebovaly hodně opravit a kde co každou chvíli spadlo někomu něco na hlavu:-( Do jednoho z nich jsme se  po svatbě nastěhovali... tam kde bydleli i jeho rodiče, jelikož ten druhý obyvatelný nebyl :-(
 
Jeho rodiče měli hrozný problém s tím, že já nic nemám, žádné velké majetky, jen  pár kousků nábytku, na které mi zbylo z pojistky. Také mi to dávali patřičně najevo, stále jsem byla ten přistěhovalec, který jim ukradl nejen syna, ale ted chce jistě i ty jejich "zámky". Pořád jsem tam slýchala, že mě se nikdo na nic neptal, že můj názor je nazajímá...(jednalo se třeba o přípojku na telefon) jelikož já přeci nejsem majitelka. Kolem majetku se tam vlastně točilo vše:-( Nejvíce mě mrzelo, že se mě můj muž nikdy nezastal, stále si nechtěl rozhněvat maminku ani mě. Nikdy se nepostavil na něčí  stranu:-(((
Ovšem, pokud se jednalo o skládání uhlí, zaplacení bojleru, opravení střechy, to jim moje  peníze ani moje ruce přiložené k dílu nesmrděly. To bylo jaksi samozřejmé:-(
 
Po čase jsem si založila stavební spoření, a když jsem viděla, že s úvěrem už na byt dosáhneme, tak jsem přemluvila muže. No byl to nadlidský výkon, jeho matka se neštítila použít ty nejhorší praktiky, včetně slz a výčitek, jen aby ho doma udržela. Nicméně jsme stejně odešli:-)
Když se začal spálácet uvěr na byt, který jsem si pro jistotu pořídila v jiném městě, tak já šla  na MD a splácení tak zůstalo na mém muži.
 
Během 2 let mu oba rodiče zemřeli a on se stal  jediným dědicem  těch 2 domů...
První, ten horší jsme prodali loni a pořídili za něj plastová  okna do bytu, auto a splatily úvěr na byt. Druhý se prodal právě teď a my se chystáme pořídit si za něj nějakou pěknou chaloupku. No a tady je právě  ten kámen úrazu. Včera mi můj muž k mému překvapení řekl, že by bylo dobré, abych se vzdala  podílu na té chalupě, jelikož  jsme manželé, bude  chalupa napsaná na nás oba. Musím říct, že mě to urazilo, a právě proto jsem mu řekla, že díky jeho hamižnosti to neudělám!
Nakonec mi vyčetl taky byt, že i ten je jeho, jelikož ho splácel on... ano tohle já přeci vím, ale já se starám o domácnost a našeho syna. Pomáhala jsem s vyklízením těch dvou baráků, když se prodávaly, a že to byla dřina... a to se teď najednou jakoby nepočítá.:-((
Nejde mi o tu chalupu, já ji skutečně vlastnit nemusím, nikdy jsem nic neměla, tak se pouze nic nezmění, jde mi spíš o princip a já nevím jestli mu na to kývnout nebo ne? Mám se toho podílu vzdát?
Proč mi tak jako jeho rodiče předhazuje, že nic nemám? Vždyt to přeci věděl, když si mě bral, a já si ho rozhodně nebrala pro majetek. Máme přeci spolu dítě, snažíme se o druhé, co si mám teď myslet? Že snad plánuje v budoucnu rozvod, a chce to mít takhle jisté? Velmi mě to zklamalo a ranilo.
Když  by nás skutečně opustil, nenechá mi ani byt.. i když já si pořád myslím, že je i můj, vždyť spoustu peněz jsem za něj platila, dokud jsem měla příjem... tak nevím....
 
Poradíte mi? Jak se mám zachovat?
 
 
Kateřina
 

Milá Kateřino, v žádném případě nepřistupuj na to, že ten byt je jeho. Je i tvůj! Je váš společný, a to žádné jeho kecy nezmění.
Věřím, že ti čtenářky dají za pravdu. A aby si nebyla smutná, posílám ti něco pro zasmání, tak trochu mimo soutěž.
 
Třeba se ti bude hodit Kniha Jak zatočit se slimáky aneb 50 vážně míněných i bláznivých způsobů, jak zničit nebo přelstít nepřítele zahrad..
 
A vy ostatní taky můžete vyhrát knihy. Viz tento článek
 
pište na mail:
 
   
23.05.2005 - Láska a vztahy - autor: Radek Kříž

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [72] MartinaC [*]

  hezky napsany

  superkarma: 0 13.08.2006, 13:09:08
 2. avatar
  [70] Nikusa [*]

  Byla jsem rozvedená,měla svůj družstevní byt a můj rozvedený přítel se ke mně nastěhoval s jednou igelitkou.Vzali jsme se a přestěhovali do jiného,dražšího družstevního bytu.Ovšem za peníze z toho předešlého(moje),plus 120tisíc moje úspory.Ale podle SBD jsme ted uživatelé oba a já v případě rozvodu(který asi přijde)bych ho musela vyplatit,v případě smrti bych dokonce musela vyplatit jeho 2děti.Manžel si ted vzal na hypotéku na chatu,aby měl kam jezdit se svými dětmi a mně řekl,že chce,abych u notáře podepsala,že je jen jeho.Auto,které koupil už v manželství, nemůžu užívat,když tak se musím zeptat,jestli si ho můžu půjčit.Když si koupí potraviny,tak jen pro sebe.Máme dvouletou dceru(jsem na MD a dává mi na měsíc 2tisíce-on nic nekupuje(jen svým dětem z býv.manželství).Už ho nemůžu ani cítit,jak se mi tímto zhnusil,on na tom nevidí nic špatného.

  superkarma: 0 24.05.2005, 15:20:55
 3. avatar
  [68] Suzanne [*]

  Manx: dům jsem sice nezdědila, ale s příchodem do vztahu jsem měla auto a pár peněz. On byl v tu chvíli po krk v druhotné platební neschopnosti a s firmou na pokraji krachu. Dala jsem všechno. Automaticky - na nic jsem se neptala. Nepočítám to, ale dnes on vydělává o mnoho víc, protože zabojoval. Automaticky to bere jako naše. Jednou manžel řekl, že kdyby se mezi námi něco stalo, všechno by mi nechal a šel by. Já bych to po něm nechtěla, vím, jak jsem se chovala při rozvodu. Ale vím, že je velkorysý a to mě těší.

  superkarma: 0 24.05.2005, 11:10:42
 4. avatar
  [66] ad.astra [*]

  Feng: sakra, ty jsi někde ode mě četla, že říkám, že má jít po manželově dědictví? To ani omylem, a že vím o čem mluvím, pokud se jedná o SJM? Vím až moc dobře, protože právě ten její manžel je můj Ex v bleděmodrém. To víš, chlapi uměj nafrkat hromadu dětí, ženská s nimi je doma, ještě se stará o takového blba a potom u rozvodu ji říká, že všechno vydělal sám, že je všechno jeho a bla bla bla. Nemysli, já taky vyslechla plno keců ohledně toho, že jsem přišla jen s kufříkem hadrů a tím taky odejdu. Jo, odešla jsem, jen s tím kufírkem, jenže u rozdělení SJM pravděpodobně mého Ex sejme infarkt, protože tu jeho pravdu, o tom, že je všechno jeho, rozcupuje můj právník: A mezi nýmandy se rozhodně nepočítám a rozhodně nevycházím z toho, že chudá je ženská a bohatý je chlap. Tuhle teorii razí pouze páni, zejména, pokud se jim šáhne na prachy. A to o tom překlopení, kdybych zdědila 6 melounů od tetky z USA, tak to dám do rodiny, rozhodně si to nevezmu sebou do hrobu, a stejné je to u chlapa, at si je syslí, ale v hrobě mu budou tolik, co mrtvému zimník. Kdyby všichni měli uvažovat tak, jako ty, musel by se každý předem klepat o to, jestli náhodou ta jeho "láska" není vychcaná a nejede po jeho penězích, co možná někdy zdědí.
  Přečti si můj předchozí příspěvek znovu, vážně jsem nepsala o tom, že má právo na jeho zděděné peníze :-)

  superkarma: 0 24.05.2005, 00:38:05
 5. avatar
  [60] Suzanne [*]

  Nyotaimori: ...a rozmazat

  superkarma: 0 23.05.2005, 22:14:08
 6. avatar
  [59] Suzanne [*]

  Otázka na konci - jak se mám zachovat? Moje odpověď - nepořizovat si s ním další dítě.

  superkarma: 0 23.05.2005, 22:13:38
 7. avatar
  [57] ad.astra [*]

  Feng: 41,42,43 pár citací:
  "Ovšem, pokud se jednalo o skládání uhlí, zaplacení bojleru, opravení střechy, to jim moje peníze ani moje ruce přiložené k dílu nesmrděly. To bylo jaksi samozřejmé:-("
  "Když se začal splácet uvěr na byt, který jsem si pro jistotu pořídila v jiném městě, tak já šla na MD a splácení tak zůstalo na mém muži."
  "Nakonec mi vyčetl taky byt, že i ten je jeho, jelikož ho splácel on... ano tohle já přeci vím, ale já se starám o domácnost a našeho syna."
  ad.1) pomáhala nejen prací, ale i finančně na majetku jeho rodičů...majetek potom zdědil
  ad.2)zřídila spoření, když pracovala, základní částku tedy financovala, potom šla na MD, takže se splácelo z manželovy výplaty(a to jsou společné peníze)
  ad.3) výčitka muže, že i jeho je byt, protože ho splácel...ovšem za společných peněz, ona byla s jejich synem na MD a starala se o domácnost = právně má stejnou zásluhu, jako by pracovalka a nosila domů výplatu.

  No, a co se koupí, patří do SJM, otázka je financování. Tzn. pokud jsou manželé, domek bude patřit do SJM, pokud se rozvedou, má muž právo chtít tolik, co do společné věci vynaložil z vlastních peněz(těch zděděných) nikoliv z platu, co pobíral.
  Už jen ten odporný přístup, že všechno je jeho, ač to není pravda, vypovídá o jeho hamižnosti. žena se jen brání, že také přiložila nejn ruku, ale i finance ke konečnému výsledku. Ostatně...o domek se ji vůbec nejedná..poukazuje na přístup k tomu, že ji evidentně dává najevo, že on právě ted pracuje a vydělává, kdežto ona si asi doma válí pr***l.  superkarma: 0 23.05.2005, 22:11:51
 8. avatar
  [56] *Kotě* [*]

  Feng: Myslíš jako ty, co dostanu za dobrý sex?

  superkarma: 0 23.05.2005, 21:54:46
 9. avatar
  [54] *Kotě* [*]

  Než jsem poznala svého muže, patřil mu drahý byt v centru Prahy. Přistěhovala jsem se k němu, pak jsme se vzali, nyní byt prodal a za utržené peníze koupil nový, větší byt. Do kupní smlouvy jsme napsali doložku, že byt nebyl pořízen ze společného jmění manželů, a bude tedy patřit jen jemu. Nemám s tím žádný problém. Nedala jsem na ten byt ani korunu, tudíž nemám nárok, aby mi ho polovina patřila.

  Kdysi mě sejřilo, že manželův otec trval na předmanželské smlouvě, kde bylo toto zakotveno, ale ve světle tohoto článku ho úplně chápu.

  Manžel sice nakonec chtěl, abychom měli nový byt v bezpodílovém spoluvlastnictví, ale já jsem odmítla. Teď si z něj ještě dělám srandu, že až si najde mladší a rozvede se se mnou, odtančím s kufříčkem do světa užívat života a jemu nechám děti, ať se stará - má přece na rozdíl ode mě odpovídající zázemí

  superkarma: 0 23.05.2005, 21:09:16
 10. [53] kat [*]

  no já nevím, mě to také přijde spíš o tom postoji, než že by pisatelka chtěla majetek, mě by také spíš vadil ten postoj toho muže, že tohle je prostě jeho a tohle moje
  Copak sní do budoucna nepočítá? tak si jí přeci neměl brát,když chtěl hromadit a syslit majetek měl si vzít nějakou kulažku
  rozhodně si nemyslím, že jí vadí, že nebude mít to či ono, ale to že mu vychová dítě/ti a ona pro něj stále není dost dobrá na to, aby ji přestal vyčítat majetek

  superkarma: 0 23.05.2005, 21:08:55
 11. avatar
  [52] Suzanne [*]

  jistě, existuje mnoho úhlů pohledu

  superkarma: 0 23.05.2005, 20:30:36
 12. avatar
  [50] Suzanne [*]

  Agnes X:

  superkarma: 0 23.05.2005, 20:12:47
 13. avatar
  [49] Agnes X [*]

  Suzanne: ježíši, já už neumím ani číst. Četla jsem...Měla bych pořád pnutí, že bych se měla nějak POMSTÍT, kdybychom se rozcházeli. A říkám si, ty jo, to je dobrej názor

  superkarma: 0 23.05.2005, 19:52:25
 14. avatar
  [48] Vivian [*]

  Feng: no tak ne nadměrně

  superkarma: 0 23.05.2005, 19:25:59
 15. avatar
  [47] Suzanne [*]

  Když se začnu bavit o praktičnosti: s člověkem, který se mnou nechce mít společný majetek, bych nechtěla mít společné děti. Měla bych pořád pnutí, že bych se měla nějak pojistit, kdybychom se rozcházeli. Nějakou předporodní smlouvu, že mi je nechá. ...to je jediná asociace, kterou ve mně jeho jednání budí.

  superkarma: 0 23.05.2005, 19:22:06
 16. avatar
  [45] Suzanne [*]

  Feng: to je v pořádku, každá to holt vidíme jinak. Asi bych ti marně vysvětlovala, že to beru jako symbolické vyjádření vztahu a proč. Já bych toho chlapa prostě nechtěla.

  superkarma: 0 23.05.2005, 19:16:00
 17. avatar
  [43] Vivian [*]

  No já nevím... nejsem právník, takže těžko říct, co komu správně patří... Ale zaráží mě ten postoj toho chlapa. Zdá se, že je holt po rodičích jaksi nadměrně fixovanej na majetek. A hlavně z toho mám pocit, jako by s Kateřinou nepočítal do budoucna na 100%
  Kdepak, láska-neláska, majetkové poměry to chce v takovýchhle případech uspořádat právně (smluvně). Zamilované řečičky jsou jedna věc, ale když pak dojde na lámání chleba, jsou z toho zbytečné třenice.

  superkarma: 0 23.05.2005, 19:07:41

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [39] Suzanne [*]

  Feng: znáš to, jak ženská ženské povídá: Paní, dcera se dobře vdala. Ten její vaří, pere, uklízí, o děti se stará a ona může v klidu ležet na gauči a pilovat si nehty. Ale syn, syn neudělal dobře. Ta jeho nána si jen piluje nehty na gauči a on, chudák, vaří, pere, uklízí a ještě se stará o děti...
  ...a vo vo vo tom to je, že...

  superkarma: 0 23.05.2005, 19:04:00
 2. avatar
  [38] Suzanne [*]

  Feng: ale tady nejde tolik o ten grunt - ale o způsob projevování vztahu u toho pána.

  superkarma: 0 23.05.2005, 19:01:23
 3. avatar
  [35] Suzanne [*]

  Holky, a ten příběh, co tu popisuje Kateřina, mi přesně připomíná příběh manželovy babičky. Dědovo, babiččino. Babička už měla dceru (tchyni), když se s dědou seznámila. S dědou bydleli u jeho rodičů, v zařízeném bytě, její rozhodovací právo neexistovalo. Když rodiče zemřeli, dědeček trval na tom, že se s ničím nepohne. Je to po mamince. Takže na kredenci dodnes leží hromádka novin po mamince, kuchyň je zařízená přesně po mamince, ložnice je po mamince. Babička se v 78! letech vzbouřila a pověsila si tři obrázky, které sama malovala, na zeď v obýváku. To děda koukal! To tady nikdy nebylo, povídá... A babička až v 78 letech dokázala říct - nebylo, ale je.

  I ten vztah tomu odpovídá. Ano, mají se rádi. Ale vzájemně si vyrovnávají nákupy a mně to v těch jejich 80 přijde naprosto úchylné. Dědeček po revoluci zrestituoval dům a peníze z nájmů jsou jeho. Babička ovšem dům vždycky uklízela, ty peníze od nájemníků vybírá, my zařizujeme všechny náležitosti kolem domu. Ale platíme plný nájem. A babičky se peníze netýkají. A teď to bude znít drsně - pakliže babička odejde dřív, dům zdědí stát, protože dědeček nemá přímé dědice. Já tvrdím - jenom dobře, protože děda neinvestuje a ten, kdo to jednou dostane, se z toho akorát osype. Mají nárok to dělat po svém, ale já bych to takhle mít nechtěla. Drsné je, že babička ve svých osmdesáti občas řekne: to víš, holka, kdybych to byl věděl, tak by sem sem nechodil, ale teď už je na utíkání pozdě.

  superkarma: 0 23.05.2005, 18:52:56
 4. avatar
  [34] Suzanne [*]

  NiKina: jo, přesně, to je ten pocit, že se mnou počítá
  Já osobně vše, co dostanu, beru jako společné. I ten barák po rodičích bych tudíž tak brala (viz tvoje otázka 24) Moje sestra to má od začátku oddělené: tvoje finance, tvoje finance. A v jejich vztahu se to bohužel po letech projevuje také - to je důvod, proč k dělení "včas" nemám důvěru a nechtěla bych ho. Přijímám to v podnikání, ne v lásce.

  superkarma: 0 23.05.2005, 18:42:18
 5. avatar
  [33] RenataP [*]

  Suzanne: když si můj miláček koupil tak mi ho představil se slovy, že to je NAŠE auto !!! A to jsme spolu jenom chodili.... Jo hřálo to u Ten pocit, že se mnou počítá i do budoucna....
  Takže Kateřinu chápu, že ji tenhle postoj jejího muže moc mrzí.
  Asi by to chtělo zajít na radu k právníkovi a pak do doma probrat trochu i srdcem a vyříkat si to.

  superkarma: 0 23.05.2005, 18:30:44
 6. avatar
  [32] kemy [*]

  Suzanne:

  superkarma: 0 23.05.2005, 18:08:03
 7. avatar
  [31] Suzanne [*]

  Rikina: Víš, co na svém muži velmi oceňuju? Tu VELKORYSOST, se kterou řekl - tahle postel je naše, tenhle byt je teď náš, ne můj. Přistěhovala jsem se skutečně jen s oblečením (a dítětem a psem). Postel už jsme rozvrzali, takže máme novou, ale ten jeho postoj ve mě vždycky zůstane, vždycky pro mě bude symbolizovat to, že do našeho vztahu šel bez postranních úmyslů a celý. To je pro mě cenné. A myslím, že ani pisatelce článku nejde ani tak o ten grunt, jako o to, že její manžel ji nebere tak úplně jako součást svého života.
  kemy: inu ba, to si tak to peklíčko dělají jen ti dva v tom vztahu, po jejich smrti je nějaké dělení "moje-tvoje" irelevantní.

  superkarma: 0 23.05.2005, 17:37:58
 8. avatar
  [30] kemy [*]

  já si myslim,ž každopádně jablko nepadlo daleko od stromu.. jak teda některé z vás, které to neuznáváte, vysvětlíte, že se něco dědí po rodičích a ne po otci nebo matce, když už to i oni zdědili po rodičích?

  superkarma: 0 23.05.2005, 17:08:02
 9. [29] Rikina [*]

  Fiona: to jde, když se začne s nulou, jako já s mým bývalým manželem. Ani jeden jsme neměli nic než holé ruce a pak bylo tedy skoro všechno "naše". Ale například teď kdybych se nastěhovala ke svému současnému příteli, tak přijdu s kufrem oblečení do jeho zařízeného bytu, a tudíž ani ta postel nebude "naše".

  superkarma: 0 23.05.2005, 16:00:11
 10. [27] Rikina [*]

  Fiona: jo jo, naše podprsenky, naše spodky...

  superkarma: 0 23.05.2005, 15:25:13
 11. [25] Rikina [*]

  Dá se udělat soudní vypořádání společného majetku manželů, pak je jasno definitivně a napořád. I v případě rozvodu. Ale měl by to vzít do ruky právník, který bude znát všechny okolnosti a uvidí všechny smlouvy a písemnosti. Takhle bez znalosti věci se radit nedá. Osobně si myslím, že peníze za prodej domů jsou skutečně jen jeho, a věci za ně pořízené následně taky. Bytu se to asi netýká, ten byl pořízen ještě před prodejem těch domů. Ale, jak říkám, je potřeba znát konkrétní detaily a mít nějaké právní povědomí, aby se dalo něco řešit.

  superkarma: 0 23.05.2005, 15:03:44
 12. avatar
  [24] RenataP [*]

  Manx:

  Myslím si, že svoje majetky by si měli manželé vyřešit už před manželstvím. S čím kdo přišel, to je jeho. Dědictví náleží pouze dědicovi, ne jeho drahé polovičce - to je i v zákoně.
  A to, co si spolu koupí za trvání manželství - to je společné a to se v případě rozvodu dělí na půl.
  Bylo by mi trapný chtít půlku baráku po jeho rodičích, například.

  Kateřino - bohužel to, že jsi ty baráky vyklízela se opravdu nepočítá - to je holt zákon
  Vezmi to z druhé strany: Kdyby jsi měla barák po rodičích, taky se budeš dělit s manželem?

  superkarma: 0 23.05.2005, 14:54:09
 13. avatar
  [23] stenla [*]

  Povedz mu, že ak on sa vzdá bytu, ty sa vzdáš chalupy...keby niečo, máš kde bývať a obaja budete spokojní.

  superkarma: 0 23.05.2005, 14:47:19
 14. avatar
  [22] L_B [*]

  manx:
  no a prave tohle vsechno se da vyresit velmi jednoduse - predmanzelska smlouva...
  ...akorat je pro nas docela draha, tak hledame nahradni reseni...

  superkarma: 0 23.05.2005, 14:45:40
 15. avatar
  [21] renike [*]

  NEUSTUPUJ!!!!treba kdyz zena je na materstvi,tak co vydela manzel,je jen jeho???neni to pro celou rodinu???

  superkarma: 0 23.05.2005, 14:25:50
 16. avatar
  [20] ad.astra [*]

  Manx: možná na první pohled to tak vypadá, což ti ani nezazlívám, ale já mám s tím velké zkušenosti, oba jsme šli do manželství s holou zadnicí a teď, když jde na lámání chlaba, měla bych odvačit jen s kufříčkem a svými hadry? Nene, za dob manželství, i když například chlap chodil do dvou zaměstnání, tak veškeré finance jsou společné. Tady v příběhu je vidět na chlapovi, že je hamižný on, už jen tím, že ženě předhazuje, že měla holou prdel, když přišla, ale to ostatně měl i on, ale díky tomu, že něco zdědil, narostl mu hřebínek. Byt je jasně společný, to bez diskuse, to co pořídil výhradně z peněz z prodeje dědictví, je jeho, ale to, čím byť jen částí přispěl, je společné a je na něm, aby v nutném případě prokázal, že do toho vložil PRÁVĚ ty peníze z dědictví. Já například zdědila dům, prodala jsem ho a teď se s ex soudím, protože má názor, že ty peníze z prodeje jsou všechny jeho, jako veškerý majetek, ale to se mýlí

  superkarma: 0 23.05.2005, 14:08:36
 17. avatar
  [19] sue [*]

  ja mam dojem, ze pokud bude ve smlouve chalupa napsana na oba manzele, patri to do SJM a tudiz je jejich spolecna,tady bych si dala pozor, jestlli skutecne necha do smlouvy napsat i manzelku,kdyby ne, tak je chalupa cela jeho.

  superkarma: 0 23.05.2005, 13:40:59
 18. avatar
  [15] grice [*]

  Určitě na to nepřistupuj,nebo se tě za chvíli zbaví jak starý obnošený košile a Tobě nezbyde nic. V dnešní době je moc těžké najít si bydlení a postarat se o dítě a když by s Tebou manžel opravdu vypekl což se nedá vyloučit když se k tobě takhle chová,tak na všechno budeš sama a přpadné dělení společného majetku Ti pomůže se postavit alespoň trošku na vlastní nohy. Vždycky musíš myslet na zadní vrátka...

  superkarma: 0 23.05.2005, 12:07:10
 19. avatar
  [14] kačinka [*]

  Napsat chalupu na syna je skvělý nápad, moje babička s dědou to udělali taky tak a když se mí rodiče rozváděli byla chalupa moje a bylo vystaráno

  superkarma: 0 23.05.2005, 12:06:07
 20. avatar
  [13] ad.astra [*]

  No já bych jen tak nesouhlasila, aby se manžel nechal zapsat jako vlastník i té chaty. Pokud by jste se potom rozváděli, bylo by na něm, jak by prokázal, že se to pořídilo z jeho peněz, pokud by si neschoval doklad, že měl kdysi dávno zděděné domy (po x-letech se těžko hledají doklady, když s tím nepočítáš, že je někdy budeš potřebovat) takže i ta chata by patřila do SJM, ale jen do té doby, než by předložil doklad, že to platil výhradně ze zděděných peněz. Byt samozřejmě je v SJM, spoření zakládala Kateřina, společně spláceli. Na tu část, co doplatil úvěr z dědictví, taky by musel předložit, že to tak bylo.

  superkarma: 0 23.05.2005, 11:53:17
 21. avatar
  [11] Julča [*]

  ad.astra: tak jo,unáhlila jsem se,ale byt je obou.Nevím,jakého podílu na chatě se má vzdát,když je za jeho peníze.

  superkarma: 0 23.05.2005, 11:42:25
 22. avatar
  [9] Lenki [*]

  Není jeho, pořídili jste ho za trvání manželství, tudíž spadá v případném rozvodu do společného jmění manželů a je jedno kdo ho splácel, ty jsi se na splátkách podílela jinými způsoby. A co se týče chaty tak to je to samé. nesmělo by se to tedy týkat peněz z dědictví či darování. To by pak příslušelo pouze jemu. Tak hodně štěstíčka

  superkarma: 0 23.05.2005, 11:30:51
 23. [8] Jipa [*]

  Byt je i Tvůj - přes to nejede vlak. S tou chatičkou je to trošku jinak....Uvedu příklad: Kamarádka měla 3+1 v Praze( ve svém vlastnictví)...vdala se , prodala, koupili dům, který už byl obou...manžel ji podváděl...nakonec se rozvedli a po vypořádání jí s bídou zůstalo na 1+kk....je to správné?

  superkarma: 0 23.05.2005, 11:30:12
 24. avatar
  [7] ad.astra [*]

  Julča: chatu, pokud se koupí z peněz z prodeje jejo dědictví, tak bude bohužel jen jeho, jako to auto, co již koupil. Pokud něco pořídili jen z části zděděných peněz, má chlap možnost toto dokladovat. Proto radím, ukládej si veškeré doklady milá Kateřino, život s Harpagonem je hnusný.

  superkarma: 0 23.05.2005, 11:28:19
 25. avatar
  [6] Julča [*]

  Souhlasím,nevzdávej se ničeho.Koupili jste byt za společné peníze,společně spláceli a chatu,kterou koupí ta je taky společná.Takových chytráků je bohužel hodně.Hodně

  superkarma: 0 23.05.2005, 11:24:51
 26. avatar
  [5] Žábina [*]

  to je tedy smutný, že tohle může vůbec vypustit z pusy
  taky by mě to urazilo a moc by mě to mrzelo

  superkarma: 0 23.05.2005, 11:17:19
 27. [4] Ala.Faba [*]

  Podíl na bytě je samozřejmě i tvůj, navíc i když má tvůj manžel možná větší příjmy, máte společně manželství tedy společné příjmy ne? Nenech se od něj vyprovokovat amni vydírat.

  superkarma: 0 23.05.2005, 11:13:20
 28. avatar
  [3] *modrá [*]

  Svého podílu se rozhodně nevzdávej ! Jestli mu vadilo že nic nemáš, neměl si tě brát! Neustupuj !

  superkarma: 0 23.05.2005, 11:11:59
 29. avatar
  [2] Mici [*]

  Nechápu, proč bys mu měla stále na vše jen kývat a ustupovat. Přece nejsi jeho služka, abys byla dobrá jen na práci a starosti o rodinu. Myslím si, že tvé rozhořčení je na místě

  superkarma: 0 23.05.2005, 11:03:47
 30. avatar
  [1] Markýza [*]

  v žádném případě se nevzdávej svého podílu, to není pravda, že je jeho, když to splácel on (problém by byl, kdyby jste celý úvěr zaplatili z podílu na prodeji jeho dědictví, ale to budou vědět přesněji právničky).
  Držím ti palce, ale mám obavu, že tvůj muž bude do budoucna nemlich to samé co jeho rodiče.

  superkarma: 0 23.05.2005, 11:03:01

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme