Krásná, slavná, úspěšná, bohatá. Všechny tyto superlativy charakterizují americkou herečku Halle Berry (48). Člověk by jí snad i trochu záviděl. Jenže i taková celebrita s velkým C řeší obyčejné problémy, v případě Halle Berry je to opravdu velká nepříjemnost – už čtyři roky totiž válčí se svým bývalým partnerem Gabrielem Aubrym (39) o výchovu dcery Nahly (6).

Hally BerryHalle Berry se narodila v Clevelandu ve smíšené rodině – otec byl Afroameričan a pracoval jako psychiatr na zdejší klinice, matka je běloška s německými a irskými kořeny, pracovala jako zdravotní sestra na téže klinice. Když byly Halle čtyři roky, rodiče se rozvedli a ona i se starší sestrou Heidi zůstala v péči matky. Odmalička byla velmi cílevědomá, dobře prospívala ve škole, měla celou řadu mimoškolních aktivit. Když v 17 letech vyhrála první soutěž krásy, začala se věnovat modelingu. Nakonec se na Miss World umístila na šestém místě. Odtud už byl jen krůček k herectví – začínala v televizních seriálech, pak přišel i film, přičemž první významnou rolí byla drogově závislá dívka ve snímku Horečka džungle. Dále už se nabídky jen hrnuly, natočila mnoho filmů, asi nejznámější je bondovka Dnes neumírej, filmy Černá Carmen Dorothy Dandridge, za nějž dostala Zlatý globus, a Ples příšer, který jí přinesl Oscara. 

S muži jí to nejde

Jak už to tak někdy bývá, ač krásná a úspěšná, s muži měla vždycky spíše trápení. Ne že by o ni nebyl zájem, ucházeli se o ni vlivní a bohatí muži, ale žádný vztah nebyl ten pravý. Dvakrát se dokonce provdala – manželství s hercem Davidem Justicem i se zpěvákem Erikem Benétem vydržela shodně čtyři roky. Když se v roce 2006 seznámila s modelem Gabrielem Aubrym, byla to láska jak trám. Dva roky nato se Halle narodilo i vytoužené dítě, dcera Nahla, a zdálo se, že štěstí nic nestojí v cestě. Jenže v roce 2010, opět po magických čtyřech letech, se vztah rozpadl. Aubry si prý uvědomil, že devítiletý věkový rozdíl není pro partnerství dobrý. Oba ale shodně tvrdili, že se rozcházejí jako přátelé a že se dohodli na společné péči o dceru, tak aby rozchod rodičů pocítila co nejméně. „Halle patří a bude patřit mezi nejúžasnější a nejkrásnější lidi, jaké jsem kdy potkal, a jsem si jistý, že budeme i nadále cítit vzájemnou lásku a respekt,“ tvrdil Aubry.

Všechno je jinak

Dojemná prohlášení o vzájemné úctě a přátelství však vzala brzy za své. Aubry, ač jako model také vydělává slušné peníze, požádal prostřednictvím soudu o výživné na dceru. Ten rozhodl, že Halle mu měsíčně musí vyplácet v přepočtu 300 tisíc korun, přičemž mu musela alimenty vyplatit i zpětně spolu s výdaji na právníky. Když pak Halle založila novou rodinu – vloni se provdala za francouzského herce Oliviera Martineze, s nímž má ročního syna Macea, spor s Aubrym se ještě vyhrotil. Halle se chtěla na část roku přesunout s rodinou do Francie, což však Aubry rozhodně odmítl. Opět o podporu požádal soud, který mu vyhověl. Nato Halle odpověděla žalobou o to, aby jí bylo sníženo výživné na Nahlu. Herečka totiž tvrdí, že její bývalý nepoužívá peníze na výdaje ve prospěch dcery, ale financuje z nich svůj rozmařilý život. V dalším soudním sporu pak Aubryho obvinila z rasismu kvůli tomu, že dceři nechal zesvětlit a vyžehlit její přirozeně tmavé a kudrnaté vlasy. Pokud jde o výživné, soud zatím nerozhodl. V případě vlasů dal za pravdu matce, a tak si Nahla nesmí narovnat ani zesvětlit vlasy, ani kdyby chtěla (a že už v šesti letech holčičky podobné nápady mají). Jaký soud přijde příště? A kam se ztratila slova o respektu a zájem o klidný život a zdravý vývoj dítěte?     

Reklama