Před pár dny pokřtila spisovatelka Halina Pawlowská svou novou knihu Velká žena z Východu. Jde o příběh lásky, humoru a snů, román, ve kterém najdete různé vášně, ale i zradu. „A samozřejmě má optimistický konec,“ dodává autorka.

pawlowska

Pro milovníky jazyka a humoru spisovatelky Haliny Pawlovské máme dobrou zprávu. Na předvánočním trhu se objevila její nová kniha! Tři velké ženy se staly kmotrami románu: Velká žena z Východu. První Miss Československé republiky Ivana Christová, plavkyně Yvetta Hlaváčová a herečka Chantal Poullain.

velka zena „Ivanku Christovou jsem si jako kmotru vybrala z úplně jednoduchého důvodu: je krásná a je z východu. A taky je temperamentní, citlivá, spontánní a ráda se směje. Takže se k mému příběhu lásky, humoru a snů moc hodí,“ řekla po křtu Halina Pawlowská, „Yvetta je největší holka, kterou znám. S podpatky má dva metry! A Chantal? A Chantal přece se svou západní elegancí podlehla východní vášni...“

Co můžete od knihy očekávat?

Hlavní hrdinka románu s podtitulem Krutě veselý příběh o mladé ženě z Česka se rozhoduje nejen mezi třemi osudovými muži, ale taky mezi zahraniční kariérou, horskou loukou a touhou být nejkrásnější ze všech. „Je to román o lásce, zradě a vášni. A samozřejmě má optimistický konec,“ říká o své nové knize Halina Pawlowská.

Velká žena z Východu má podobnou poetiku jako Pawlowské nejznámější kniha Díky za každé nové ráno, která kterou v roce 1994 převedl do filmové podoby režisér Milan Šteindler.

Nový román Velká žena z Východu je hořká komedie, v níž autorka staví do kontrastu východní kořeny svých postav s ryze západním způsobem jejich životů. Jde tedy o problematiku v naší zemi silně současnou.

  • Vydává Motto, 184 stran, cena 249 korun

Kam dál?

Reklama