Hadi ve většině z nás vzbuzují když ne přímo odpor, tak alespoň nepříjemné pocity. Když se vám o nich zdá, nemusí to mít vždycky negativní význam. Hadí jsou i symbolem proměny a očisty, jak se dozvěděla redaktorka Dana Svobodová

snake

Mně jsou hadi v podstatě sympatičtí, ale raději si od nich udržuji odstup a určitě nepatřím mezi ty, kteří by je toužili chovat jako domácí mazlíčky. Jediný „had“, kterého jsem ochotná vzít do ruky, je slepýš. Ale ten, jak je známo, vlastně není hadem, ale ještěrkou.

Nedávno se mi zdálo o hadech. Ten sen ve mně možná vyvolala příhoda, kterou vyprávěl můj známý. Jeho kamarád má prý hada jako hlídače. Obrovskou krajtu na noc přemisťuje do auta a říká, že se mu osvědčila lépe než alarm. Do auta se mu vloupal zloděj, ale už nenastartoval. Ze zadního sedadla se připlazila obrovská „hadice“ a položila mu hlavu na klín. Zloděje úplně paralyzovala. Bohužel s výjimkou svěrače, takže majitel auta zůstal nadále jeho majitelem, ale musel ho nechat celé vyčistit.

Takže můj sen se točil kolem hadů a hadi se točili kolem mě. Byli černí a tlustí, ale nijak mi neubližovali, takže pokud se ptáte, zda jsem v tom snu nedopadla jako onen zloděj, mohu vám s čistým svědomím i pyžamem odpovědět, že nikoliv.

Nicméně ten hadí sen byl tak intenzivní, že jsem se musela zeptat naší dvorní astroložky Míši Kudláčkové na výklad. „Co znamenají hadi ve snu?“ Míša se poněkud zachmuřila, a to mě překvapilo, protože většina mých snů má pozitivní poslání. My neznalci v oboru magie si hned spojíme hada s falší. Ďábel převtělený v hada svedl Evu s Adamem k hříchu, následkem čehož byli vyhnáni z ráje.

„Záleží na tom, jestli tě hadi ohrožovali, kousali nebo ses jich bála. V tom případě by to znamenalo, že se ve tvé blízkosti objevují lidé, před kterými by ses měla mít na pozoru. Ale had je i symbolem proměny a očištění-svlékání kůže Když se okolo tebe jen tak plazili a ty jsi s nimi nemusela nijak bojovat, může to znamenat jen nervové vypětí a stres. Je toho na tebe moc a musíš něco vyselektovat. Odložit nepotřebné jako hadi odkládají kůži.“

Tak to mě uklidnilo. Kdo dnes není ve stresu a nepotřeboval by si v sobě udělat pořádek?

Reklama