Chantal Poullain proměněnou ve střihorukého Edwarda už jste viděli. Věřím, že už se těšíte na další fantastické proměny českých herců ve filmová monstra a ukázky špičkového umění maskérů, výtvarníků, fotografů a mnoha dalších profesí, které se podílely na tomto úžasném projektu.

Dostala jsem pozvánku na křest nového kalendáře Proměny 2012 a slíbila jsem vám, že se s vámi podělím o své dojmy. Samozřejmě, že jsem byla zvědavá na další postavy a hlavně zážitky z fotografování. Na rozdíl od předchozích ročníků se k proměnám „obětovali“ čeští herci. Až na tři výjimky. Slovenského herce Milana Lasicu, zpěváka Matěje Rupperta a pochopitelně Chantal Poullain

Námětem kalendáře Proměny 2012 se tentokrát stala filmová monstra. Některé postavy a masky byly tak fascinující, že byste je těžko identifikovali, jiné se jen vtipně nastylizovaly a nečinily si nárok na přesnou kopii. 

Podívejte se, a udělejte si názor sami

bartoska

Identifikovat českého herce v postavě Jokera z filmu Batman nebylo zrovna lehké. Kdo okamžitě poznal, že jde o Jiřího Bartošku, tak je u mě „kanón“.

hanák

Tomáš Hanák v postavě Pocka z filmu Star Trek musel hodně omládnout. To se mu prý docela líbilo. Ale víte, co mu činilo největší problém? Spojit prsty do dvojic v gesto, které vidíte na fotce. Nakonec mu je museli slepit izolepou.

nárožný

Petr Nárožný a inspektor Clousau k sobě docela pasují, nemyslíte?

lasica

Indiana Jones je sympaťák i ve zralých letech a v podání Milana Lasici teprve!

liska

Do piráta Jacka Sparowa se převtělil Pavel Liška. Kdyby mi někdo řekl, že zastoupí krasavce a idola žen Johnyho Deppa, určitě bych nevěřila. Nakonec mě je jeho podoba docela mile překvapila.

bolek

Opravdová lahůdka mezi monstry. Bolek Polívka jako Upír Nosferatu. Myslím, že je to jedna z nejvydařenějších fotek.

lábus

Zato Jiřího Lábuse jsem si jako Jamese Bonda představit nedovedla. Vy snad ano? I když nepopírám, že má něco do sebe.

ruppert

Terminátor2 se vrací v podobě Matěje Rupperta.

kraus

Poznali byste, kdo se proměnil v Tučnáka z filmu Batman? Možná by vám mohla být nápovědou labuť jako dopravní prostředek. V jednom svém pořadu zase jezdí v pouťovém autíčku. Ano, je to Jan Kraus. Fotografováno v psychiatrické léčebně v Bohnicích. Kde jinde, že?

preiss

Elegantní postoj, štíhlá postava, okouzlující úsměv. To nemůže být nikdo jiný než šarmantní Viktor Preiss. Prozradil nám, že ani dlouhé červené nehty nebyly vyrobené ve fotoshopu, ale poctivě nalepené

schmitzer

Hrozivý zjev. Už si něco podobného vyzkoušel v Kytici. Pamatujete? Jiří Schmitzer jako monstrum z filmu Frankenstein děsil prý babičky na hřbitově, kde se opravdu fotografovalo.

Těšila jsem se na slavné aktéry, jejich dojmy a veselé příhody z natáčení. Pardon, z fotografování. Bohužel, přišli „jen“ Viktor Preiss a Tomáš Hanák, ostatní se omluvili kvůli večernímu představení a přislíbili dorazit později večer. Nevím, jestli někdo přišel až po půlnoci, na to už jsem nečekala, ale moderování a vyprávění „veselých příhod“ se velmi vtipně zhostili sami autoři Petr Kurečka a Marek Škarpa.

V každém přídadě byl večírek vydařený a jistě splnil svůj účel.

Kalendář Proměny 2012 poslouží opět dobré věci. První dva kalendáře svým výnosem z prodeje a dražby originálních fotografií umožnily realizovat několika projektů Nadace Archa Chantal, která se zaměřuje hlavně na rekonstrukce a zvelebení dětských oddělení českých nemocnic.

A jinak tomu nebude ani v případě kalendáře 2010.


Rozhovor s Chantal Poullain nejen o nadaci Archa najdete TADY.

Reklama