Stejnou vášeň má její sestra. Z dovolené jí přivezla šest nových párů. Svou sbírku vám také vyfotografovala a poslala jako ukázku. A kde byla letos na dovolené? To vše se dočtete v jejím příspěvku, za který děkujeme.

Letos jsme se s přítelem rozhodli odjet k jeho tetě do Českých Budějovic. Byla jsem tam poprvé. Je to od nás asi cca 225 Km. Je pravda, že nemám ráda velkoměsta, ale tady mi to nevadilo. Nebydleli přímo ve městě, ale v jedné malé čtvrti. Dokonce bych tam zůstala. Vždycky jsem si přála mít rodinný barák a tenhle by mi úplně stačil. Počasí nám sice moc nepřálo, takže jsme k vodě ani nešli. Raději se opaluji než plavu, protože, jak jsem psala už na začátku, tak se vody bojím. Jdu vždy jen tam, kam stačím a raději se jdu jen opláchnout bez plavání.

Naštěstí nám počasí aspoň trochu přálo, když jsme se jeli podívat na zámek Hluboká a na Český Krumlov. Dokonce jsme jeli do městečka Bechyně, o kterém jsem já osobně slyšela poprvé. Byl to pěkný pohled, když jsme jeli kolem elektrárny Temelín.

Já osobně si nic na dovolené koupit nemusím, ale když už se jdu podívat po obchodech, tak si vždy musím koupit nějaké ty pěkné náušnice. Samozřejmě jsem si jedny přivezla :-) Ale když už si koupím oblečení, které se mi tam opravdu zalíbí, tak si ho ráda vyzkouším a jdu hned v novém po městě.

Přítelova teta má rybičky a ještě když bydlel u rodičů a byl malý, tak si je pořád přál. Bohužel jeho rodiče mu je povolit nechtěli. Jak jsme se tak procházeli po městě a zašli do jsme obchodu pro zvířata, že koupíme něco pěkného pro našeho pejska, kterého jsme nechali doma. Ještě s námi nikdy na dovolené nebyl, protože minulý rok byl ještě maličký a letos bychom si dovolenou s ním extra neužili. Byla by zábrana někam pořádně zajít. Jak jsme si obchod procházeli, přítel uviděl zlevněné akvárium se vším všudy. Tak se rozhodl, že to akvárium koupí a až přijedeme z dovolené, dokoupíme zbytek. Rybičky by nám asi tu cestu zpátky nevydržely .

Příště, až někam pojedu, nebo vlezu i u nás do nějakého obchodu, měla bych zamezit nákupu náušnic. Sestra jako každý rok jela do Německa za kamarádkou a ona je také ulítlá na náušnice jako já, takže mi přivezla snad šestero náušnic a sobě si samozřejmě přivezla další. Většinu je dostala k narozeninám.

Jinak jsem projela už snad celou Českou republiku. Dříve, když jsem byla malá, měli jsme takovej malej klub, kam jsme chodili. Jeden dospělý člověk pro nás pořádal každé výkendy nějaké výlety. Neustále jsme někam jezdili, spali pod širákem. Byla to náramná legrace. Byla jsem se podívat např. v Plzni, v Praze, v Rumburku, v Ústí nad Labem, v Libochovicích, v Litvínově a v Mostě (to mám samozdřejmě kousek), dokonce si pamatuji, že se nějaké městečko nebo vesnička (už si nepamatuji, co to přesně bylo) jmenovalo Slepičí step, kde jsem také byla. No a spoustu dalších zajímavých měst. Hlavně jsme cestovali na různé zříceniny, kde jsme přespávali samozdřejmě vždy pod širákem. Zasílám vám naši sbírku naušnic.

sbírka

To menší je moje a to větší je sestry :-)

sbírka

Malinke kote

To už je docela úctyhodná sbírka. To nosíte denně, nebo jen k určitým příležitostem?

Co si vozíte z cest vy, milém ženy-in? Máte také nějakou sbírku? „Ulítváte“ na něčem, co si musíte vždycky přivézt? Co je to? Něco na parádu, kus přírodniny, nebo úplně něco jiného? Pochlubte se, co jste si přivezly letos?

Na vaše příspvěky a třeba i fotografie se těším na adrese: redakce@zena-in.cz

 

Reklama