Tuto otázku nám nepřímo položila naše čtenářka s nickem Glady. No přece rotoped. Jak to dopadlo s jejím předsevzetím začít cvičit, to už se dočtete v jejím příspěvku

Dobré ráno, všechny ženy, které jste, nebo se snažíte být in.
I mně čas od času popadne předsevzetí být in. Být in v tom smyslu, že konečně začnu zdravě žít a hlavně se hýbat.  Moje snaha se projevuje tím, že koupím nějaká DVD se cvičením a začnu. První večer si vyhradím čas, který chci věnovat cvičení a začnu.

Jsem nadšená, jde mi to skvěle a vydržím téměr celou stanovenou půlhodinu, mám výborný pocit, že jsem to dokázala. Dalších několik večerů se situace opakuje. Půjde mi to, myslím si.

Ale jak čas ubíhá, ubývá mých cvičících večerů. Někdy mi není zcela dobře, jindy přijde nečekaná návštěva, jindy zase prostě nemám na to čas. Tak to prostě nejde, zkusím rotoped. Když přítel uslyšel moje přání, rotoped mi
koupil -dostala jsem jej na narozeniny. A situace se opakuje.

Prvních několik večerů poctivé šlapání a pocit uspokojení, že jsem to zase dokázala. Časem se ovšem z rotopedu stal věšák na svršky.

Zklamala jsem na celé čáře, prostě se nedokážu přinutit každý večer cvičit. Pak ale otevřeli v našem městě kurz aquaaerobicu. Říkala jsem si, no co, za zkoušku nic nedám. Navštívila jsem první lekci a.....byla jsem nadšená.
Hrozně jsem se bavila. Pohled na 15 „velryb“ jak skáčou ve vodě, až se přelévá přes okraj bazénu mně prostě nadchnul. Ale opravdu, cvičení ve vodě mně prostě dostalo. Hrozně mně bavilo a hlavně nebyla jsem v tom sama.
Pak jsem pochopila všechna moje cvičící selhání. Prostě mně to nebavilo, sama poskakovat v obýváku a úpěnlivě sledovat hodiny, kdy už konečně uběhne ta stanovená půlhodina. Když člověk cvičí v houfu, čas uteče tak rychle, že člověk ani nevěří, že opravdu v tom bazénu skákal  hodinu.

Takže jsem slevila ze svých původních předsevzetí. Necvičím každý den, ale chodím jednou týdně cvičit do bazénu.
Ale za to musím říct, že mně to hrozně baví a na každou hodinu se těším. Nejsem odborník, ale myslím, že takové cvičení, které mně baví má mnohem větší význam, než když se do toho musím nutit.
Doufám, že mi bazénové cvičící nadšení hodně dlouho vydrží. A přeji všem ženám-in, aby si našly svůl oblíbený druh pohybu.
glady

Milá glady, díky za inspiraci, možná najdete spoustu zpřízněných duší, které jsou na tom stejně jako vy.

Text nebyl redakčně upraven

Jak se hýbete vy, milé ženy-in, když je venku pod psa?

  • Možná patříte mezi nadšence, které mizerné počasí neodradí od pohybu.
  • Možná měníte přírodní terén za krytou halu a cvičíte dál.
  • Možná vám k fyzičce postačí právě ten zmíněný pes, který vyžene vás a nenechá svou paničku zlenivět. S ním prostě musíte, i když venku padají trakaře.
  • Možná ke svým pohybovým aktivitám počítáte práci na zahradě. Kdo vlastní nějakou „latifundii“, nemá o zdravý pohyb na čerstvém vzduchu nouzi.
  • Možná jste se rozhodla začít cvičit doma podle videa, nebo nějaké příručky, protože se vám prostě nechce mezi namakané cvičence do posilovny nebo fitka, ale chcete si udržet kondici a zpevnit svaly.
  • Možná vás napadá úplně jiná možnost, o které byste se ráda zmínila

V každém případě vítám mezi příznivce dnešního tématu a těším se, že mi o svých pohybových aktivitách něco napíšete.

Na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

A vy se můžete těšit na:

Balíček sprchových gelů Radox

r

Reklama