píše naše čtenářka s nickem bleblemcy. Hádanky a hlavolamy jsou doslova jejím koníčkem a baví ji podstatně víc, než matematické úlohy. Na závěr svého příspěvku přidává svou nejoblíbenější hádanku, abyste ji vyluštily.

Dobrý den,  miluji všechny hádanky a snažím se je luštit celý život. Kdysi jsem i hodně luštila křížovky, ale musím se přiznat, že mě přestaly bavit, protože se v nich neustále opakují stejné výrazy a už jsem pak často vypisovala všechny automaticky. To není nic pro mě. To mě pak ani netěší výsledek.

Zrovna teď píši tento text zároveň mám puštěnou televizi a pracuji s fotografiemi ve svém počítači vnímám všechny činnosti najednou a jen je střídavě přesouvám na žebříčku vnímání na nižší a vyšší příčky. To je pro mě ta největší rozcvička mozku.

 Baví mě i počítačové hry. Ne nějaká bezduchá střílející monstra, ale hry u kterých se luští hádanky a logické úkoly. Těmi se taky výborně procvičují nejen mozkové závity, ale i trpělivost. 

Jediné co mě nikdy moc nebavilo a ani mi moc nešlo jsou všechny matematické úlohy a knim patří i to sudoku. Nemám ho ráda, protože nemá žádný zajímavý výsledek. A já mám na všech hádankách nejraději právě nějaký výsledek a překvapení na konci.

Myslím, že všechny hádanky a hlavolamy s kterými se zdárně poperu mi i dodávají trochu víc sebevědomí a radosti z toho, že jsem zvítězila a pomáhají mi i v kreativnějším pohledu na celý svět.

Nakonec jsem si ještě vzpomněla na jednu mou oblíbenou hádanku, která je tuším dokonce v některé z knih od Dicka Francise:

Stojíte na rozcestí a víte, že jedna z cest vede ke štěstí a ta druhá do záhuby. Nevíte však která z nich je která. U ústí každé z obou cest stojí jeden muž. Muži jsou bratři, dvojčata a oba vědí kam, která z cest vede. Problém je jen v tom, že jeden z nich vždy mluví pravdu a druhý vždy lže. Máte jednu jedinou otázku, kterou můžete položit jednomu z bratrů. Zároveň však netušíte, který z nich mluví pravdu a který je lhářem. Na co se tedy zeptáte, aby jste zvolili tu správnou cestu ke štěstí?

Pokud by snad hádanku nikdo nevyluštil tak sem napíšu kolem deváté večer její vyluštění. Přeji všem krásný hádankový den

Bleblemcy

Milá Bleblemcy, díky za příspěvek i hádanu. Myslím, že je poměrně známá, ale uvidíme.

Jak jste na tom s luštěním vy, milé ženy-in? Čím si bystříte mozek?

  • Luštíte křížovky, osmisměrky, rébusy, šifry  a  jiné „hlavolamy“?
  • S jakým výsledkem?
  • A co sudoku? Přišla jste mu na kloub? Zařadila byste se mezi začátečníky, pokročilé, nebo dokonce mistry?
  • Máte ráda logické a matematické úlohy? Vynikala jste vždy v jejich řešení?
  • Hrajete s oblibou hry, při kterých musíte zapojit mozek?
  • Jak ho jinak trénujete?
  • Hrajete šachy?
  • Čtete, učíte se cizí slovíčka, skládáte básně?
  • Máte nějakou jinou metodu, jak trénovat mozek? Prozraďte nám ji.

Na vaše příspěvky se moc a těším na adrese: redakce@zena-in.cz

A na co se můžete těšit vy?

Na velmi zajímavou knihu z nakladatelství UNIVERSUM Putování s knihou a jako bonus Bepanthen, oční kapky pro zvlhčení a úlevu vašich očí.

cena

Text nebyl redakčně upraven

Reklama