Vztahy

Hádáme se kvůli dětem

argue

Každá šestá hádka, kterou vedeme se svým partnerem, je kvůli dětem. Kolidují naše představy o výchově, přístupu k tomu, co dovolit a co ne, kolik peněz poskytnout, co omluvit, co potrestat a hlavně jak!

V některých rodinách bojují ženy s manželi kvůli jejich domnělé či skutečné přísnosti, jinde je to naopak. Tatínkova holčička může všechno, maminčin chlapeček je na tom podobně. V každé rodině je to jiné, nicméně ke konfliktům dochází, ať je ten zlý, či hodný kdokoli.

Chci mít dokonalou dceru!

Znám rodinu, kde se kvůli výchově hádají snad denně. Eva obviňuje svého muže Radka, že je na dceru příliš náročný, a ona ten tlak špatně snáší. Radek je strašně ctižádostivý a své ambice promítá do dcery. Ta je sice fain holka, ale úplně normální bez geniálních talentů na sportovní disciplíny nebo vědní odvětví. Nejdřív z ní chtěl mít Radek profesionální tenistku. Od pěti let dřela denně na kurtech, jezdila na soustředění, ale olympijský talent se z ní nevyklubal. Když jí bylo kolem deseti let, zkoušel z ní udělá závodní lyžařku. Celý den s ním musela makat na sjezdovce, nesměla si sjet ani jednou jen pro radost, o dovádění s ostatními dětmi ani nemluvě. Lyžování jí ale hodně nešlo, po pár sezonách to Radek vzdal. Děti, které nikdo nedusil, jezdily daleko líp než malá Dana. Na řadu přišel volejbal, kick box, plavání... a nic.

Hádky jsou na denním pořádku

Jediným výsledkem Radkovy snahy byly neustálé hádky doma. Evě se jeho přístup k dceři nelíbil, stále ji chránila, nechtěla, aby ji Radek honil a nenechal jí vymýšlet si zábavu s kamarády. Dana měla od něj denní plán, který musela dodržovat, většinou měla čas na hraní, jen když byl Radek na služební cestě. Dana málokdy směla do kina nebo na pouť, pro jejího otce to byla ztráta času.

Dana si stěžovala často mamince, ta se snažila zasáhnout a byla obviňována z lhostejnosti, neschopnosti a špatně plněné role matky, když jí nezáleží na tom, co z její dcery bude. Prý v ní podporuje lajdáctví dítě to s její výchovou nikam nedotáhne...

Eva často kvůli neshodám i zvracela, trpěla neurózou a svého muže začala nenávidět. Ten se zklidnil až v okamžiku, kdy byl do celé záležitosti zatažen psycholog, ke kterému matka nešťastnou Danu vzala. Po několika pohovorech s ním slíbil, že na dceru tlačit přestane, a postupně se smiřoval s tím, že zkrátka nezplodil druhou Martinu Sáblíkovou.

Hádáte se kvůli dětem? Co konkrétně řešíte?

   
26.03.2010 - Láska a vztahy - autor: Simona Škodáková

Komentáře:

 1. [11] Rikina [*]

  Představy o výchově rozdílné byly, ale nehádali jsme se, neb se s exmanželem svorně neradi hádáme. Sml57 Tudíž pokud byly výhrady, řeklo se to, až když nebyli synci v doslechu, aby toho pacholíci nevyužívali. Stejně to občas zkusili, takže byla zavedena kontrolní otázka "a co na to říkala maminka/tatínek?" Tím byl zajištěn jednotný postup, neboť kdo rozhodl první, rozhodl správně a druhý to akceptoval. Sml30 Samozřejmě postupem času, když jsme přestali sdílet společnou domácnost, platilo slovo toho, kdo měl momentálně ratolesti na povel a v péči.

  superkarma: 0 27.03.2010, 14:33:48
 2. [10] magdulali [*]

  Chudák holka, otec si na ní léčí své mindráky.Sml23Sml38

  superkarma: 0 26.03.2010, 15:19:02
 3. avatar
  [9] lenoška [*]

  Juana — #7 Sml30Sml30

  superkarma: 0 26.03.2010, 12:51:18
 4. avatar
  [8] mio [*]

  Juana — #7 po malých částechSml52Sml52

  superkarma: 0 26.03.2010, 11:58:47
 5. avatar
  [7] Juana [*]

  My se hádáme jen když si manžel usmyslí, že zapojí  našeho nešikovného líného puberťáka do domácích prací a protože je kluk neuvěřitelně levej a nejde mu to, tak na něj manžel řve a já se ho snažím nějak usměrnit, aby to klukovi ještě víc nezhnusil, přičemž on pak začne řvát i na mne. On teda potomek potřebuje zapřáhnout, aby se něco naučil, ale je mi jasný, že s hysterickým otcem se tomu moc nenapomůže. Jinak se moc nedohadujeme, dcera je svědomitá až moc (až na ten bordel v pokojíčku), syn se učí dobře, nikde se netoulá, nemá sklony k drogám, akorát nedávno vypil manželovi v ledničce ukrytý vermut. Prý ne najednou, ale po malých částech. Překvapivě ho ani moc neseřval.

  1. na komentář reaguje mio — #8
  2. na komentář reaguje lenoška — #9
  superkarma: 0 26.03.2010, 11:38:27
 6. avatar
  [6] mio [*]

  Zatím se nehádáme, pouze někdy vyměňujeme názory, v klidu. Ale děti jsou zatím malé, uvidíme, co přinese čas puberty...Jinak u nás jsem taky přísnější víc já než manžel.

  superkarma: 0 26.03.2010, 09:53:16
 7. [5] lonkue [*]

  zatim se kvuli detem nehadame, ale az budou tak urcite budeme. Manzel je precitlively a prilis ochranarsky. A pokud to budou dcery tak by z nich vychoval princeznicky z muzea. Absolutne nepouzitelne pro normalni zivot. Takze bude boj....Sml57

  superkarma: 0 26.03.2010, 09:09:57
 8. [4] schnaxy [*]

  Nehádáme se a nikdy jsme se kvůli dceři nehádali,protože mám vždycky pravdu JÁSml25Sml25Sml25 smích...

  superkarma: 2 26.03.2010, 08:01:24
 9. [3] lleennaa [*]

  My se nehádáme, pouze si vyměňujeme názory Sml30

  V tomhle mám ideálního chlapa, nesnáší hádky, já taky ne, každý z nás se zavře v jiném pokoji a prostě spolu nemluvíme, dokud nevychladneme. Mě to trvá trochu dýl.

  Jinak spíš vychovávám já, tatínek je velký plyšový medvěd, ke kterému se chodí malá vyplakat a postěžovat si Sml32

  superkarma: 0 26.03.2010, 07:38:43
 10. avatar
  [2] OlgaMarie [*]

  Sml52Vybavila jsem si kapitolu z knihy Co život dal a vzal, kde Betty popisuje, jak je tatínek ještě za tmy nutil běhat kolem bloku a mezi dveřmi stála bábinka  a komentovala jeho počínání...Sml52

  Můj táta míval výchovné záchvaty. To jsme doufali, že ho to přejde a bude zas pár dní klid.

  K mým dětem jsem ta tvrdší byla já. Ale moc důsledná jsem nebyla, tak také doufaly, že mě to přejde...Důsledná jsem byla jen v létě, když dcera měla po 1. ročníku na umělecké průmce reparát z chemie. Než  k němu šla, dokázala by i po náhlém probuzení odříkat Mendělejevovu tabulku zpaměti. Manžel  k mým pedagogickým výkonům hrál mrtvého brouka.

  superkarma: 0 26.03.2010, 07:22:50
 11. avatar
  [1] enka1 [*]

  Když jsou takoví rodiče oba, je to ještě horší. znám pár případů.

  superkarma: 0 26.03.2010, 06:30:24

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme