Další příspěvek nám poslala čtenářka se zajímavým nickem BastMetztli. S přítelem žije dva roky a hádají se hlavně kvůli bydlení a škole.

Tak to by mi bylo taky líto, kdybych se musela učit a přítel odjel na dovolenou. Vydržte, milá BastMetztli, určitě bude líp. Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju, ať vám zkoušky dobře dopadnou. Hezký den.


S přítelem jsem skoro dva roky a příliš často se nehádáme, i když poslední tři měsíce se hádáme docela často, a to především kvůli bydlení a škole.

Přítel (29 let) již několik let pracuje, já (26) zatím studuji a ke konci srpna mě čekají magisterské státnice. Od začátku letního semestru jsem přítele připravovala na to, že toho budu mít hodně, psaní diplomky a učení je až až (bohužel, chodím na školu, kde se u státnic vyhazuje). Problém je, že přítel ukončil školu výučním listem a nástavbu nedokončil, vykašlal se na to měsíc před maturitou a nechápe, že má škola má docela velké nároky, vyučující hodně vyhazují u zkoušek i u státnic. Takže jsem docela ve stresu. Navíc na jaře strejdovi zjistili rakovinu v takovém stádiu, že se nedá už nic moc dělat a u taťky se objevily zdravotní problémy a doktoři samozřejmě neví, oč jde. No a jako by to nestačilo, v květnu vytopili mě a přítele sousedi. Vlastně vytopili přítele, jemu byt patří.

No a přítel musí mít všechno honem honem. Samozřejmě jsme se pohádali kvůli opravám bytu. Takže já se táhla vlakem s haldou knih k rodičům a dopisovala diplomku u nich, protože on si musel hned objednat firmu na škrábání, štukování a malování bytu. Žádala jsem ho, aby s tím počkal, že ty mapy se dají ty tři nebo čtyři měsíce přežít, jenže on že ne, tak jsem odjela. Samozřejmě jsem nejdříve musela s ním vše stěhovat a pak jsem přijela na úklid a pohádali jsme se znovu, protože jsem ho v tom nechala samotného a raději si odjela domů! Teď by chtěl opravit plovoucí podlahy, teď když se potřebuji učit, takže jsme se pohádali znovu. Ale přítel ustoupil, že prý podlaha tedy počká až po dovolené.

Poslední hádka se týkala dovolené a mé školy. Přítel přišel za mnou před čtrnácti dny s tím, že bych chtěl jet na dovolenou k moři (jeho představa ideální dovolené je 40°C a ležení na pláži, což jsem přetrpěla loni, i když to byla muka, mám nízký tlak a ležení na pláži mě nebaví), já mu řekla, že se musím učit, nechci odkládat státnice na únor, sám říkal, že se těší až bude s tou školou konec, takže bychom mohli jet v září, když nejsou tak hrozná vedra a já snad budu mít po škole. On mi řekl, že chce jet právě teď, kdy je největší vedro. Ustoupit nechtěl a já také ne, tak v úterý přítel odletěl na 14 dní do Tuniska s kamarádkou. No a já se tady učím a chcípám k tomu vedrem.

Doufám, že snášíte teploty hrdinsky, bez mdlob a přehřátí!

Přeji Vám všem krásný den

BastMetztli

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Kvůli čemu se nejvíc hádáte s partnerem?

  • Hádáte se často, nebo jenom občas?
  • Máte italskou domácnost?
  • Co je nejčastěji příčinou vašich sporů?
  • Máte nějaké zajímavé historky?
  • Myslíte si, že jsou hádky k něčemu dobré?

Napište mi, těším se na vaše příspěvky. Jedna z vás získá jako dárek Hru o manželství od firmy Albi. Pište do dnešních 14.30 hodin na známou adresu redakce@zena-in.cz, heslo je HÁDKY.

hra

Reklama