gymnasium

„No tak hořím, blbečkové, no tak hořím. Jen se smějte, blbečkové, neviděli jste ještě nikdy nic hořet,“ křičel nešťastný učitel chemie Lívanec, který začal jednoho dne na stupínku před celou třídou znenadání hořet. To je jen malá ukázka z románu Gymnázium, který jistě osloví všechny milovníky humoru a studentské recese.

Úspěšný humoristický román Gymnázium navazuje na tradici známých prvorepublikových knih Jaroslava Žáka Študáci a kantoři a Cesta do hlubin študákovy duše, od jejichž vydání u nás už nic podobného nevyšlo.

Autor autobiografického románu Gymnázium, známý publicista a humorolog Václav Budinský, se vrací do svých studentských let, která strávil na mosteckém gymnáziu. Na čtenáře čeká pestrá mozaika vtipných historek, komických příběhů a absurdních situací, které tam společně se svými přáteli zažívá.

Kniha Gymnázium není pouhým humoristickým románem, jehož kouzlo skončí se zavřením poslední stránky. Naopak, díky „vynálezu“ podivuhodné humoristické disciplíny bubuismu otvírá jeho autor celou řadu filozofických otázek, které i dnes trápí studenty a mnohdy také jejich rodiče. O oblibě knihy Gymnázium, která poprvé vyšla už jako samizdat v polovině osmdesátých let minulého století, svědčí její četná vydání. V současné době vychází již posedmé.

Publicista a humorolog PhDr. Václav Budinský je autorem několika desítek knih, v nichž se věnuje humoru, erotice, gastronomii a společensky akceptovatelným drogám.

Humoristický román Gymnázium vydává nakladatelství Lucie. Jeho cena činí 280 korun a je k dostání v běžné síti knihkupectví.

Reklama