Čtenářka Tana M se dle svých slov těší dobrému duševnímu zdraví, ale pochybuje o psychickém zdraví těch, které nalétávají na lep šarlatánům.

Dnes je zas moc hezké téma.Tak jen krátký příspěvek.
Nevím proč, ale zatím nikdo z mého okolí nemusel žádat o přezkoumání mého duševního zdraví.Ani já sama.
Cítím se fit v dušení a optimální pohodě, i když přiznám ,že v mém životě bylo odbodbí ,kdy moje máma musela vyhledat lékaře lidských duši.Po smrti manžela se ji zhroutil celý svět, ...3 malé děti, babička....
Já sama se těším dobrému psychickému i duševnímu zdraví. Už jen proto že jsem v podstatě velbloud, na kterého se může nakládat a nakládat až neúměrná zátěž a může se přetěžovat až do vysílení.
Šarlatánům nevěřím. Jsou to povětšinou totální podvodníci, nebo zoufalci, který se snaží vydělat na slabé lidské psychice.
Nedávno v televizi bežel pořad soukromá dramata a řešil se tam případ: „GURU „z parkoviště hypermarketů, kde zoufalým ženám a dívkám na sedačce předního sedlala zachytával negativní energií a léčil za „litr“ tedy za tisícovku deprese, poruchy duševního zdraví.
Ceník zoufalce GURU- z parkoviště byl.... 1000kč - jedno sezení, zjištění depresí, 2 sezení 2000 kč vyléčení depky, a pokud by VÁS tento GURU z parkoviště chtěl dostat do optimální duševní pohody ženy zaplatili 12.000kč.

Tak milé dámy, u těchto slečen dam,žen, dívek, - ty by jsem je opravdu nejdřív ze všeho poslala na přezkoumání duševního zdraví. K odborníkovi , v kamenné poliklinice, nemocnici, registrovanému lékaři ,odborníkovi který má dobré reference.
Věřit že badmintová mřížka VÁM vyžene deprese z těla, je závažný stav hraničící až s těžkou.... pomatenosti.

Mé duševní zdraví je v pohodě, dovedu relaxovat, dovedu vypnopout, dovedu se nad vším zamyslet a vyhodnotit, a hlavně žádné poruchy duševního zdraví nevpustím do svých komnat.
Zdravím ženy in cz-
Tana M.
Tento text nebyl redakčně upraven


Děkuji Tano M, tenhle pořad jsem neviděl, ale za svůj život reportéra jsem mluvil s mnoha oběťmi podobných parazitů. Víte, nejzajímavější bylo, že bych do těch lidí nikdy neřekl, že by mohli naletět tak jasnému podvodu. K tomu, aby platili mnohdy desetitisícové částky, stačilo, že se na ně ten podvodník mile usmál. Přemýšlel jsem, zda bych někdy, v době, kdy bych byl třeba zoufalý, podobným typům také nenaletěl. A víte co? I když se snažím sám sebe přesvědčit, že ne. Tak nějak cítím, že jistotu nemá nikdo z nás. Proto suďme jen velmi ostýchavě…

Dnešní den je na téma duševní poruchy a nemoci.

  • Trpíte nějakou, nebo někdo ve vašem okolí?
  • Byla jste někdy u psychiatra, psychologa, nebo u nějakého samo vzdělaného šarlatána?
  • Pochybujete o svém duševním zdraví? Nebo o duševním zdraví někoho jiného?

Na e-mailu

redakce@zena-in.cz

čekám na vaše příběhy, vzpomínky, názory, historky, vtipy, videa apod.

Jednu z vás zkusím překvapit bláznivou cenou? Jakou? Ušiju ji na míru té, kterou vyberu.

Tak se těším a  přeji vám krásný den bez obláčků na duši!

Reklama