Jistě jste už slyšeli o novince, co novince – přímo hitu letošního léta, který nadchl nejen děti, ale i dospělé po celém světě. V dnešní technické době je to téměř zázrak, protože přiměje děti zapomenout na počítače a mobilní telefony a zabaví je na dlouhé hodiny. A navíc procvičí jemnou motoriku.

naram

Jde o celkem jednoduchý nápad, jako u všech zázraků. Ze silikonových gumiček se postupným splétáním vytvářejí barevné varianty náramků, náhrdelníků, přívěsků. Jsou tací, kteří dokážou z gumiček vytvořit obojek pro psa, tašku nebo dokonce letní šaty!

zajac

Autor hitu, který pobláznil svět včetně naší malé země, dnes žije v USA, ale pochází z Malajsie. Cheong Choon Ng, 45letý inženýr pozoroval své dvě cery, jak si vyrábějí náramky z gumiček. Jeho prsty byly oproti dětským velké a nešikovné. Vyrobil se tedy ze dřeva malý stav, aby svým dcerám ve výrobě náramků stačil. Později vyvinul verzi plastovou, kterou si nechal patentovat. A neskutečná senzace byla na světě.

gumy

K dostání jsou gumičky v barevných mixech, v průhledných se třpytkami, některé gumičky v noci dokonce svítí! O pestrost výrobku se postarají i dvoubarevné či proužkované gumičky.

prouzek

Ty můžete pak splétat háčkem, kolíčkem na prádlo, vidličkou nebo vysokými špendlíky připíchnutými na korkové nástěnce. Gumičkovat se dá na dvou tužkách nebo na různých plastových pomůckách.

guma

Nejpropracovanější náramky se však tvoří na jednoduchém plastovém stavu. Princip je založen na natahování a splétání pestrých gumiček dohromady. Je tak možné uplést náramky z různých barev a designů. Na internetu jsou dostupná mnohá videa obsahující podrobný návod, jak vytvořit různorodé a originální styly náramků.

naramek

Gumičková technika:

  • trénuje motorické dovednosti dětí
  • posiluje soustředění, tvořivost a kreativitu
  • rozvíjí estetické cítění a originalitu
  • má nízkou i vyšší náročnost splétání dle věku a zručnosti
  • motivuje k dalším postupům
  • je finančně nenáročná.

Foto zdroj: Facebook

Reklama