Neznám chlapa, který by neměl rád guláš. Když se chystáme na nějakou akci, na které se podává guláš (lhostejno jaký – vepřový, hovězí, srnčí, kančí…), chlapi řičí blahem. Jak by ne, kusy masa, pořádná chuť a k tomu výborný knedlík či čerstvý chleba. Kdo by odolal.

goulash

Guláš je natolik oblíbené jídlo, že v mnoha městech probíhají každoročně gulášové slavnosti. Ve Valašském Meziříčí, kam na Gulášfest jezdíme my, bývá k ochutnání okolo čtyřiceti různých druhů. Tradiční i méně tradiční, ze pštrosího i klokaního masa, sojový, s houbami. Vybere si každý.

Kdo si myslí, že guláš je pokrm z našich končin, mýlí se. Pochází z maďarska, odkud k nám přišel i se svým názvem. Ten je odvozen ze slova „gulya“, což znamená stádo hovězího dobytka. Důležitou součástí je kromě masa i cibule a v Maďarsku není guláš nikdy zahušťován moukou. Touto zásadou se při přípravě guláše řídím i já. Cibule musí být v mém guláši stejně jako masa a tato cibule nám guláš dostatečně zahustí a zároveň mu dodá úžasnou chuť.

Další nezbytnou součástí klasického guláše je i paprikové koření. Nemusí být vždycky pálivá, většinou se používá sladká. Pikantní, pálivý guláš je však velice oblíbený. Komu nestačí říz z koření, přidá si na guláš ještě hromadu syrové cibule.

Na výslednou barvu guláše má vliv nejen použité paprikové koření, ale i osmahnutí masa. To smažíme na sádle! Žádné dietní verze s olejem nebo nevímčím. Sádlo. Na něm osmahneme maso pěkně dohněda.

Suroviny

hovězí maso
cibule
sůl a pepř
sladká i pálivá paprika
česnek
majoránka
sádlo

Postup

Cibuli nakrájíme nadrobno nebo na půlkolečka. To podle toho, jakou máte cibuli v guláši rádi. Když dělám verzi pro děti, cibuli nakrájím najemno, aby o ní ani nevěděly. Když pro dospělé, jsem ráda, když je v guláši cibule cítit.
Maso nakrájíme na kostky. Ve větším hrnci rozpustíme sádlo a připravenou cibuli na něm osmažíme. Po chvíli přidáme maso, osolíme, opepříme a okořeníme paprikou. Důkladně promícháme a necháme osmahnout dohněda. Poté ztlumíme, zalijeme trochou horké vody, přiklopíme poklicí a necháme dusit.
Průběžně doléváme horkou vodu a dusíme doměkka.
Ke konci vaření přidáme podle chuti česnek a majoránku.

Podáváme s knedlíkem nebo chlebem.

Maggi Nápady Šťavnatý guláš

MaggiOlíbený guláš budete mít díky Maggi Šťavnatému guláši na stole za chviličku.

Místo hodin strávených u sporáku a hledání správné kombinace koření jednoduše vezmete očištěné hovězí maso nakrájené na kostky, vložíte do pečícího sáčku spolu s 2 polévkovými lžícemi oleje a směsí koření Šťavnatý guláš a dáte péct. Guláš se s Maggi stává záležitostí rychlého a čistého vaření, jehož výsledek zachutná všem. Recept je samozřejmě bez přídavku glutamanu sodného a konzervantů. Více na www.maggi.cz

Reklama