Povídka č. 13: Gulášek


S Kájou jsme se chystali stanovat. Chodili jsme spolu pomalu půl roku, ale na pořádné rande se vším všudy nějak ještě nedošlo. Vždy nám do toho něco přišlo. A tak jsem obelhala rodiče, že jdu pod stan s kamarádkou, a s Karlem jsme vyrazili k vodě.

Jeho postarší „áčko“ jsme rozbalili u rybníka Palivec. Večer jsem připravovala večeři v kotlíku. Gulášek krásně voněl. Kája hrál na kytaře mé oblíbené písničky, vzduch voněl létem a tajemstvím. Na odhalení toho našeho jsme se oba moc těšili.

Slyšela jsem od kamarádek a známých, že když je pokrm říznější a ostřejší, pak se země zachvěje a zmocní se mě ten nejroztouženější „bejk“. Vzrušení jsme byli oba dva náležitě a těšili se na to naše první opravdické rande s milováním.

Já při přípravě gulášku nešetřila kořenicími přípravky, feferonkami, chilli papričkami, jen aby můj „bejček“ co nejvíce a nejdéle vydržel. „Ten tvůj gulášek je fakt super!“ chválil mě Kája. Dvakrát si přidal a ještě to pořádně zapil červeným vínem.

Když se setmělo, šla jsem připravit naše stanové lože. Vytáhla jsem si z báglu červenou rajcovní košilku. Místa sice moc nebylo, ale dva zamilovaní se jistě vejdou, pomyslela jsem si a šla se umýt do vlahé vody rybníčku. Karel měl uhasit oheň a sklidit nádobí. Viděla jsem, že jednu dobu na mě mlsně koukal a mával mi. Pak se někde ztratil…

Když jsem se vrátila, ve stanu můj miláček nebyl, přišel až za dvacet minut a skoro po čtyřech. Musel si odskočit ještě párkrát do křoví. To ten můj pikantní gulášek měl spíše než erotické projímavé účinky. Možná to byla vražedná kombinace s vínem. Když se Kája naposledy připlížil do stanu, špitl jen: „Promiň!“ a v tu ránu usnul.

V duchu jsem si lála, že já hloupá jsem skočila na babské rady o kořenicích afrodiziakách... To opravdické randění proběhlo až ráno, střeva se Kájovi uklidnila, tak hned po probuzení hupsnul do rybníku a pak... Země se zachvěla, košilka letěla ze stanu a naše těla se konečně spojila!

Ani po 30 letech můj manžel Kája na gulášek nezanevřel, ale vždy připomíná: „Feferonku jen jednu!“ Nerad by totiž prožil stejné manévry jako za mlada. Ani po tolika letech společného života mi nezapomíná na Valentýna přinést kytku a dostanu takovou pusu, že si připadám pořád jako ta mladá zamilovaná holka...

bertice

Další příběhy nezasílejte, první kolo skončilo! Ohodnotit tyto a další povídky můžete TADY! Čím víc bodů, tím víc se vám povídka líbila.

Reklama