Dobrý den, 

abych se přiznala, obávám se každé návštěvy zubaře, i když podle mých známých je to nepochopitelné, protože ve svých 20 letech jsem ještě neměla jediný kaz. Chodím pravidelně 2x ročně na prohlídky a můj zubař mi vždy říká, že si musí ty pěkné zoubky prohlídnout, že takové ještě neviděl. A to sem si jako malá nečistila zuby a jedla spoustu čokolády a sladkého.

Ale jeden zážitek od zubaře mám, a to ten, když mi měl trhat mléčný zub vepředu, který bránil růstu novému zubu. V ordinaci jsem udělala takovou scénu, že se trhání neuskutečnilo a mamka, která mě doprovázela, mi neskutečně nadávala a chtěla i fackovat, ale vzhledem k tomu, že měla v té době celou nohu v sádře a  špatně se jí chodilo, v pohodě jsem jí utekla. Takže na nás musela být krásná podívaná: já v předu utíkám před rozzuřenou mamkou. Tuto scénku si pamatuji dodnes. Stejně mi ten zub vytrhl taťka večer, když už jsem spala. Měla jsem otevřenou pusu, on mi okolo něho uvázal provázek, zatáhl - a já se vzbudila a on měl zub v ruce.

Jinak zážitky z pravidelného navštěvování zubaře se školou nemám. Tam bych si strach nedovolila dát najevo. Doma jsem se vždy dva dny před prohlídkou klepala, chodila se zrcátkem a všech se ptala, jestli nemám nějaký kaz, pak jsem si vytrpěla sezení v čekárně, kde jsme hráli hry nebo si četli, přišla na řadu - a během 3 minut byla venku. A ještě s pochvalou krásných zubů.
    

Martina


Milá Martino,

Vaše vyprávění je jako z grotesky :-). Úplně to vidím - holčička uhání po chodbě s výrazem hrůzy v očích a za ní se valí nikoli Vetřelec, ale maminka klapající sádrou jako pirát dřevěnou nohou :-). Krásně jste mě rozesmála, takhle po ránu.

A pokud jde o zdraví Vašich zoubků: no, majoucta :-). To se jen tak nevidí :-). 

Reklama