vinice

viniceDopřejte si letní radovánky s australskými víny Jacob´s Creek! Čekají vás chuťově natolik lahodné zážitky, že by byla škoda nespojit tato vína s letním grilováním či piknikem v přírodě. Pro takovou příležitost je ideální otevřít delikátní bílé, růžové nebo červené Jacob´s Creek a my vám poradíme, jaké pokrmy z grilu jsou k těmto vínům ideální.

Pokud se rozhodnete grilovat rybu nebo drůbež, určitě neuděláte chybu s bílým Chardonnay, v jehož chuti převažují tóny citrusových plodů a vanilky. Odborníci navíc radí bílé maso přelít jemnou smetanovou omáčkou. Víno se podává ideálně při teplotě 9-11 °C.

vinice

Ti z vás, kteří upřednostňují na grilu hovězí maso či roštěnce, mohou sáhnout po lahvi kvalitního červeného Grenache Shiraz. Toto plné víno s ovocným výrazem švestky či višně se dokonale snoubí nejen s masy, ale také s výrazným tvrdým sýrem, jako je conté nebo cantal. Víno podávejte při teplotě 15-17 °C.

vinice

vinicePro letní piknik či odpolední posezení na terase je ideální otevřít delikátní růžové Shiraz Rosé. Barva šatů tohoto vína připomíná vyzrálou jahodu a rané letní jablko, s jemným malinovým odstínem. Přímý aromatický výraz je tvořen škálou tónů připomínající květ světlé růže a vyzrálé maliny. V ústech je víno svěží, aroma harmonicky skládají tóny vyzrálé jahody a čerstvé maliny. Víno vychutnávejte při teplotě 11°C. Ideálně ho doprovodí jemné uzeniny, lehké těstovinové pokrmy nebo grilovaná drůbež bez omáčky.

Extra tip! Užijte si chladivě osvěžující vína i během léta. Stylová taška od Jacob´s Creek na lahve vám to umožní a budete in i na zahradní party.

Historie značky Jacob´s Creek sahá až k samým počátkům osídlování Jižní Austrálie, kdy se v údolí Barossa, poblíž říčky Jacob´s Creek, usídlil Johann Gramp. V roce 1846 vysadil první vinici, aby v roce 1850 oslavil svou první sklizeň. Jeho starý vinný sklep stojí na svém původním místě dodnes a chrání dědictví vinaře, který položil základy nejúspěšnějšího australského výrobce vín. V 60. letech minulého století byly rodinné akcie firmy prodány a vznikla Orlando Wyndham Group. Svěží styl a vynikající jakost vína Jacob´s Creek je nesmírně oblíbená jak v Austrálii, tak ve více než 60 zemích světa.

Více informací na www.jacobscreek.com.

 

Reklama