grilované kuřecí

Můj manžel mě prý rád pozoruje, když vymýšlím marinády na grilování. Probíhá to tak, že si zvolím jednu základní surovinu, a pak si říkám: „Co by se tak mohlo hodit ke kokosovému mléku?“ A taky: „Co mám ještě ve spíží/lednici?“ Takže často vznikají opravdu originální a nečekané chutě.

Jako marináda s kokosovým mlékem a výbornými meruňkami z jižní Moravy, které jsme koupili u našeho oblíbeného dodavatele vína. Kdo by si chtěl klepat na hlavu, nemusí. Kuře bylo neskutečně křehké, lehce navoněné kokosem a meruňkami, s dokonale křupavou kůrčičkou.

Suroviny

kuřecí maso

250 ml kokosového mléka
trocha slunečnicového oleje
zralé měkké meruňky - asi šest malých
kousek čerstvého rozmarýnu

Postup

Kokosové mléko promícháme s olejem a rozmarýnem natrhaným na kousky. Meruňky do marinády použijeme velice zralé, až přezrálé, měkké. Já jsem je do směsi rozmačkala, můžeme je ale i rozmixovat nebo nasekat najemno.

Do marinády naložíme maso, které necháme odpočívat do druhého dne. Vyndáme z marinády, osušíme, osolíme a grilujeme.

Dobrou chuť přeje elly.

Ráda grilujete a nevíte si rady při čištění grilu a úklidu terasy po letním grilování?

Máme pro Vás skvělý tip!

brefBref Power čistič

Nový Bref Power čistič (500 ml) s extra účinnou a unikátní recepturou snadno odstraňuje všechny odolné nečistoty, jako je vodní kámen, rez, zbytky mýdla a mnoho dalších.

Je tedy ideálním pomocníkem pro udržování čistoty v kuchyni, koupelně, sklepě, garáži, na terase i na jiných místech v domácnosti.

I ty nejodolnější nečistoty již nemají šanci. Doporučená maloobchodní cena je 79,90 Kč.

Reklama