garam masala

Snažím se neopakovat často grilovací marinády. Baví mě kombinovat a vymýšlet podle momentální nálady a složení hostů. Pro děti samozřejmě volím méně pikantní směsi a většinou kuřecí maso. Nejvíce je baví ohlodávat kuřecí křídla. Pro dospělé většinou míchám jednu marinádu s pivem nebo jiným alkoholem a jednu hodně pikantní.

Vyhýbám se směsím na grilování, jedinou výjimkou jsou směsi mimiveget - na grilování a na kuře. Na ty nedám dopustit. Ale většinu marinád si ráda umíchám a vychytám sama.

Při minulé grilovačce jsme měli pivní krkovičku a tři druhy marinád na kuřecí maso. Jedna z nich byla velice pikantní a u mnoha hostů vyhrála. Garam masala je indické koření, které je velice pikantní. Směs se skládá z kmínu, pepře, hřebíčku, muškátového květu, koriandru, kardamomu a bobkového listu.

Do marinády nedávám sůl, ale maso solím těsně předtím, než ho dám na gril (když nezapomenu).

Suroviny

kuřecí maso podle chuti

slunečnicový olej
garam masala
mletý sušený zázvor
majoránka

Postup

Suroviny na marinádu smícháme důkladně dohromady a maso do marinády naložíme na několik hodin, nejlépe do druhého dne.

Lehce otřeme od marinády a grilujeme.

Dobrou chuť přeje elly.

 

Ráda grilujete a nevíte si rady při čištění grilu a úklidu terasy po letním grilování?

Máme pro Vás skvělý tip!

brefBref Power čistič

Nový Bref Power čistič (500 ml) s extra účinnou a unikátní recepturou snadno odstraňuje všechny odolné nečistoty, jako je vodní kámen, rez, zbytky mýdla a mnoho dalších.

Je tedy ideálním pomocníkem pro udržování čistoty v kuchyni, koupelně, sklepě, garáži, na terase i na jiných místech v domácnosti.

I ty ne

Reklama