GRILOVACÍ  OMÁČKY – NOVINKA

GurmánPřílohové respektive grilovací omáčky, připravené z různých surovin, se postupně stávají součástí i české kuchyně. V restauracích nebo v regálech obchodů je často najdeme pod názvem dip. Toto slovo vzniklo z anglického slova to dip – ponořit. Z toho vyplývá, že se jedná o omáčku, do které další potraviny noříme.

 Dip přitom může být jak teplý, tak studený a nebo dokonce i ovocný.

Nejoblíbenější je dip studený, který se používá k namáčení masa, bramborových hranolků nebo chipsů, bagetek, pečiva včetně chleba, slaných tyčinek nebo sušenek, tortill a sýrů.

Abyste to měli jednoduší, nabízíme vám dnes dva tipy na grilovací omáčky společnosti Hamé.

Společnost Hamé s.r.o. se rozhodla rozšířit svoji stávající řadu grilovacích omáček OTMA GURMÁN o dva nové druhy, a to o Barbecue omáčku a o Omáčku s křupavou cibulkou a česnekem.

Tyto výrobky se přímo ideálně hodí pro letní grilovací sezonu jako příloha k masu, grilovacím klobáskám či zeleninovým salátům.

Nově vyvinuté druhy, zcela v souladu se současnými trendy a potřebami spotřebitelů, přináší vynikající chuťový zážitek s minimálními nároky na čas a přípravu. S přílohovými omáčkami OTMA GURMÁN vykouzlí i naprostý kulinářský laik lahodný pokrm, který všechny uchvátí. 

Gurmán

Gramáž:  280 g

Reklama