Bulvár

Gratulujeme! Vyhrála jste!

 

 

„Gratulujeme! Vyhrála jste!“
Tak přesně tuto větu jsem si vyslechla po telefonu. Jakási nadšená operátorka mi dobře proškoleným hlasem sdělila, že jsem vyhrála zájezd pro jednu až čtyři osoby. Z jejího projevu jsem nabyla dojmu, že má z této z nebe spadlé výhry větší radost než já. Já jsem totiž byla zaskočená a také mi v hlavě blikala varovná kontrolka: „Bacha na to! To nebude jen tak!“

 

A taky nebylo. Ale po pořádku.

 

Radostnému oznámení o výhře předcházel čtyři dny předtím jiný telefonát. V rámci něj jsem se zúčastnila vcelku nevinného průzkumu, ve kterém jsem odpověděla na otázku, kde jsem byla v uplynulých dvou letech na dovolené. Na závěr mi operátorka slušně poděkovala a zeptala se, zda může můj dotazník zařadit do slosování: „Víte, pravděpodobnost, že vyhrajete, je skutečně malá, ale za zařazení nic nedáte. A třeba zrovna budete mít štěstí.“

 

Za pár dní jsem tedy byla postavena před hotovou věc. Bylo mi sděleno, že štěstěna sedla zrovna na mne a že mě čeká již jen jedna jediná povinnost. Dostavit se ve středu do hotelu Kladno, kde bude při skleničce šampaňského slavnostně rozpečetěna obálka a já se dozvím, co jsem vyhrála.

 

 

Blikačka v mé hlavě se rozblikala trošku rychleji. „Počkejte, tomu nerozumím. Vyhrála jsem přece zájezd?“ „Ano, jistě. Vyhrála jste. Zájezd, videokameru nebo sadu luxusních hodinek. A co konkrétně bude patřit právě vám, to se dozvíte právě v hotelu Kladno.“

 

Aha. Něco mi tu nehraje. A začíná mě to skutečně zajímat. Po několika doplňujících dotazech jsem z dámy na druhém konci telefonního spojení vymámila, že v rámci předání mé výhry bude ještě občerstvení, prezentace zajímavého produktu jejich firmy a samozřejmě – předání výhry. Protože především proto tam budu. Závěrem mi bylo sděleno, že je nutná přítomnost partnera a úplně nakonec jsem si vyslechla doporučení: vzít s sebou hotovost 30 000 Kč. Co kdyby se mi něco z jejich nabídky zalíbilo. K dovršení přesvědčivosti jsem za dva dny obdržela poštou ještě oficiální písemnou pozvánku.

 

Dobrá tedy. Je mi jasné, o co jde, nicméně pozvání přijímám. Chci to prostě zažít na vlastní kůži a přesvědčit se, jak to na takových akcích chodí. Zatím jsem o podobných prezentacích pouze slyšela od zklamaných lidí a rozhodla jsem se tuto hozenou rukavici zvednout.

Konec konců, živím se jako redaktorka a strkat nos všude, kam to jde, je součástí mé profese.

 

S pocitem, že jsem připravena na všechno, přijíždím v doprovodu svého přítele v určený čas do hotelu Kladno. (Už v této chvíli mohu prozradit, že to, že jsem připravena na všechno, jsem si pouze naivně myslela.)

 

Hned po příchodu je nám přidělena slečna, která se o nás bude po celé konání akce starat. Usadili jsme se ke stolu a byla nám nabídnuta sodovka. Jak jsem později zjistila, ona sodovka měla představovat avizované občerstvení. Nekonala se ani káva, natož třeba pár oschlých šunkových chlebíčků. No nic, najíst jsme se sem nepřišli.

 

Za chvíli už ale nemám šanci o jídle přemýšlet. Na scénu vchází bodrý Angličan v poněkud ošoupaných botách a v kalhotách, na kterých je zcela zřetelně patrný přehyb, jak visely na ramínku. Je to sám majitel firmy. V závěsu má ještě bodřejší a uvolněnější tlumočnici, která by svým výkonem mohla zcela bez ostychu aspirovat na Oscara. „Máte rádi dovolenou? Moře? Pohodlí? Ano?“ Připadám si jako na pouti. „Poslední prodloužená jízda! Už jenom pár volných míst!“ Dozvídáme se, že jsme se ocitli v místech, kde nám bude nabídnuto něco úchvatného. Ale že kupovat nemusíme nic! „V nejhorším případě se vám může stát, že odsud odejdete pouze se svou výhrou!“ šibalsky překládá tlumočící slečna.

 

 

Ležérní dvojici po chvíli střídá slečna, která nám má v půlhodinovém projevu představit úžasný a skvělý produkt, který rozhodně musíme mít. Dodnes jsem nepřišla na to, zda to byl záměr, či nikoliv, ale projev té přednášející „dívenky“ by se dal charakterizovat jakýmkoliv jiným přívlastkem, jen ne "záživným". Kromě výrazné vady řeči, kdy neuměla vyslovovat samohlásky, mluvila zcela monotónně a semlela bez ladu a skladu dohromady jakési finanční částky, pětihvězdičkový hotel, památky na Kanárských ostrovech a aby svému projevu dodala patřičný důraz, po každé druhé větě rozložila ruce asi tak, jak to vídáme na obrázcích svatých patronů.

 

 

V krátkosti shrnuto: skvělá a téměř zázračná nabídka sestávala z toho, že zaplatíme 300 000 Kč a budeme mít možnost jeden týden v roce strávit v pětihvězdičkovém hotelu na Kanárských ostrovech. Samozřejmě, že v ceně není letenka, jídlo, pojištění a další výdaje. Navíc se ročně platí poplatek za údržbu ve výši 180 euro. Bohužel, chybí zcela normální součást podobných přednášek. A totiž – prostor pro naše dotazy.

 

Po nadlidském výkonu slečny, kterou jsem si pojmenovala na „svatá dala, nevěděla komu“, se na scéně opět objevují ošoupané botky a přešťastně působící tlumočnice.

 

„Tak co? Jak by se vám taková dovolená líbila? Skvělé, viďte?“ Vemlouvavým hlasem páčí tlumočnice z přihlížejících párů souhlasné přikyvování. „Ale nebojte se! Máme pro vás skvělou nabídku! Abyste si mohli prohlédnout místo, kam budete jezdit, můžete si právě teď v naší dražbě koupit zájezd za velmi výhodnou cenu.“ Následuje výčet všeho, co tento zájezd obsahuje, a pak je velkoryse předhozena vyvolávací dražební cifra. „Měli jsme včera velmi úspěšný den. A tak vám dnes můžeme nabídnout opravdu skvělou cenu. Tak kolik?“ Angličan předvádí, jak usilovně přemýšlí a pak hází do „éteru“ částku 25 000 Kč. „Dá někdo víc?“

 

A nyní nastala velká chvíle pro slečnu, která nám poskytla sodovku. „Připadá vám to zajímavé?“

Abych se přiznala, nevím. Toto jsou záležitosti, které si člověk musí v klidu promyslet a propočítat, porovnat s nabídkami jiných cestovek, zhodnotit, jestli si něco takového může zrovna v tuto chvíli dovolit. Bleskově s přítelem připočítáme k té základní částce letenky, plnou penzi, letištní taxy, pojištění a peníze na výměnu. Dostáváme se na částku skoro 70 000 Kč.

Vysvětlujeme to slečně. Zbytečně. Není zvyklá poslouchat argumenty a odpovídat na dotazy. Stylem kolovrátku nebo zaseklé gramofonové desky mele stále dokola to samé. Dívenka, která by mohla být mou dcerou, si zcela vážně osobuje právo nakládat s mými penězi a káravě mi sděluje, proč trvám na kapesném, když tam všechno budu mít.

 

Ve chvíli, kdy zjistila, že jsme neoblomní a do dražby o zájezd se nezapojíme, přesunula svou iniciativu směrem k tři sta tisícům a pokojíčku na Kanárech. Přítel sděluje, že k tomu se vyjadřovat nebude, jelikož slečně, která nám produkt představovala, nebylo rozumět.

 

Vzápětí následovalo něco, co mi doslova vyrazilo dech. Slečna, na které je již zcela patrné rozladění, volá přes celou místnost na svého kolegu: „Můžeš sem prosím tě přijít? Tady pán tomu nerozumí!“

 

Ohrazujeme se, že to vysvětlit nechceme, že zájem nemáme, a je nám sděleno doslova: „To si to teda poslechnete! Jste na naší prezentaci!“

Zvedám se od stolu s úmyslem okamžitě odejít. Přítel mě zabrzdí. „Počkej, tak si to poslechneme.“ Podívám se na něj a je mi jasné, že pro něj právě v tuto chvíli začala ta pravá zábava. V očích mu sálají pobavené jiskřičky. Mezitím je za potlesku vydražen onen zájezd. Páreček starších důchodců nedokázal odolat.

 

K našemu stolu usedá přivolaný pomocník. Mile, inteligentně a zasvěceně nám vysvětluje, maluje a kreslí na papír vše, co jsme nepochopili, a ochotně odpovídá na všechny naše dotazy.

Když zjistí, že 300 000 Kč investovat nechceme, vrací zpět bumerang se zájezdem. Počítáme, diskutujeme. Jsme neoblomní a on je asertivně houževnatý. Ve chvíli krajní nouze si i on přivádí posilu a je nám stylem – „ať nežeru“ – nabídnut ke zmíněné ceně ještě jeden týden zcela zdarma.

Už mě to nebaví. Sodovka došla, mám žízeň. Dala bych si kafe. Mám toho dost. Přemýšlím, jak celou tuto trapnou záležitost ukončit. Než si v duchu zformuluji pádné argumenty, zachraňuje mě přítel: „Tlačíte na pilu. Moc. My nejsme schopni se takhle narychlo rozhodnout. Koupi takhle finančně náročných věcí si musíme rozmyslet. V klidu a doma. Děkujeme vám, že jste se nám věnoval, o vaší nabídce budeme přemýšlet, ale v tuto chvíli říkám – NIC! A chci, abyste to respektoval!“

 

Bum. Spadla klec. Protáhlé obličeje. Zklamání. Nic z nás nekáplo. Aby se neřeklo, je nám nabídnuto fotoalbum, kde se máme podívat, o co přicházíme. Úžasné. Album je plné rodinných fotografií Angličana a jeho ženy. On na lehátku na terásce, ona na obrovském kamenu na pláži….

 

Pohlédneme na sebe. Jen stěží zadržujeme smích. „Tak jdeme, ne?“ U východu míjíme poněkud posmutnělou tlumočnici. Zcela naivně vznáším dotaz, jak je to s mou výhrou.

„Bohužel. Nic jste si nekoupili. Takže výhra se nekoná.“

 

Zachováváme dekorum, vycházíme a smát se začínáme až venku. A zcela a úplně nám dochází jedna věc: ještě, že jsme si u té prolhané firmy nic nekoupili. Kdoví, jak bychom dopadli. Hlavou mi problesknou šťastní důchodci, třímající v ruce poukaz na super jedinečný zájezd. Je mi jich líto.

 

Druhý den volám na číslo, ze kterého mi byla oznámena ta nádherná novina, že jsem se stala výherkyní. Sděluji, čeho jsem se tedy zúčastnila, že nebylo splněno nic z toho, co bylo naslibováno, a žádám vysvětlení. Zmatená operátorka na druhém konci se mi hluboce omlouvá s tím, že to je strašné, co se stalo. Ale že tým, který včerejší prezentaci předváděl, byl jenom takový záskok a že to tedy celé nějak pokazili. A že budou potrestáni a pokutování. Ptám se, za koho zaskakoval sám anglický majitel, a odpovědi se nedočkám. Sděluji milé ženě, že se chystám napsat článek o tom, jak jsem si byla vyzvednout jejich výhru a popíšu, jak to celé probíhalo. Dávám jim možnost, aby se nějak odpovědně k celé té záležitosti vyjádřili. Slibuje, že zavolají.

 

Svůj slib – jak jinak – nedodrželi. Ostatně – co by člověk asi chtěl od lidí, jejichž hlavní pracovní náplní je mohutně mlžit a lhát, jako když tiskne.

 

A tak až mi zase doma zazvoní telefon s nějakým „nevinným“ průzkumem, zcela bez výčitek beze slova zavěsím. Já totiž o žádnou výhru opravdu nestojím.


 

   
24.08.2005 - Společnost - autor: Jaroslava Machálková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [123] peguša [*]

  Teda Merylko, už dlouho jsem se tak nepobavila. "Miluju" tyhle prezentační akce, kde vymejvaj mozky a myslí si, že jim na to lidi skočí. Ale, jak je vidět z tvého článku, najdou se i tací, kteří skutečně skočí. Těch je mi upřímně líto.
  Kdysi jsem absolvovala prezentačku jedné dealerské firmy. Byla solidní alespoň v tom, že se nemusel platit vstup, ale stejně jsem odmítla. Po několika letech přišel s pozváním na prezentaci kolega mého muže. Vybásnil mu spoustu výhod, které bude mít, když do firmy vstoupíme. Ale jméno firmy mu neřekl. Já sice tušila něco "shnilého ve státě dánském", ale pro klid v rodině jsme šli. A ejhle! Byla to stejná firma, jen jsme museli zaplatit vstupné ve výši 100,- na osobu. Jelikož jsem věděla jaký je princip fungování firmy (známé letadlo), opět jsme odmítli. Manželův kolega mužovi vyčetl, jak jsme nerozumní a o jakou skvěkou věc se připravujeme. Pak dokonce přišel i k nám domů a kloval mi mozek snad dvě hodiny. Být slabší nátura, možná bych podlehla, ale takhle jsem si jen vyslechla, jak manželovi ničím kariéru a kazím mu jedinečnou šanci, která se mu nabízí.
  Je to už několik let, ten pán je s mým mužem kolega pořád(podnikají spolu), ale tehdy jsem si myslela, že se snad rozejdou. Nakonec totiž vyšlo najevo, že milý kolega si zahrál sólovku, do té pochybné firmy šel nejdřív sám a pak potřeboval "ovečky" pod sebe, aby na něj vydělávaly. Ani nevím, jestli v té firmě ještě je, protože se o ní před mým mužem už nikdy nezmínil.

  superkarma: 0 28.08.2005, 14:28:01
 2. [122] zabinka [*]

  No me sice nikdo nevolal ale uz jsem byla jednou na necem takovym,melo byt zdarma piti ale nakonec si to kazdy hradil.Dostala jsem se k tomu prez kamaradku.Uz jsem o tom slysela tak jsem se chtela presvedcit a pobavit.Lakali na to ze cim vic dam vklad tim vic videlam a budu mit slevi na zajezdy a spotrebice atd.Lakaji asi takhle cim drive se zapojite tim vice lidi bude pod vami a vi vydelate i na nich.Jenze jejich zajezdy zahrnovali jen pobyt a stalo to o dost vic nez kdekoliv jinde v cestovce,bez letenek,jidla a pod.Techhle podvodnicku je hodne a uprimne lituju ty co se nechaji obalamutit

  superkarma: 0 28.08.2005, 09:25:09
 3. avatar
  [121] Ťapina [*]

  Skoro je mi líto, že nemáme pevnou linku, tohle vůbec neznám. Občas někdo zavolá do práce, ale jak se dozví, že není v soukromém bytě, tak se omluví a zavěsí.

  superkarma: 0 27.08.2005, 15:16:48
 4. avatar
  [120] iljanka [*]

  Odemětobě, Baronka z Kratihájů: mám, jmenuje se to L.O.C. a opravdu to funguje. Používám třeba naředěný v rozprašovači na navlhčení prachovky, na prachovce po vymáchání nezůstanou žádné fleky. Nebo neředěný na neodstranitelné mastné skvrny - pomůže. A syn s tím myje auto, stačí opravdu jen slabý roztok. Skutečně se v tom dá i vyprat, teda nechám namočené přes noc, rano několikrát v teplý vodě promáchnu a je to. A okna taky občas meju jen tak, že je přestříkám tím naředěným roztokem, utřu suchým a přeleštím nějakým ironem nebo něčím podobným.

  superkarma: 0 25.08.2005, 20:12:33
 5. avatar
  [119] tomáš [*]

  před pár lety jsme s na zájezdovou šou šli, vyzbrojeni předem informacemi z fóra spotřebitelských zkušeností, a chtěli jsme zažít, co tam vlastně ti "masážníci" dělají, že jim lidi dají prachy. Nechápu, jak může normální člověk podlehnout tak zjevně nevýhodným podmínkám...Výhru jsme si nevzali a tlustá Řekyně nám bránila v odchodu a poučila nás, že jsme neslušní.
  Naproti tomu syn SKUTEČNĚ vyhrál jako x-tý návštěvník v multikině poukaz na zájezd pro 2 osoby, uplatnit ho mohl u šíleně drahé cestovky, horko těžko ale přece si vybral, a s menším doplatkem prožil krásný týden v Chorvatsku.
  Rozum do hrsti!!

  superkarma: 0 25.08.2005, 12:54:01
 6. avatar
  [118] Odemětobě [*]

  Baronka z Kratihájů: to by mě docela zajímalo,jestli to fungovalo aspoň jako jar.Kolega totiž koupil,tvrdil,že to používá v rozprašovači na mytí oken,v ředění asi 1:500.A byl nadšený.Tak prozraďv tomto směru mám mezery ve vzdělání.

  superkarma: 0 25.08.2005, 08:08:00
 7. [117] Janík [*]

  hlavně se nenchat strhnout davem

  superkarma: 0 24.08.2005, 22:15:55
 8. avatar
  [115] labella [*]

  Jo a ještě něco. Nechápu, jak je možný, že těmhle zlodějskejm firmám ještě nikdo nezatrh tipec. No když jim to naše legislativa umožní a nikdo po nich nejde, tak proč by dál neodrbávali lidi?! Hnus fialovej!!!

  superkarma: 0 24.08.2005, 21:23:47
 9. avatar
  [114] labella [*]

  Moje kolegyně si chudák taky myslela, že si konečně s mužem vyrazí na dovču k moři, bez dětí, když vyhrála ten zájezd na Maltu. Radovala se, že nádherně oslaví 15. výročí svatby. Romantika, oni sami na Maltě, západ slunce nad mořem . . . Vzhledem k tomu, že si zrovna koupili domeček a zadlužili se až do důchodu, jaksi jim nevycházelo na benzín do Prahy, kam si tu skvělou výhru měla jet převzít. Její muž tam tedy volal, nenechal se odbýt a dověděl se, že to je taky čistě jen pobyt, vše ostatní - letenky, jídlo- si musej zacálovat. Poslal je tedy kamsi, vyhrozil žalobou a od tý doby mají klid. Kolegyně zamáčkla slzu a dovolenou strávila u malty.

  superkarma: 0 24.08.2005, 21:21:40
 10. avatar
  [112] Hysteria [*]

  Milá Meryl,stejně jako Vy jsme asi před 4 lety byli ve zmíněné kladenské firmě na oškubávání hus.S námi dopadli úplně stejně.
  Na vlas stejnou zkušenost máme se společností Platinum.Od té doby
  když nám zase někdo zavolá a že je to poměrně často a začne tou už otřepanou větou o výhře,řeknu že to nechceme ať to dají někomu jinému a mám klid.

  superkarma: 0 24.08.2005, 17:53:32
 11. avatar
  [110] Lilinka [*]

  Baronka z Kratihájů:

  superkarma: 0 24.08.2005, 17:27:55
 12. avatar
  [105] Meander [*]

  Chudák máti měla hodně dlouho stíhy z toho, že mi k 18tinám darovala zájezd do Egypta, který takhle "vyhrála".

  superkarma: 0 24.08.2005, 15:32:10
 13. avatar
  [104] Vivian [*]

  Manx: myslím, že na mobil ti můžou volat i když máš předplacenou kartu. Nemusíš ani nikomu dávat svoje číslo, třeba ho vytočej náhodně...

  superkarma: 0 24.08.2005, 15:31:29
 14. avatar
  [101] jajulka [*]

  taky jsem takhle několikrátJAKO VYHRÁLA,teď už naštěstí nemám pevnou,tak nás nemůžou otravovat

  superkarma: 0 24.08.2005, 15:22:35
 15. avatar
  [100] Odemětobě [*]

  Manx: Maminka jednoho našeho zaměstnance si nechala v domě také předvést jeden ze zázračných vysavačů nebo čističů,už nevím přesně.Vyčistili 1 m2,pak chtěli skončit.Paní udělala takový cirkus,že co si to dovolují,takhle jí pokazit koberec,kdo se má na to dívat,každý roh koberce jiný atd.Tak je zblbla,že vyčistili celých 20 m2.Kšeft z toho samozřejmě nebyl,jen na dlouho čistý koberec.

  superkarma: 0 24.08.2005, 15:17:24
 16. avatar
  [99] emma [*]

  Manx: já nemám na mysli operátorky. myslím distributory v MLM společnostech - Oriflame, Amway, Herbalife...

  superkarma: 0 24.08.2005, 14:36:52
 17. avatar
  [97] Bába Bára [*]

  Reneta: Když oni jsou ty lidi nepoučitelný. Jednou jsme v redakci napsali na tohle téma kritický článek a kdybyste viděli, co se nám sešlo negativních ohlasů! Že prý tam jezdí rádi, setkají se s dalšími lidmi, naobědvají se - a buď že prý nejsou žádní blbci, aby koupili vše, nebo si pochalují, jak dobře nakoupili dárky pro děti či pro vnoučata. Ale to nejde o zájezdy, ale o prezentace většinou kuchyňských nebo zdravotních výrobků a ceny se tam pohybují o dost níž než u těch zahraničních zájezdů

  superkarma: 0 24.08.2005, 14:00:14
 18. avatar
  [96] SARI [*]

  A co teprve Skyline, to byla bomba!!!Všude o tom psali, v televizi furt něco bylo, aby lidi nenaletěli, že je to podvod a davový šílenství a přesto tenhle národ opět nezklamal....

  superkarma: 0 24.08.2005, 13:55:33
 19. avatar
  [90] emma [*]

  Manx: ze začátku asi člověku stačí, když je kolovrátek, ale pokud se chce opravdu vypracovat, vybudovat dobrou spodní linii, mít stálé zákazníky (=stálý příjem), kolovrátek nestačí musí mít managerské i ekonomické schopnosti...

  superkarma: 0 24.08.2005, 13:24:44
 20. avatar
  [89] emma [*]

  Dašenka:

  superkarma: 0 24.08.2005, 13:23:04
 21. avatar
  [88] emma [*]

  pracuji jako zaměstnanec pro jednu dobře známou MLM společnost a odpovím na váš častý dotaz: ANO, stále se najdou lidé, kteří "naletí", kteří dají cizímu člověku 3-120 tisíc bez dokladu, aniž by dostali výrobky a pak si jdou ke mě stěžovat, že je náš distributor podvedl

  superkarma: 0 24.08.2005, 13:21:44
 22. avatar
  [86] Dašenka [*]

  Milá Merylko, ty jsi měla to "štěstí",že jsi se zúčastnila alespoň nějakého tlf. průzkumu.Ale já nic a najednou telefon, že jsem vyhrála zájezd a mám zavolat na jiné tlf. Tak se ptám,co to je za soutěž a kolovrátek začal,že jsem vyhrála a musím zavolat na to další číslo.Ptám se, odkud vzali moje jméno a tlf. - stejná odpověď. Tak jsem zavolala.Ptám se, jak jsem mohla něco vyhrát, když jsem se žádné soutěže neúčastnila - kolovrátek. Tak říkám kde teda vůbec vzali to jméno a tlf. - no vypáčila jsem, že ze Zlatých stránek. Tak jsem jim řekla,za ohromeného ticha, že žádnou výhru nepřijímám a aby se jí obšťastnili sami. Šokovaný kolovrátek se se mnou profesionálně rozloučil větou, abych si svou výhru dobře užila a měla na zájezdu hezké počasí.

  superkarma: 0 24.08.2005, 12:47:12
 23. avatar
  [85] Léňa [*]

  Tak na něco podobnýho se nachytali naší známí. Byly na nějaký prezentaci a pak přiběhli k nám domů (nejsou z našeho města, kde se prezentace konala) s očima navrch hlavy že maj super úžasnou nabídku ale že potřebujou půjčit 20 tis. Nabídka spočívala v tom, že jsi koupili byt nebo domeček někde u moře, kterej jim ta firma bude spravovat a oni tam budou moct každej rok jezdit. Naši si o tom mysleli svoje, ale prachy jim půjčili. Známí peníze samozřejmě vrátili, ale nikdy nikde nebyly a asi už ani nebudou - po firmě jako by se zem slehla.

  superkarma: 0 24.08.2005, 12:28:09

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [84] medved [*]

  kdo si stezuje, ze mu nevolaji, tak to je asi proto, ze neni pres den doma...od te doby, co jsem doma pres den mi podobne typky volaji tak 2x tydne zrovna vcera volali, ze jsem vyhrala veceri pro 6 osob...na patravy dotaz cim jsem si vyhru zaslouzila mi bylo receno, ze me vylosovali z databaze, protoze jsem kdesi u nich nechala svoje cislo cha cha cha..ja si nasi pevnou linku ani nepamatuju, natoz abych ji nekomu davala ...po mem sdeleni, ze s trimesicni dcerou to asi nepujde se pani ohromne rychle loucila

  superkarma: 0 24.08.2005, 12:19:06
 2. avatar
  [83] Lilijka [*]

  Jo tak neco podobnyho ted resime v nasi AK diky temhle nabidkam se nam koukam klienti jen pohrnou

  superkarma: 0 24.08.2005, 12:14:07
 3. [82] hhranolka [*]

  Taky přidám trošku do mlýna.Na prezentaci jsme také byli,tu supper výhodnou nabídku jsme si nechali ujít.Ale přece jsme vyhráli.Vyhráli jsme poukaz do velmi luxusní restaurace v Praze.Jsme z HK,do Prahy jsme se velmi tesili,veceri si uzili.Za poukaz v hodnote cca 2000Kc jsme si s pritelem dali pouze 2x hlavni chod a limcu a suma byla vycerpana.Ale byl to vazne zazitek,v tak drahe restauraci.Pak prislo placeni,my vytahli sek a obsluha nam zdelila,ze sek je padelat a ze jim tam chodi spoustu lidi s takovymi padelky.Poukaz jsme si nechali potvrdit,ze neni platny a utratu zaplati z vlastni kapsy.Pritel si u firmy stezoval,hrozil uverejnenim v novinach a my dostali novy sek do jine restaurace.Tam uz bylo vse naprosto v poradku.Ale byli jsme opravdu nastvani,takze naprosto stejne u firmy urugoval i tatka a tomu byla proplacena nase utrata z luxusni restaurace.Takze jsme na nich nakonec vyhrali :)

  superkarma: 0 24.08.2005, 12:05:28
 4. avatar
  [80] catcat [*]

  Hm, na něco obdobného koni skočili naši a stálo je to 20 000 a nic... Na mě to zkusili po telefonu, tak jsem jim vysvětlila, že s přítelem vyděláváme oba přes 70 tisíc a na dovču jezdíme zásadně individuálně bez cestovek. V tom jediném jsem tedy nekecala...

  superkarma: 0 24.08.2005, 11:48:41
 5. avatar
  [79] Maldová [*]

  Na takového prezentaci jsme s manželem byli už dvakrát. Poprvé jsme si zmiňovanou výhru opravdu odnesli, aniž bychom něco zakoupili. 300 000,- jsme na domeček u moře neměli a ani jsme mít nechtěli ;o) Představa že budeme každý rok jezdit na stejné místo nám moc nevyhovovala. Ale vyhraný zájezd jsme si užili jak se patří. I když jsme si museli zaplatit cestu a jídlo. Vybrali jsme si pobyt ve Španělsku. Jeli jsme nacpaným autem (ještě jsme přibalili své přátele) 3 000 km jenom tam a nevěděli co nás čeká. Naštěstí jsme byli připravení na všechno - tudíž i na možnost že nic nebude - a brali jsme to vše s humorem. Kdyby nic, tak aspoň jsme se projeli že ;o) Ubytování bylo opravdu pěti* a my jsme byli všichni nadmíru spokojeni a řádně jsme si to užili. Asi jsme kápli na slušnou společnost

  superkarma: 0 24.08.2005, 11:38:27
 6. avatar
  [78] manki [*]

  Naši sousedi před lety, přesně v roce 99 byli taky na nějaké prezentaci a vyhráli zájezd pro čtyři osoby na Kanáry. Jen si museli koupit letenky a co k tomu patří. Já jsem tehdy nemohla, protože jsem byla nemocná a doktorka mi to zakázala. Jela tedy místo mě dcera a opravdu měli všichni v listopadu skvělou dovolenou. Asi měli štěstí a nebo tehdy ještě nebyli takoví podvodníci. Ta další prezentace o koupi bytu na několik let se konala přímo na Kanárech. Měli to v nádherném hotelu s luxusním obědem a potom s prohlídkou místa, kde onen byt byl. Dokonce si mohli vybrat, o který byt by měli zájem, teprve se stavěli. Stálo to plno peněz, takže zájem nebyl, ale vzpomínky na dovolenou mají krásné. Takže to před lety asi ještě mohlo fungovat.

  superkarma: 0 24.08.2005, 11:13:34
 7. avatar
  [77] Jupíí [*]

  Nechápu jak se v v dnešní době někdo ještě dá nalákat na tyhle profláknuté akcea utrácí svůj čas jízdou přes půl republiky a posloucháním pitomin. tohle bylo aktuální tam před pěti lety.
  Telefony buď pokládám, anbo žádám nadřízeného , vyhrožuji žalobou ( nevyžádaná reklama) a žádám okamžité vyřazení z databáze . Už mě tak rok nikdo podobný neotravoval...naposled jsem takhle sjela TELE

  superkarma: 0 24.08.2005, 11:07:52
 8. avatar
  [75] SARI [*]

  Jo, jo, tohle zkoušeli na nás, jenže s tím, abychom si zakoupili pokoj v hotelu v známých letoviscích /Mallorca, Kanáry, Ibiza, ...../ a pak nám zajistí pronájem jiným osobám, takže na tom ještě vyděláme .Záloha 100.000 a strašný údiv, že s sebou ty peníze nemáme :Oni vám to neřekli, že je s sebou máte mít?????? Promiňte, 100.000,- s sebou bežně nenosím.Manžel se jich zeptal, jestli nespadli z višně a že tady dneska jsou a zítra po nich nebude slechu dechu. Ale pane..... No a není po nich slechu dechu....

  superkarma: 0 24.08.2005, 10:37:39
 9. avatar
  [74] verone [*]

  Nam se stalo uplne to same, co popisuje Meryl, ale meli jsme se dostavit stejne jako Lucie Sterbova nekam na Vaclavak a byly nam ukazany katalogy, kde se sluni Kacenka Kornova. Vyhru jsme vsak dostali. Mohli jsme jet nekam do zahranici, na vyber byly tri zeme, mezi nimi napr. Spanelsko. Meli jsme mit ubytovani zdarma a dopravu a jidlo jsme si meli obstarat sami. Meli jsme tam jet proto, abychom se nalakali, vedeli jak to probiha. Takze koukam, ze po tech letech uz z vyher seslo a clovek si to musi jeste zaplatit. Dokonce seslo i z toho kaficka, to jsme tenkrat take dostali, jinak popis opravdu presny. My nasi vyhry vsak nevyuzili, protoze se nam zdalo do techto zemi cestovat autem jako hrozna dalka a letenky moc drahe. A kdovi, jak by to pak bylo. Dorazili bychom na misto a ubytovani nikde . Od te doby zadne dotazniky nevyplnujeme. Posledni dobou nam vsak porad volaji z nejakeho Ostrova vyher (mluvi automat), ze jsme neco vyhrali. Vzdycky to polozime driv, nez stihnou neco vic rict, ale volaji stejne porad, uz je to druhy mesic. Jeden cas volali i nekolikrat denne. Uz jsme z toho byli zoufali a nevedeli co delat. Ted to trochu utichlo, tak snad volat prestali. Mate take nejake zkusenosti s Ostrovem vyher?

  superkarma: 0 24.08.2005, 10:37:37
 10. avatar
  [73] Ada1 [*]

  Také jsem takový skvělý zájezd vyhrála. Když jsem jim hned do telefonu řekla, že nechci, byla slečna ještě arogantní. Jak si to vlastně představuju, že nechci???? Já přece musím chtít. Připominalo mi to histerické záchvaty malých dětí

  superkarma: 0 24.08.2005, 10:36:42
 11. [71] Januše [*]

  taky se mi několikrát stalo, že mi volala nadšená paní, že jsem vyhrála v nějaké anketě zájezs snů na Maltu a Zlatou kartu na výhody. Poprvé to bylo asi před měsícem, řekla jsem jí, že na toto reflektuji a aby mi dala pokoj A zrovna minulý týden volala znovu a hrozně se divila, že jsem tento zájezd odmítla a že jsem nezavolala o jeho příjmu. Řekla jsem jí něco o a obtěžování

  superkarma: 0 24.08.2005, 10:34:03
 12. avatar
  [70] svetluszka [*]

  Juana : U Horsta tomu říkají VITAL CENTER 4v1, nebo tak nějak.... mám ho už rok, a opravdu funguje.... za tohle to fakt vyhozený prachy nebyly...

  superkarma: 0 24.08.2005, 10:33:12
 13. avatar
  [68] Juana [*]

  Jednou jsem v autobusu vyslechla rozhovor dvou důchodců, co jezdí na tyto prezentační zájezdy a podle toho si fakt sposta z nich ty předražený ptákoviny kupujou. Přitom nadávali, jaký to jsou šmejdy. Na druhou stranu jako zájezd za 99 Kč mi to kolikrát nepřijde blbý, jestli dostanou i něco k snědku - teda jestli to není pokaždý ta hrachová kaše jako jsem zažila já - jenže to chce pojmout jako výlet s ostatními důchodci a ne se nechat zviklat a hned koupit kdejaký šunt, co vlastně nepotřebuju. Jak jsem tak ty lidi v autobusu slyšela, tak jsem si říkala, že se nedivím, že řvou, že mají malé důchody, když pak peníze vyhazujou za kraviny.

  superkarma: 0 24.08.2005, 10:31:01
 14. avatar
  [67] Lemonka [*]

  kubikm: normálně si firmy mezi sebou prodávají úkradené databáze s telefonními čísli odkud koliv!!

  superkarma: 0 24.08.2005, 10:28:20
 15. avatar
  [66] Juana [*]

  svetluszka: Máma si ale koupila nějaký odšťavovač co taky nabízeli v teleshopingu, nebyl zrovna levný, koupila si ho přímo v prodejně a je prý skvělý, zvládne mnohem víc a navíc nemusí krájet všechno na kousíčky, jako já s mým Moulinexem. Ale to nenabízel ani Horst ani Zedníček, možná to byla Tena, už nevím. Takže občas asi člověk koupí něco slušného. Jenže si to šla koupit do prodejny a ukázat.

  superkarma: 0 24.08.2005, 10:27:27
 16. avatar
  [65] Mylady [*]

  Pala: Známá asi nemá všech 5 pohromadě.

  superkarma: 0 24.08.2005, 10:18:09
 17. avatar
  [64] svetluszka [*]

  Gabi: No to máš pravdu... kdysi se mi moc líbil odšťavňovač od " Horsta" v TV ale 2000,- bych za něj nedala ani omylem..... ... když se mi narodil malej, máma koupila někde to samí, ale za 600,-... a jsem s ním spokojená. Jen tu " čerstvou štávu z petržele " to neumí....

  superkarma: 0 24.08.2005, 10:17:18
 18. [63] bejby [*]

  Nam také volali manžel vždicky odpoví ale já nemám na ně náladu Pokaždé řeknu že nemám čas.Ale z tima nabidkamá bych už někdo mohl zakročit.Cghudaci duchodci

  superkarma: 0 24.08.2005, 10:11:32
 19. avatar
  [62] Pala [*]

  A jedna známá "vyhrála" zájezd do Itálie na týden bez jídla jen za 15.000,- A když chtěla vzít další osobu, tak ta si to mohla doplatit taky "jen" za 15.000,-. Takže pak říkala, že vyhrála zájezd pro 2 osoby. A připadalo jí to skvělé. Konečně něco vyhrála!!!

  superkarma: 0 24.08.2005, 10:09:00
 20. avatar
  [61] Gabi [*]

  Žábina: Tupperware mi přijde podobně "výhodný" jako Zepter nebo teleshoppingové zboží. Stejné zboží se dá koupit od mnoha firem za třetinové ceny.

  superkarma: 0 24.08.2005, 10:07:15
 21. avatar
  [60] Mylady [*]

  Několikrát mě takhle lákali, ikdyž jsem přesně nevěděla o co jde, tak jsem nikdy nikam nešla. Nějak se mi to nezdálo a připadalo mi to nesmyslné, proč by mi někdo něco dával zadarmo. Po přečtení tohoto článku vím, že jsem udělala velice dobře. Ztráta času, kterého i tak nemáme nazbyt.

  superkarma: 0 24.08.2005, 10:05:34
 22. avatar
  [58] Pala [*]

  Mamka taky vyplnila nějakou anketu a byli pozvaní s taťkou na podobnou akci. Nešli, ale z trochu jinýcho důvodu - říkali si, že ví adresu, ví, že byt bude prázdnej ...

  superkarma: 0 24.08.2005, 10:02:32
 23. avatar
  [56] kubikm [*]

  nám taky takhle volali, ani nevím, ke vzali číslo, ničeho jsme se neúčastnili...

  superkarma: 0 24.08.2005, 09:46:15
 24. avatar
  [53] Juana [*]

  Jo a kdysi jsem se náhodou s tchánem zúčastnila takového toho prezentačního výletu - no byl to šok. Každý týden mám aspoň jednu takovou pozvánku ve schránce a důchodci od nás z vesnice tam fakt jezdí. Takže nás vyložili kousek od Prahy v hospodském sále a prezentovali nějaké předražené nádobí - nebyl to Zepter, něco podobného a pak nějaké hezké akumulačky a dál už nevím, ale zaujalo mi, co lidí si to tehdy koupilo. A pak nám šoupli "skvělý oběd" - hrachovou kaši s párkem! No větší hnus si už nedokážu představit. A pak nás odvezli do Karlových Varů, to byl ten důvod, proč jsem tam tehdy šla, chtěla jsem se tam podívat. Tchán je strašný škudlil a měl z té prezentace akorát srandu a já taky. Ale zkušenost to byla rozhodně zajímavá.

  superkarma: 0 24.08.2005, 09:32:58
 25. avatar
  [52] Susina [*]

  Lesana: tak přesně tohle jsem chtěla napsat.. mně taky nikdo nikdy nezavolal a nelákal mě na podobné úžasné nabídky..

  superkarma: 0 24.08.2005, 09:31:06
 26. avatar
  [50] Juana [*]

  Tchýně ale jednou opravdu vyhrála zájezd na Kanáry, ještě od starého Fishera. Byla s nimi na dovolené v Turecku a na zpáteční cestě vyplnila nějakou anketu a vyhrála dovolenou pro 2 na týden, všechno zadarmo. Navíc si mohla vybrat. Tak si připlatila asi 7000 na další týden pro 2 a měli z toho senzační dovču za pár kaček.
  Ale tady jde samozřejmě o něco jiného. Taky nás vloni nějaká firma lákala na převzetí výhry do Kutné Hory a že prý dostaneme poukaz na pobyt tady v Čechách, ale samozřejmě že si vyslechneme nějakou prezentaci. Nikam jsme nejeli, nevěříme tomu.

  superkarma: 0 24.08.2005, 09:28:40
 27. avatar
  [48] Radek Kříž [*]

  dlaňka: tady se dá vyhrát a není to podvod.

  superkarma: 0 24.08.2005, 09:28:11
 28. [44] kat [*]

  Meryl já tam taky byla, přesně co popisuješ, jistě to byla stejná firma...zájezd na Tenerife za 30tis, bez letenek,jídla, všeho..no děs, tlačily tam na nás, ten Angličan tam byl taky, no už nikdy více Lidice
  ale už se ted tomu směju jak jsem byla praštěná

  superkarma: 0 24.08.2005, 09:11:46
 29. avatar
  [43] Lesana [*]

  Teda, cítím se nějaká méněcenná, já se zatím podobné šou nezúčastnila a hlavně ani mi nebyla nabídnuta. Jak to? Co je na mne tak špatného, že se mi tyhle výhodné nabídky vyhýbají? Myslíte, že by stačilo zapnout u telefonu zvonění a vypojit záznamník?

  superkarma: 0 24.08.2005, 09:03:45
 30. avatar
  [42] svetluszka [*]

  Odemětobě 39 : ... a ještě jednu pohádku...

  superkarma: 0 24.08.2005, 09:01:53

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme