4 kuřecí řízky
2 plátky šunky
150 g hříbků
30 g másla
80 g strouhaného sýru
2 lžíce oleje
Sůl
Zeleninová obloha

Příloha:
Bramborové tolárky nebo americké brambory.

Očištěné hříbky nakrájíme na plátky, osmahneme na másle, podlijeme vodou a dusíme do měkka.Kuřecí řízky rozklepeme do šířky, osolíme, poklademe půlkami plátků šunky a houbami, přeložíme v půli, přiklepneme paličkou. Můžeme zajistit párátky nebo jehlami.

Řízky osolíme a prudce opečeme na rozehřátém oleji. Přeložíme na čistou pánvičku a posypeme strouhaným sýrem, poklademe vločkami másla a gratinujeme, až se sýr začne tavit a na povrchu zrůžoví.

Jako přílohu použijeme buď bramborové tolárky, které jsou velmi efektní a navíc chutné, nebo americké brambory. Obloha dle možností - salát okurka, sterilovaná zelenina.

– lelica


Soutěž Kuchařinky, kuchařky...

Vzhledem k tomu, že receptů přišlo velké množství, nestihli jsme je dnes uveřejnit do plánovaných 10.30 hodin. Proto jsme se rozhodli soutěž prodloužit do zítřka 15.00 hodin! 

Výhru, stylovou keramickou mističku Knorr, HERA Kuchařku, dietní čaj Wellness, balíček 30 ks žvýkačkových dražé Mentos a kávové bonbony Alpenliebe tedy získá soutěžící, pod jehož receptem (novinkou) bude v úterý 21. 10. 2008 v 15.00 hodin nejvíce diskusních příspěvků.

Přejeme dobrou chuť a hodně štěstí při soutěžení!

Reklama