Rodina

Gotťák ze mě nebude!

Přestože jsem na základní škole mívala z hudební výchovy samé jedničky, zpívat jsem nikdy moc neuměla. Nebo moc. Vlastně vůbec. Nebo počkejte! Prostě si představte někoho, kdo zpívá úplně falešně, nedá žádnou výšku ani hloubku, člověka, který se odhodlá na veřejnosti zpívat jen v opilosti, a to jen karaoke a navíc jen jeden song - ŠŠŠ od Zuzany Norisové (sorry Zuzko). Tak to jsem přesně já!

A teď si představte, že máte najednou dítě a dítěti přeci maminky zpívají, no ne? Tak ani já jsem nemohla zůstat pozadu a zodpovědně se jala zpěvu. Né tedy, že bych snad chtěla své pěvecké umění zdokonalovat (i když bych to potřebovala jako sůl), ale když toužíte dítě uspat a ono na nějaké to pobrukování opravdu pozitivně reaguje tím, že zavírá oči, uděláte vše… Tedy zazpíváte. Nejprve musíte ale vybrat vhodný repertoár, který nějak „zvládnete“ a u kterého vám potomek nezešílí.

zpívající maminka

Zdroj: Shutterstock

U „Princi můj malinký spi“ jsem šílela sama, když jsem se slyšela. To nemělo se zpěvem společného nic! Zkrátka a dobře, kdybych to měla zhodnotit, tak to připomínalo pískot skupinky myší, co se vyděsí před kocourem!!! A to si možná ještě přidávám! Ovšem pak jsem narazila na poklad v podobě „Sluníčko, sluníčko“ (tímto se omlouvám panu Suchému!) a zjistila jsem, že sice zpívám falešně, ovšem na naší holčičce by to nemuselo zanechat takové trauma, jako ostatní songy. Takže volba byla jasná. Emilka usínala, usmívala se (trošku mě znepokojuje, že vždycky při slovech „stane se neštěstí“) a byly jsme obě spokojené. Ještě se vrátím k tomu slovnímu spojení „stane se neštěstí“. Muž to okomentoval: „Podle mě bude taky točit krimi zprávy. Podívej, jakej má k těm nehodám kladnej vztah!“ 

Zpátky ale k mému nezapomenutelnému hlasovému rozsahu. S nadšením jsem vyprávěla rodičům, jak malé zpívám a ona u toho hezky usne. A v tu chvíli se mě táta zeptal: „Ty umíš zpívat? Od kdy?

„No neumím, tati! Neumím!“ odpověděla jsem a pořád nechápu, co to má se zpěvem dítěti společného :D To jako lidi, co neumí zpívat nezpívají? A co všechny ty hvězdné pěchoty v soutěžích? Aby toho nebylo málo, v tu chvíli mu přitakal ještě manžel: „No neumí, neumí! Chudák dítě! Já bych u toho neusnul za boha!“

No dobře – neumím prostě! Ale dítě u toho usne! Vím už od malička, že Gotťák ze mě nikdy nebude a nepomohly by mi ani hodiny u Lindy Finkové! Teď jen doufám, že to pro Lindu nebude výzva!

Matky v nesnázích

Matky v nesnázích 2Jsme dvě kamarádky, které otěhotněly téměř ve stejnou dobu. Všechny radosti prožíváme spolu. Rozhodně jsme neobjevily Ameriku a netvrdíme, že víme všechno! Nejsme expertky na mateřství ani těhotenství. Někdy jsme bezradné stejně jako většina prvorodiček. Takže? Testujeme na sobě! Vyzkoušíme, posoudíme, podělíme se a moc rády uslyšíme nejen i vaše tipy, ale třeba i váš příběh!
Pokud jste na to samy/sami (to, kdyby nás chtěli omrknout i pánové) nebo se chcete jen odreagovat, zastavte se k nám!

Foto: Petr Adámek

Čtěte také:

   
18.07.2016 - Rodina - autor: Vendula Kubalíková

Komentáře:

 1. [7] Andreadornova [*]

  Taky se nerada poslouchám:-D

  superkarma: 0 18.07.2016, 17:06:35
 2. avatar
  [6] diblice [*]

  já to zkusila u třetího dítěte a když řrklo "maminko radči nezpívej", tak jsem se už víckrát nepokoušelaSml52

  superkarma: 0 18.07.2016, 11:48:54
 3. avatar
  [5] kobližka [*]

  Já také "zpívala" dcerce a to ještě nebyla na světě,ráda jsem se s "ní" sedávala v houpacím křesle a i potom po narození.Vůbec není důežité,že sem tam nějaká nota ujede,důležitý je rytmus a hlas matky,já myslím,že na miminko to působí moc dobře a uklidňuje ho to.

  superkarma: 1 18.07.2016, 10:42:59
 4. [4] Rikina [*]

  No, já zpívala dětem taky, ačkoli zpívám naprosto strašlivě. Dokud byli synci malí, tak to nepoznali nebo jim to nevadilo, a až povyrostli, tak mi sami řekli, ať toho radši nechám Sml52 protože zdědili hudební sluch po svém otci, ne po mně. Sml57

  superkarma: 0 18.07.2016, 10:11:35
 5. [3] bobani [*]

  zpěv mi docela jde . vnučkám zpívám od narození , teď zpívají i ony se mnou .

  superkarma: 0 18.07.2016, 08:53:04
 6. [2] ZdenaZ [*]

  hlavně že zpíváš dítě vnímá hlavně ten hlas který ho uspává chválím Sml67

  superkarma: 0 18.07.2016, 08:26:38
 7. avatar
  [1] gerda [*]

  Chválím, důležité, že zpívá dítěti vůbec!Sml67 Věřím, že potom nastoupí i čtení pohádek před spaním, aby nedopadla jako moje kamarádka. Ta se vyděsila, když zjistila, že její-už školní-děti vůbec netuší, kdo to byl Bajaja.

  superkarma: 0 18.07.2016, 08:11:58

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme