Také příspěvek od čtenářky glady je vzpomínkou, plnou citu a lásky. Vzpomínek vysílá hned několik, začínají tou na tatínka a pokračují dalšími milými vzpomínkami…

Dnešní téma jsem uvítala. Ačkoli podle reakcí na „ženě-in“ se mnohým zdá patetické, nostalgické apod., já osobně jsem ráda, že se z „dušičkových“ pocitů můžu vypsat.

Pochopitelně na  své blízké zemřelé vzpomínám často během celého roku, ale to dušičkové vzpomínání je jiné. Atmosféra nazdobených a osvětlených hřbitovů pocity ještě mnohonásobně umocňuje.
Svoji první, největší a celý můj život ovlivňující ztrátu jsem utrpěla, když mi bylo pouhých šest týdnů. Otec, který byl elektrikářem, měl smrtelný pracovní úraz.  Moje matka zůstala najednou sama se čtyřletým synem, šestitýdenním miminkem /se mnou/ a rozestavěným domem. Čekaly ji opravdu krušné chvíle, přes všechno zoufalství, beznaděj a smutek prostě musela zpátky do práce, aby mohla rozestavěný dům dokončit.

Péče o nás, děti, tak spočinula na našich prarodičích, tedy rodičích mé matky. Prarodiče z druhé strany  kupodivu dali od nás  ruce pryč, ač jsme byly děti jejich zemřelého syna.
Moje první a největší vzpomínka míří tedy mému zemřelému otci, a to přesto, že jsem ho vlastně vůbec neznala.
Dětství pod křídly dědečka a babičky jsem prožila navzdory všemu moc krásně. Dodnes říkám, že to prostě byli pohádkový dědeček a babička.
Dodnes na ně s velkou láskou a vděčností vzpomínám. Jim tedy patří moje druhá velká vzpomínka, vždycky jsem se na ně mohla obrátit i ve věcech, se kterými jsem nechtěla jít za svou matkou. Musím říct, že ačkoli odešli už dávno, nikdy na ně nezapomenu a dodnes mi velmi chybí.

Poslední velkou ztrátu jsem utrpěla v loňském roce. Zemřel můj strýc, bratr mé matky. Byl to člověk, který nebyl jenom mým strejdou, ale hlavně mým velkým kamarádem a v mnohém mi nahrazoval mého otce. Ta ztráta byla o to větší, že jsem vůbec netušila, že je nemocný, prostě nechtěl, abych se trápila jeho nemocí. Jeho skon mně zasáhl naprosto nepřipravenou....i když na smrt blízkého se asi nedá jen tak připravit. Dodnes jsem se s jeho smrtí nesmířila. Moje poslední velká vzpomínka tedy patří mému drahému, báječnému  strejdovi.

I když jsem velice smutná ze ztráty mých nejbližších, zároveň jsem šťastná a vděčná, že jsem měla možnost je poznat a že mně po dlouhou dobu provázeli mým životem. Vždycky na ně budu vzpomínat s láskou a s vděčností, mnohdy i s úsměvem.

Takže, když zítra půjdu zapálit svíčky na jejich hroby, vzpomenu si na ně přesně tak .
glady

pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

________________________________

Děkuji za vaši milou vzpomínku všem, které jste milovala...
Krásné Dušičky
Saša

Téma dnešního dne: Pošlete vzpomínku

Pište a posílejte na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Vzpomínku můžete poslat formou psaného slova, básničky, fotografie (nejvýš dvě), obrázku nebo třeba i písničky

Jednu z pisatelek odměníme krásným dárkem: luxusním, multifunkčním budíkem, který „odměřuje čas“, ale také ukazuje datum a měří teplotu v místnosti.

bd

Reklama