Potíže se stupňovaly, až musela do nemocnice i naše čtenářka s nickem glady. S jakými problémy a jak dlouho si tam pobyla, to už se dozvíte v jejím příspěvku.

Můj pobyt v nemocnici.
Byla mi 28 let a začaly u mě potíže se žlučníkem. Byla jsem sama s pětiletou dcerou, takže jsem zpočátku na nějaké razantnější řešení ani nepomýšlela. Tak jsem se střídavými záchvaty trpěla asi rok.

Pak se moje potíže tak stupňovaly, že už jsem nemohla jíst nic jiného než suchary a suché rohlíky. V zaměstnání v kantýně už na mně byli připraveni a suché rohlíky mi schovávali. Za tu dobu jsem zhubla asi 15 kg. V té době už nezbývalo nic jiného, než se podrobit operaci. Dceru jsem odvezla k babičce a já nastoupila do nemocnice.

Už jsem byla tak vyčerpaná, že ač ostatní, kteří byli se mnou na pokoji měli strach z operace....já se na ni těšila. Po operaci mně dali na pokoj se starší paní, která byla úplný ležák a navíc mívala velké bolesti. Protože neměla u své postele funkční bzučák, stávalo se, že i několikrát za noc, jsem sestřičku musela přivolávat já. I já měla ještě pooperační bolesti a nebylo mi dobře a navíc jsem tam vůbec nemohla spát.

Takže jsem se rozhodla podepsat reverz a po dvou dnech po operaci jsem odjížděla z nemocnice domů. Lékaři sice kroutili hlavou, tenkrát ještě se žlučník neoperoval laparoskopicky a já měla jizvu přes půl břicha, která navíc docela zlobila. Když jsem ale lékařům vysvětlila svoje důvody, nakonec mně pochopili. Přijela jsem domů a můžu říct, že jsem spala skoro celý den vkuse. Jako mávnutím proutku jsem se doma zotavovala zázračně rychle.

Dneska je všechno v pořádku a já jen s nelibostí vzpomínám na svůj, ač krátký, pobyt v nemocnici. Vůbec si nemůžu stěžovat na chování a přístup lékařů a sestřiček, naopak chovali se k pacientům skvěle. Ale hrozně mi vadilo vidět to všechno lidské utrpení kolem, ač mně samotné nebylo nejlíp. Myslím, že kdybych tam byla déle, že moje rekonvalescence by byla mnohem delší, než v klidu a pohodě domova.

glady

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________

Ano, není nad klid a pohodu domova. A ty potíže se žlučníkem, ty Vám teda nezávidím. Žlučník je prevít! Ať už Vás nezlobí.
Saša

Téma dnešního dne: Pobyt v nemocnici

  • Byla jste někdy v nemocnici (ne porodnici)
  • S čím jste tam byla? (nemusíte odpovídat)
  • Jaké máte na pobyt v nemocnici vzpomínky?
  • Jak se k vám choval personál?
  • Máte z takového prostředí, jako je nemocniční, i nějakou veselou vzpomínku?
  • Navázala jste v nemocnici nějaká nová přátelství?
  • Jak byl váš pobyt dlouhý?
  • Podepsala jste (podepsala byste) někdy i revers?
  • atd.atd.

Tolik jen pár záchytných bodů, ale jinak samozřejmě pište vlastními slovy.
Moc se těším na vaše příspěvky. Veselé i ty vážnější.

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Na jednu z pisatelek čeká dárek, který se do nemocnice nosí: Kniha a dva sprchové gely

dareknemocnice

Reklama