Zdraví

GinkoPrim – pro lepší prokrvení končetin a dobrou paměť

 

O přípravku GinkoPrim i stromu jménem ginkgo biloba už jste si mohli mnohé přečíst. Protože jde o mimořádně zajímavou dřevinu, která rostla na Zemi už v prvohorách, chtěli bychom se na ni podívat i z trochu jiného úhlu a říci vám o ní několik zajímavostí.

 

Hlavní účinnou látkou obsaženou v GinkoPrimu je extrakt z listů stromu ginkgo biloba, v Japonsku nazývaného GIN KYO neboli stříbrná meruňka (stejně tak v čínštině yinhsing). Jde o jeden z nejstarších žijících stromů na světě, jeho věk se odhaduje až na 200 miliónů let. Výtažky z listů tohoto stromu obsahují více než 60 biologicky aktivních látek, které se navzájem doplňují ve svých účincích na organismus.

 

Již staří Číňané po dlouhá tísiciletí užívali semena ginkgo biloby k léčbě např. astmatu, otoků rukou a nohou nebo tuberkulózy, jeho plody na podporu trávení či proti parazitům v trávicím traktu. Upražená semínka se dodnes v Japonsku i Číně podávají na svatebních hostinách a oslavách pro podporu trávení a také jako prevence alkoholismu. Listy se zejména v Číně využívaly pro zlepšení krevního oběhu a duševního vývoje nebo pro zmírnění dýchacích potíží. O různorodé využitelnosti tohoto stromu svědčí i fakt, že např. slupky ze semen byly hojně upotřebeny pro hubení obtížného hmyzu.

 

Avšak i moderní věda přináší stále nové důkazy o mnohočetném léčivém efektu ginkgo biloby. V současnosti existuje přes 400 klinických studií zpracovaných na účinnost ginkgo biloby. Jako nejzajímavější se vědcům jeví dvě specifické sloučeniny obsažené zejména v listech stromu, a to flavonoidy a terpenolaktony. Flavonoidy především chrání stěny cév a aktivizují antioxidanty. To v praxi například znamená, že ginkgo zvyšuje účinnost vitaminu C nebo samo o sobě jako silný antioxidant chrání nervová pouzdra (využíváno při léčbě roztroušené sklerózy).

 

Terpenolaktony chrání nervové buňky před poškozením a mají velký význam pro zdokonalení paměti (zvýšení metabolismu glukózy v mozku) a mentálních funkcí. Standardizovaný extrakt z ginkgo biloby obsažený v GinkoPrimu obsahuje ideální poměr flavonoidů a terpenolaktonů, a i proto je především bezpečný a účinný. Je možné ho užívat krátkodobě i dlouhodobě bez rizika vedlejších účinků.

 

Neméně důležitou látkou obsaženou v GinkoPrimu je hořčík. Tento minerál je nezbytný pro činnost více než 250 enzymů či enzymových systémů v organismu. Hořčík pomáhá při prevenci mnoha chronických onemocnění, příznivě ovlivňuje nervový a svalový systém a udržuje správnou funkci srdce a cév.

 

Nedostatek hořčíku se může projevovat častými křečemi, svalovým třesem, úzkostnými stavy, bolestmi hlavy, podrážděností nebo poruchami spánku. Denní doporučená dávka hořčíku je 300 mg, ale jeho potřeba se zvyšuje při nadměrném požívání alkoholu či ve stresových situacích.

Hořčík v kombinaci s extraktem z ginkgo biloby doplňuje a prohlubuje příznivé působení ginkgo biloby na nervový systém a psychické zdraví jednotlivce. 

   
20.04.2006 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [6] narciska [*]

  Tak ten mi na studene ruce nepomohl vubec. Pomohla az kombinace zinek-vapnik-horcik, ale musi se to brat stale...

  superkarma: 0 22.04.2006, 11:58:27
 2. avatar
  [5] átéčko [*]

  Mám to odzkoušené. Opravdu to na studené nohy pomáhá

  superkarma: 0 20.04.2006, 22:00:28
 3. avatar
  [4] Ada1 [*]

  nevím, nevím. Zkusila jsem to, nožky i ruce zůstaly úplně ledové a ještě jsem k tomu získala jako bonus parádní sklerozu

  superkarma: 0 20.04.2006, 13:15:54
 4. avatar
  [2] jaku [*]

  Já nevím, koupila jsem to dceři, protože má pořád ledové ruce i nohy.
  Poctivě to jedla - až snědla - a ruce a nohy byly a jsou pořád stejné.... třeba se to musí delší dobu, aby se projevil účinek

  superkarma: 0 20.04.2006, 10:12:46
 5. [1] TESSA [*]

  je to skvělý přípravek mám pořád studené nohy dokonce jsem musela spát v ponožkách gingo biloba jednou denně a magnezium posílí celkem organismus při jarní únavě skvělá formace

  superkarma: 0 20.04.2006, 07:07:12

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme