Co trápí v okolí bydliště naši čtenářku Gerdu? To co spoustu lidí, žijících v blízkosti… …  v blízkosti čeho, to už se dočtete v jejím příspěvku.

Dobrý den všem vespolek!:)

Myslím, že bydlíme na tzv. „dobré“ adrese a opravdu se nám tu líbí. Kolem dokola je zeleň a i když jsme v paneláku, nijak špatně to nepociťujeme. Máme veškeré pohodlí - nemusíme přikládat pod kotel, teplá voda teče, odpadová odtéká... v zimě je tu báječně. Protože jsou zavřená okna. Ale v létě je to trochu jinak. Jako všichni přes „...sát“ už máme raději ticho a  klid a eliminujeme hluk,  jak jen to jde.

 V létě se ovšem musí okna otevírat. Naproti nám, přes malý parčík, je herna, hospoda a vinotéka. Nejhorší je ta herna. Neustálý kravál, v noci hlasité rozhovory i hádky. Jednou, přes den, jsem měla dojem, že v nedalekém obchodním centru musí probíhat nějaká hlučná produkce, protože reprodukovaný řev nešlo utlumit ani zavřením oken. Proto jsem se oblékla a šla to okouknout. Nikoliv vzdálené obchodní centrum, ale opět nechvalně proslulá herna. Dva repráky měli venku před otevřenými dveřmi a jeli jeden hit za druhým, na plné pecky, až se v rybníčku voda čeřila. Tak jsem byla vzteklá, že jsem přímo nakráčela k barpultu k nudící se slečně a oznámila jí, že to už déle snášet nebudu. Vůbec mě přes ten řev neslyšela, vyšla se mnou ven a teprve tam mě otráveně vyslechla. „No a có, však je poledne!“ - byla její reakce. Poradila jsem jí, že když se jí to tak líbí, tak ať se s tím zavře a neotravuje okolí. Mimo ni uvnitř seděl u stolku divný týpek s holou hlavou a blesklo mi, že bych taky mohla nějakou chytit. Nestalo se. Kupodivu, repráky vtáhli dovnitř, s kulturní vložkou se zavřeli a bylo ticho.

Tak to mě tady docela přes léto štve - že plaší kačeny na rybníku a všechny, co si tam na lavičkách čtou. Jinak nevím....asi jsem rozmazlená:)

Gerda

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

____________________

Ne, to ne, nejste rozmazlená. To ti v tom baru jsou jen tak trochu bezohlední, ale to je to divoké mládí. (Bohužel přiznávám bez mučení, že jsem byla svého času taky repráková :)
Možná až budou ti lidé starší, tak víc než zvuky z repráku, taky ocení ty zvuky přírody ))
Děkuji, že jste napsala a v létě přeji hodně trpělivosti
Saša

Téma dnešního dne: Co váš štve v místě vašeho bydliště?

Ať už jde o místo, kde jste se narodily nebo kam jste se přistěhovaly, určitě je spousta věcí, které vás v místě vašeho bydliště štvou.

  • Počínaje psími výkaly, kriminalitou, stavbou megalomanských obchodních center, a na druhou stranu regionální nezaměstnaností.
  • Štvát vás mohou také bezdomovci, nebo neupravené chodníky, drahé parkovné, bary a herny pod vašimi okny, arogantní úředníci na radnici.

Nic není tak růžové, jak se na první pohled zdá. Ani naše, byť milované, bydliště.
Postěžujte si, ulevte si, napište, jako byste psaly na vaši radnici.

piště na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jeden kvalitní příspěvek odměníme pěkným dárkem: Knihou nakladatelství Argo / Babička drsňačka a diářem na rok 2013.

diar

Reklama