A po titulku vzápětí následuje, že jsou situace, kdy ani deštník nepomůže. Čtenářka Gerda o tom ví své. Více se dozvíte v jejím příspěvku.

Jsou situace, kdy ani deštník nepomůže. V červenci před lety jsem si domluvila babinec. My tři kamarádky. Vídáme se málo, o to víc jsme se na to těšily. Tentokrát nás hostila Dana, za kterou jsme měly dojet autobusem, bydlí v nedaleké vesnici. Pro mě je to vítaná změna, protože bydlím v maličkém bytě, druhá kamarádka v činžáku a zahrada i velké prostory jsou nám vzácné. Mělo se jet po obědě. Před dvanáctou se začla blížit bouřka, hrozivé mraky se valily oblohou a já z opatrnosti telefonovala, jestli sraz i tak platí. Platí! Tak nic. Vzala jsem si paraple, zabalené dárky vstrčila do kabelky a vyšla z domu. Moc se mi nechtělo. Blesky se křižovaly, bouřka nad hlavou, každý záblesk doprovázela okamžitá rána jak z děla. Šlo to za sebou ani ne po minutách. Ale nedalo se nic dělat, autobus nepočká, tak jsem přidala do kroku a snažila se nemyslit na to, co se kolem rozpoutalo. To nebyl deštík, to bylo boží dopuštění a normální průtrž mračen. Deštník nebyl vůbec k ničemu, déšť mě švihal ze všech stran a nit na mě nezůstala suchá. Z upraveného účesu tekla voda jako bych vyšla ze sprchy. Na zastávce autobusu už čekala kamarádka, stejně jako já mokrá od hlavy k patě. V autobuse jsme se nemohly posadit, protože z nás crčela voda až jsme se styděly, byly jsme promoklé jako bychom vylezly z rybníka. U kamarádky jsme musely sundat naprosto všecko, včetně spodního prádla, vyvěsit na ramínka a ihned vletět do suchého, abychom to neodnesly rýmou. Kámoška zapůjčila apartní tepláky i ponožky a babinec se vydařil i tak... dodám ještě, že při kafi došlo i na historku, že moje kamarádka jednou vyšla v podobném počasí a otevřený deštník zapůsobil jako hromosvod. Když to doma vyprávěla, manžel se zděsil a ač jindy slušný, jenom hlesl „tak tos teda měla z pr*ele kliku!!“
Gerda

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_______________________

To teda měla! A pro tyto případy je nejlepší pláštěnka :) Jen kdyby je dělali trochu slušivější ((
Pěkný den a děkuji za příspěvek
Saša

Téma dnešního dne: Deštník, pláštěnka nebo nic

  • Je deštník součástí vaší kabelky?
  • Upřednostňujete malý skládací nebo velký, elegantní?
  • A kolik deštníků jste už poztrácely?
  • Nebo je vám slovo deštník cizí a na to „přeběhnutí“ si ho neberete.
  • Když už si koupíte nový, jak dlouho vám vydrží?
  • Kupujete deštník podle ceny, nebo i podle barvy?
  • Nutíte deštník svým dětem a svému manželovi?
  • A nosí ho?
  • A  jestli nosíte pláštěnku, tak na vaše příspěvky se obzvlášť těším ))

Pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměním pěkným dárkem: vlasovou kosmetikou GARNIER, která obsahuje kvalitní šampon a kondicionér (to kdybyste zmokly ))

garnier

Reklama