Jak to vypadá, když se stěhuje velký stůl do malého bytu, jehož dveřmi neprojde, to se dozvíte od naší čtenářky Gerdy.

Stěhovala jsem se několikrát, ale nikdy to nebylo velké drama. Prostě se převezlo všecko, co doma bylo a rozestavilo se jinde a jinak. Ale co mi navždy zůstane v paměti, je stěhování stolu.

Můj poslední byt je malý. Takže všechno, co jsem do něj stěhovala nebo pořizovala, musí být nanejvýš praktické. Úložné prostory jsou zbudované všude, kde to jen trochu šlo, i pod stropem. Každá věc musí plnit přesně svůj úkol, nejlépe několik současně. Po stolu požaduji, aby se u něj pohodlně sedělo, nebyl viklavý, dalo se na něm žehlit a ještě abych do něj ledacos schovala. Taky aby se na něj vešly naše kočky. První stůl byl dřevěný s jedním šuplíkem. Malý. Proto jsem zajásala, když jsem z jednoho bytu získala stůl s šuplíky rovnou dvěma, a o trochu delší. Další úložný prostor na obzoru!
Lepší žehlení! Můžu se na něj rozložit s Mladou Frontou i s šitím.

Jsem trochu hrr, takže ten starý jsem nabídla zadarmo k odvozu a byl pryč hned téhož dne. Židle jsem radši nechala odvézt k novému nátěru. A v prázdné kuchyni se těšila na větší stůl. Nastal den D, náklaďákem mi přivezli očekávaný předmět a dva silní mužové ho pomalu vynášeli do poschodí. Všechno jsem jim dala z cesty a už jsemchystala slavnostní ubrus a koláčky. Jenže ouha -  něco se zadrhlo.
Přestože vysadili dveře do kuchyně, stůl ne a ne do místnosti protáhnout. Natáčeli ho všelijak, obraceli kolmo, zešikma, v klidu, s kletbami... nic. Padaly různé návrhy: vykašlat se na mě i na stůl, vzpomínali, jestli už něco podobného zažili (to si pište, že jsem byla první), zajímavý nápad byl tahat nešťastný stůl lanem zespoda
do okna a oknem ho pak vtáhnout (bydlím v patře a sousedi pode mnou by jistě ocenili nějaké vzrušení).

Vypadalo to beznadějně.  Sesypala jsem se na rozkládací sedátko (jediný sedací nábytek v kuchyni) a propadla zoufalství. Až jednomu z té dvojice bleskl v poslední minutě hlavou geniální nápad. Vyžádal si pilku a do dřevěného rámu dveří - naštěstí to nebyla kovová zárubeň - vyřezal malinký čtvereček 2x2 cm. A tímto vylepšeným otvorem stůl do kuchyně konečně dostali. Jen ty nejjednodušší nápady jsou geniální! Ten vyřezaný kousek jsme v týdnu doplnili malým špalíčkem a natřeli, takže není poznat, kde to vlastně bylo. Stůl slouží dodnes. Taky musí, protože vystěhovat by prostě nešel:)
Gerda

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

______________________

Ještě, že Vám ten stůl nenechali stát na chodbě, ať si poradíte, jak chcete. Tomu chytřejšímu z dvojice bych za ten nápad snad za tím stolem přichystala i něco dobrého :)
Pěkný příběh, děkuji za jeho poslání a přeji pěkný den.
Saša

Téma dnešního dne 6. srpna: Stěhování

 • Kolikrát za svůj život jste se stěhovaly?
 • A z jakých důvodů?
 • Napište, i kdyby jenom jednou.
 • Co považujete u stěhování za nejhorší?
 • Ztratilo se vám někdy něco?
 • Myslíte, že je lepší vyhořet než se stěhovat?
 • A co chudáci lidé ze zaplavených oblastí, kteří se stěhovat musí?
  Znáte nějaké?
 • Pokud máte, napište i nějakou veselou stěhovací historku.
 • A můžete posílat i fotografie, třeba se stěhováky :)

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměním dárkovou kazetou přírodní bylinné kosmetiky Ryor.

kosmetika

Reklama