Pro některé pracovní den nám osvěží prostřednictvím dalšího příspěvku, nazvaného: Páteční úvaha, čtenářka Gerda.

O tempora, o mores... tak hořekovali staří latiníci, když se rozhlíželi kolem. My už latinsky nemluvíme, tak aspoň česky uvedu jeden vtípek, který s předešlou větou souvisí taky.

--Přijde konec světa do naší republiky, rozhlédne se, poškrábe se na nose a povídá si pro sebe: „tady už jsem přece byl?!“--

...no jo. Já sice nejsem žádný filosof, natož moralista, ale když já se ohlédnu po minulém roce kolem dokola, taky se mi chce něco takového prohlásit. Nezdá se vám, že kultura nebo vztahy a mnoho dalšího má sestupnou úroveň? Čím to je, že si necháváme líbit pitomou zábavu v televizi, že nás bulvár baví příběhy o smutných koncích někdejších hvězd, které by spíš zasloužily léčení a být zcela mimo pozornost?

Jak je možné, že první stránky všech možných barevných časopisů zaplňuje jakási Ornella, která se proslavila pouze tím, že někomu úspěšně vlezla do postele, a teď rozdává moudra? Máme jen kliku, že nemá 40, jinak by určitě kandidovala na hlavu státu. Pšt, teď mi došlo, že čtyřicítku má určitě její chytrá maminka, tak co kdyby to tady četla... No, a do politické kultury nemám chuť zabrousit ani na krajíček, protože není o čem psát.

Ach jo. Ale dnes je krásný, téměř jarní den, na lodžii mi vlaje vyprané prádlo, povedla se mi bábovka, přijde k nám návštěva - prostě: radujme se z maličkostí každého dne a velké věci neřešme:)
Gerda

Pozn.red.:Text nebyl redakčně upraven

______________________

Velice zajímavý příspěvek. Pobavil i donutil k zamyšlení.
A já Vám milá Gerdo slibuji, že na našich stránkách se o Ornelle Štikové rozhodně nedočtete, protože to už by asi značilo i náš konec :)
Děkuji, že jste napsala a přeji pohodový, „skorojarní“ den.
Saša

Téma dnešního dne zní prostě: Jsem v práci

A my si toto téma můžeme buď zpříjemnit, nebo také znepříjemnit.

Jakými prostředky, to nechám na vás...

  • můžete mi posílat příspěvky v podobě „pracovních“ příběhů v době mezi svátky
  • můžete posílat básničky
  • fotografie z Vánoc
  • můžeme poslat nějakou písničku
  • klip, ukázku z filmu či pohádky

Je to opravdu úplně jedno...
Prostě dnešním tematickým úkolem je udělat sobě i vám hezký den.

Pište a posílejte na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze spřízněných dušiček odměním pěkným dárkem (takový opožděný Ježíšek): Diářem pro rok 2013 a sypaným Čajem pro štěstí

diar

Reklama