Tím má na mysli kontrabas nikoliv basu od piva. Na tuhle příhodu si prý sama napamatuje, a zná ji z vyprávění rodičů, ale i tak je moc pěkná a stojí za přečtení

Dobré adventní ráno přeju všem v redakci, i čtenářům a čtenářkám. Na Mikuláše jsem vždycky dostávala perníčky s obrázkem. Pamatuju se, jak přede mnou teta schovávala takové ty obrázky, co se na ně nalepovaly (myslím, že na Aukru ve starožitných vánočních potřebách se jmenují „perníkovky“), abych byla překvapená - a sama mi pak namalovala jednoho velkého parádního čerta s vyplazeným jazykem.

Nevím proč, když jsem byla hodná:) Ale to jsou takové „všední“ vzpomínky. Ta nejstarší stojí za to, znám ji z vyprávění rodičů.

Byly mi tak tři roky a bydlili jsme na faře. Starý dům, tak tam bylo vlhko. V našem malém městečku se připravovala mikulášská zábava. Rodiče se s muzikanty kamarádili a tak se stalo, že basista si k nám přišel schovat basu, prý aby se nerozeschla a dobře hrála. Basa tvrdí muziku, to ví každý a bez basy to není ono. Přísahám, že si nepamatuju vůbec, jak k tomu došlo, ale prý jsem z příprav na mikulášskou udělala horor. Já jsem se totiž kolem vzácného nástroje pořád motala a tak dlouho jsem do něj dloubala, až milá basa v nestřeženém okamžiku spadla a rozbila se!

Dokážu si představit ty nervy, které naši měli, když to šli oznamovat hudebníkovi. Ještěže to byl kamarád... pak nastalo horečné shánění náhradního nástroje.  Konec dobrý - všecko dobré, basu sehnali a Mikulášskou odehráli. Jen se pak všichni dlouho bavili tím, že kdo bude chtít uchránit nástroj před rozeschnutím, ať ho schovají k nám.

Gerda

Milá Gerdo, to je divné, že si to nepamatujete, musel to být děsný rachot, když se basa kácela k zemi. A mimichodem, byla asi pořádně seschlá, když se rozbila. Taková basa by měla něco vydržet

Text nebyl redakčně upraven

Napište nám také nějakou mikulášskou příhodu, milé ženy-in. Jak budete slavit Mikuláše?

Těšíte se? Vzpomínáte na Mikuláše ze svého dětství?

Co vaše děti? Umí nějakou básničku? Bojí se čerta, nebo mají pro strach uděláno? Co jim nadělíte do punčochy? Sladkosti?

Už jste si někdy troufla nadělit pověstné uhlí? Jaká byla reakce?

redakce@zna-in.cz

Reklama