Takhle hezky shrnula svůj příspěvek čtenářka Gerda. Nad jednou pasáží jejího příspěvku však šly na mě až mrákoty, jestlipak uhádnete nad kterou? Stačí kliknout a číst.

Zdravím a lituju zaměstnané skřivany - ti budou chodit z práce v husté tmě, a blahopřeju sovám, které ji mají rády!

Bývaly časy, kdy jsem vstávala na rehabilitační kurs, který býval až v Ostravě a musela jsem tedy vstávat na první ranní autobus MHD a pak na vlak - budík zazvonil v 3.45. Tehdy byl čas ještě normální a i tak mi to dalo zabrat, po tříhodinovém dopravním maratonu jsem usínala už první hodinu. Vytopená místnost a přetržené spaní dělaly své. Dnes bych tedy vstávala už před třetí hodinou ranní! Později jsem změnám času neunikla, ale tehdy ten letní trval aspoň jen do konce září, takže v říjnu se ještě z práce nechodilo v takové tmě.

Teď to bude od vidíš do nevidíš. Listopad je vůbec nejohavnější měsíc roku. Ucouraný, mlhavý, leze do kostí.  Celých 13 let jsem jezdívala do práce na kole, dokud nenasněžilo,  a potmě to byl docela zážitek. Blikala jsem jak vánoční stromek, a přece jsem měla strach. Neosvětlené části ulice, uvolněné dlaždičky a pod nimi číhaly chrstance vody...jediná výhoda byla, že jsem potmě neviděla, v jak hnusném počasí kolikrát jedu a po rozednění jsem se nestačila divit.

Taky jsem ob týden otravovala technické služby a hlásila, kde všude jim nesvítí lampy veřejného osvětlení. Teď si konečně užívám normálních biorytmů a osvětlovači si mohli oddechnout, můžu si číst skoro do půlnoci a budit se za světla. Mně nevadí letní čas! Mně vadí, že se čas vůbec mění, kdyby nechali po celý rok jenom letní, vyhovovalo by mi to. Anebo ten čas podle přírody, ale taky po celý rok. Stejně se vůbec nic neušetří, akorát jsou lidi naštvaní a chodí pak půl měsíce jak mumie, než se jim to uvnitř přeladí.

Gerda

pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

______________________

Jdou na mě až mrákoty při představě, že by mi zvonil budík ve 3. 45 hod., to už by snad ani nemělo smysl jít spát ))
Užívejte si normálních biorytmů a naprosto souhlasím, že to měli nechat tak, jak to bylo (tedy pro nás pro sovy samozřejmě ten zimní čas))
Pěkný den i celý víkend a děkuji za příspěvek.
Saša

Téma dnešního dne: Změna letního času na zimní

  • Máte radost, že si ráno přispíte?
  • Nebo vám naopak vadí, že večer bude brzy tma?
  • Který čas máte raději, tento původní anebo ten letní?
  • Zapomněly jste si někdy přetočit hodinky (ať už v zimě nebo v létě) a zaspaly jste třeba do práce? (nebo naopak přišly dřív?)
  • Myslíte, že je správné takto hýbat s časem?
  • Nemělo by se to nechat, jak to bylo od nepaměti?
  • Mají podle vás tyto změny vliv na lidské zdraví?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek, ať už sova nebo skřivan, dostane za svůj příspěvek pěkný dárek.

ziletka

Reklama