Dnešní téma na Žena-in je jak dělané pro mě. Mám 3 děti ve věku 6,4 a 1, takže jejich výchova je mým denním chlebem. A protože mi není jedno, co z nich bude, přečetla jsem spoustu knih o tom, jak vychovávat, co je dobře, co je špatně, jak reagovat v různých situacích.

Sama o sobě si myslím, že jsem asi přísná matka, která trvá na tom, co se řekne a neustoupí. Ale z vlastní zkušenosti už můžu potvrdit, že děti opravdu potřebují pravidla a hranice, ze které se nemůže. Dává jim to pocit jistoty.

Na druhou stranu se ale svým dětem snažím hodně věnovat, vyrážíme na různé akce, jezdíme na výlety, snažím se jim dělat neustále nějaký program, aby se neměly čas nudit. V současnosti je to trochu na můj úkor, protože času pro mě už moc nezbývá, ale vím, že je to na pár let, a že to, co do svých dětí teď vložím, tak bude základ pro celý jejich život. A věřím, že to bude dobrý základ.

S pozdravem Gerberka7

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

Stejný byl i přístup mých rodičů. Jsem jim za to vděčná! :)


Liberální nebo přísná výchova?

  • Jaký přístup je vám bližší?
  • Jak jste byly vychovávány vy?
  • Jak se snažíte přistupovat k výchově svých dětí?
  • Jaké pozitiva a negativa nacházíte v liberální a přísné výchově?
  • S jakými výchovnými „chybami“ jste se setkaly?
  • Jaké výchovné „chyby“ svých rodičů byste nerady opakovaly?

Pište mi své příspěvky na redakční mail redakce@zena-in.cz

předmět: výchova

Budu se těšit!

Na jednu z vás tu čeká pěkná cena! Vybraná čtenářka získá čisticí gel a tonikum 2 v 1 se zeleným čajem a olivovými lístky a vyhlazující tužku na rty!

gel

Reklama