Domácnost

Geny štěstí!


Dali nám rodiče do vínku štěstí? Vědci tvrdí, že ano! To, nakolik jsme během života šťastní, je prý do velké míry ovlivněno geny.

 

Studie, během které vědci z University of Edinburgh porovnávali osobnostní rysy jednovaječných a dvouvaječných dvojčat, ukazuje, že geny do velké míry ovlivňují naše předpoklady k tomu, abychom mohli žít s pocitem štěstí či uspokojení. Další část našeho pocitu štěstí závisí na životním stylu, kariéře a vztazích. Ostatní experti ale dodávají, že i přes to všechno se můžeme naučit, jak se se životem vyrovnávat tak, abychom byli spokojení.

Vědci z Edinburghu ve spolupráci s australskými kolegy z Queenslandu zkoumali 900 párů dvojčat. Dvojčata si vybrali proto, že jednovaječná dvojčata jsou geneticky identická, kdežto dvouvaječná dvojčata jsou spřízněná jen jako běžní sourozenci. Nicméně protože se oba druhy dvojčat rodí zároveň, dostává se jim v útlém věku velmi podobné péče - proto se hodí na srovnávání.

Skotští vědci se zaměřili na lidi, kteří si příliš nedělají hlavu z nepříjemných věcí, jsou společenští a svědomití. Předchozí výzkum totiž ukázal, že tyto tři vlastnosti jsou úzce propojeny s celkovým pocitem štěstí. Rozdíly mezi jednovaječnými a dvouvaječnými dvojčaty ukázaly, že z padesáti procent jsou tyto rysy dědičné.

Zdroj: Korzo

Připadáte si ve svém životě dostatečně šťastná? Máte dvojče? A kdo z vás je šťastnější?

   
07.03.2008 - Dům a byt - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [5] Kaylie [*]

  Záleží na tom, jaký má n aštěstí každý metr. Postižený člověk určitě jiný, než zbohatlík, co má všechno a je nešťastný a neví co chce.

  superkarma: 0 09.03.2008, 09:21:13
 2. avatar
  [4] Alex.jonesova [*]

  Nedělňátkům závidět nemusíš, taky nejsme nejšťastnější ale těm co mají kolem sebe hodné lidi, hlavně rodiče

  superkarma: 0 08.03.2008, 14:57:17
 3. avatar
  [3] *Lefff* [*]

  Tento gen zcela určitě postrádám , neb na mě léta útočí deprese a panické ataky. Až někdo jednou vymyslí, jak si vyměnit některé geny za jiné, budu vědět, který gen půjde mezi prvními Závidím nedělňátkům a zrozencům pod šťastnou hvězdou. Taky bych ráda zářila na všechny strany

  superkarma: 0 07.03.2008, 18:14:38
 4. avatar
  [2] janatka [*]

  Jak kdy a dvojče nemám.A-femme-s tím souhlas.

  superkarma: 0 07.03.2008, 13:54:11
 5. avatar
  [1] femme [*]

  nikdo nemůže být tak šťastný, aby nemohl být ještě šťastnější

  superkarma: 0 07.03.2008, 13:11:37

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme