Marie postupně adoptovala čtyři děti. Otevřela jim svou mateřskou náruč a snažila se jim dát vše, co jim vlastní rodiče odepřeli. Lásku, rodinné zázemí a péči, aby měly nejen hezké dětství, ale aby z nich vyrostli spokojení a slušní lidé. Podařilo se jí to u všech dětí, až na jedno.

Přestože sama měla dvě děti, rozhodli se s manželem další adoptovat. Patří k ženám, které mateřskými city doslova překypují a nejraději by dala domov všem opuštěným dětem. Každý by řekl, že i čtyři jsou dost na to, aby se cítila spokojená, ale ona má přesto pocit, že selhala. Jedno dítě se jí při vší snaze vymklo z rukou.

 

Čtěte také

 

Přestože mezi dětmi nedělala rozdíly, všechny je milovala jako své vlastní, snažila se jim dát nejen lásku pohlazení, ale vštípit i řád a disciplínu. S tolika dětmi v jedné domácnosti to ani jinak nešlo.

klukNejmladší Honzík byl úžasné dítě. Poslušné, šikovné a zdravě ctižádostivé. Když začal chodit do školy, dělal jí jen samou radost, a ona tajně snila o tom, že to jednou někam dotáhne. Všechny její děti se docela dobře učily, některé se dostaly na střední školu, ale Honzíkovi to šlo všechno samo. Byl přirozeně inteligentní, takový ten rozumbrada, co poučuje i paní učitelky. 

Jenomže přišla puberta a Honzík začal „zlobit“. To, že občas „zatáhl“ školu, jak se říká, zhoršil se mu prospěch a začal nosit poznámky, přičítala „telecím“ letům, ze kterých vyroste. To vše se dalo odpustit, ale když zjistila, že se jí ztrácejí peníze, znejistila. Co udělala špatně? Proč se najednou tak změnil, když dostává vše, co potřebuje?

Vzala si Honzíka stranou a snažila se s ním promluvit, aby přišla na kloub tomu, co mu chybí. Honzík se zastyděl, přiznal, že si vzal peníze, aby pozval kamarády do cukrárny, a slíbil, že už to víckrát neudělá.

Marie pojala důvodné podezření, že se stal obětí šikany, ze které se chce vykoupit sladkostmi, a zašla do školy.

Učitelka samozřejmě všechno popřela, že v její třídě k žádné šikaně nedochází, a naopak pokárala Marii, aby na něj lépe dohlédla, neboť jeho změny v chování se nedají přehlédnout. Je drzý a agresivní vůči ostatním.  

Vzala Honzíka i k školní psycholožce, ale ani to nepomohlo. Psycholožka ji zahrnula všeobecnými radami, že musí být trpělivá, laskavá a kdesi cosi, protože Honzík prochází citlivým obdobím.

Dokončil školu s trojkami a šel do učení. Tím pádem se dostal z Mariina vlivu, a šlo to s ním ještě víc z kopce. Nechodil do školy, toulal se a dopouštěl se krádeží, za které skončil na policii.

Protože ještě není plnoletý, hrozí mu nápravné zařízení pro mladistvé a Marie si to klade za vinu. Chce si ho vzít k sobě, najít mu práci a dát mu ještě šanci. Když ho nechá svému osudu, skončí její milovaný Honzík nejspíš za mřížemi.

Tak k čemu byla veškerá její láska?

Čtěte také:

Syn chodí ze školy s pláčem. My nevíme, co se děje

Reklama