Z pozvánky na představení nových kolekcí  Ani Geislerové a Jakuba Polanky pro Pietro Filipi jsem měla radost. Byla to nejen módní, ale i společenská událost, ze které vznikly dva články. První společenský si můžete přečíst právě teď.

Pietro FilipiPietro Filipi

Móda nám neuteče, na podzimní kolekci Pietro Filipi se můžete těšit v nejbližších dnech. Koneckonců akce, na kterou jsem byla pozvána, se spíš než módy týkala hlavních aktérů. Herečky Ani Geislerové, která se značkou už nějaký ten pátek spolupracuje, a Jakuba Polanky, který přijal nabídku vytvořit pánskou řadu.

Před butikem Pietro Filipi stál hlouček fotografů, včetně „našeho“ Michala Protivanského. Čeká se na Aňu. Všichni chtějí ten první snímek herecké hvězdy… zatímco v obchodě „zahálí“ (pro mě větší hvězda) takřka osamocený Jakub Polanka. Jdeme dovnitř, než přijede Aňa, a trochu si ho vyzpovídáme.

Usměvavý, milý, vstřícný a přátelský jako při prvním setkání. A jenom pro mě. Ochotně pózoval Michalovi a mně předváděl jednotlivé kousky ze své dokonale promyšlené kolekce. Inspiraci našel převážně ve filmech. Doktor Živago byl předobrazem k návrhu vlněného tříčtvrťáku, kalhot a košile s vojenskými prvky, sportovně laděná bunda našla inspiraci ve filmech se Stevem McQueenem, obleky z černého gabardénu v Sherloku Holmesovi, a pozor, „tepláková souprava“ má spojitost s filmem Rocky Balboa.

Pietro Filipi

Proč pozor? Jakub přišel s revoluční kombinací (tepláková bunda s košilí a kravatou), která mě zprvu trochu překvapila, ale pak jsem musela uznat, že je to mazaný nápad, který se možná brzy ujme. No, nevím, zda v našich vodách, ale v zahraničí s ním třeba udělá díru do světa. Na mou otázku, kam tuto kombinaci nosit, odpověděl naprosto suverénně. Třeba na pracovní schůzky, na kterých už je oblek trochu moc. Takhle působíte přirozeně, uvolněně, a přitom upraveně.

Pietro Filipi

Musela jsem uznat, že tenhle nápad se přinejmenším v módní branži musí ocenit. Tak uvidíme, jestli v tom někoho potkám na ulici. A hned mě napadla otázka, jak se Jakubovi zamlouvá oblékání českých mužů. Vzal to trochu obšírněji. Chybí jim odvaha vyzkoušet něco nového. Nejsou zvyklí nosit saka, když si zkouší oblek, dělají v něm psí kusy, jako by to byly montérky (a názorně předvedl). „No nebudu to rozmazávat. „Čeští chlapi jsou srabi,“ řekl Jakub, ale v zásadě na tom nejsou tak zoufale, jak jsem čekala.

Pietro Filipi

Shodli jsme se na tom, že my ženy máme na jejich zkostnatělosti velký podíl. Radši řekneme: To by si na sebe nikdy nevzal, místo abychom ho chytily za ruku, odvedly do dobrého obchodu, kde by si vyzkoušel něco jiného a zjistil, že mu to může slušet. Takže, holky, máte to ve svých rukách!

S Jakubem se krásně povídalo, a za to vlastně vděčím pozdnímu příchodu Ani Geislerové. Náš hovor ukončil až ruch a cvakání fotoaparátů. Konečně přijela Aňa. Oblečená v černém rovném kabátku, kožených kalhotách a nízkých patinovaných perkách ze své kolekce.

Pietro Filipi

Pietro Filipi

Pietro Filipi

„S tímhle oblečením si vystačíte celou zimu,“ řekla, a pro mě to byla docela zajímavá tečka za touto reportáží. A bohužel pro Aňu i rozloučení s PIETRO FILIPI. Škoda, její osobité kolekce s nekonvenční módou budou mnohým zákaznicím asi chybět.

Pietro Filipi

Pietro Filipi

Více o celé podzimní kolekci se dočtete až v příštím článku. Dnes si můžete prohlédnout vtipné a promyšlené modely Jakuba Pohanky, které sám nafotil

Foto: Michal Protivanský

Čtěte také:

Reklama