A čert to byl opravdu pěkný, po celém sídlišti vyhlášený. Píše mimo jiné ve svém příspěvku čtenářka s nickem Gebre. Více se již dozvíte, když kliknete.

Dobrý den.
Posílám svůj příspěvek k dnešnímu tématu.
Můj otec kdysi dělával čerta. Měl pro nás děti strašidelný převlek - plátěnou masku na hlavu s našitým rozježeným obočím, dlouhým červeným jazykem a černými špičatými rohy. K tomu nosil kožešinovou vestu, kaliopky (byl hodně hubený), řetěz kolem pasu, pytel na brambory a kovové vidle, které si sám ukoval. Čert to byl opravdu po celém sídlišti vyhlášený.

Masku našel po dlouhé době můj bratr - začínající puberťák. Já v té době měla již dvouletou dceru a byla na návštěvě u rodičů. Najednou jsme uslyšeli příšerný jekot. Běželi jsme všichni do pokoje, kde dcera spala v postýlce. Zpod dětské postýlky se soukal bratr s čertí maskou teď už v ruce. Bratr celý zkroušený vyprávěl, že ji chtěl jen trošku postrašit. Když se dcera probudila, pod postýlkou vykukovala černá hlava čerta. Dcera nebyla k utišení a od té chvíle jsme ji do dětské postýlky již nedostali. Měli jsme tedy o mikulášský dárek pro dceru postaráno. Dostala velkou dospěláckou postel.

Dnes už se té příhodě usmíváme, ale tehdy jsme raději dceru před jakýmikoliv čerty chránili. Sladkosti a dárečky nacházela vždy za oknem.

Takže si dovolím přání, aby si vaše děti čerta a Mikuláše užily s radostí a nebály se.

Gebre

Pozn.red. : Text nebyl redakčně upraven

________________

Děkujeme za čertovský příspěvek a pokud nepotkáme takového suprového čerta, jakého dělal váš tatínek, tak se snad bát nebudeme :)
Pěkný nadcházející večer.
Saša

 

Téma dnešního dne 5. prosince: Mikuláš

  • Chodila jste (případně chodíte) převlečená za čerta, Mikuláše nebo anděla?
  • Věří vaše děti v tyto bytosti?
  • Věřila jste vy jako dítě?
  • Nadělujete dětem do punčochy?
  • Máte nějakou povedenou mikulášskou historku?
  • A co mikulášský vtip?
  • Nebudu dnes určovat moc bodů, mikulášská tématika je rozsáhlá.

Pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

A můžete přiložit i nějako pěknou čertovskou fotografii z loňska :)

Jednu pisatelku odměním malou mikulášskou nadílkou ))

mikulas

 

Reklama