Rodina

Gamblerství: Hrozba pro děti!

automat

Prázdniny přináší nejen radovánky pro děti, ale i starosti pro rodiče. Už máte vymyšlený program pro své školáky, aby se nenechali zlákat touláním po ulicích?

Řešíme to různě a je pravda, že vymyslet pro děti zajímavý program na dva měsíce volna není úplně snadné. Snadno se naopak může stát, že dítě z nedostatku jiné zábavy vyjde do ulic, chytne se špatné party, zabrousí k výherním automatům, přičichne k drogám... Pravda, je to obraz těch nejhorších věcí, které se mohou vašemu potomstvu přihodit, přesto je taková hrozba reálná.

V boji proti drogám jdou často města, státní úředníci i neziskové organizace víceméně ruku v ruce. Ne tak v boji proti démonu heren. Zatímco starostové se snaží snížit počet hracích automatů, Ministerstvo financí povoluje zřizování videoterminálů. Z těch nemá zisk obec, ale ministerstvo. Obce tedy nejen že nedostanou žádné peníze, ale automatů se nezbaví. Navíc jim přibudou starosti s gamblery, zvýšenou kriminalitou a hlukem. Ruku v ruce tak přicházejí i starosti pro rodiče dospívajících dětí.

Proč Ministerstvo financí povoluje terminály bez souhlasu obcí? Jak je možné, že videoterminály stojí v blízkosti škol a zdravotních středisek? Proč přibývá hráčů závislých na hracích automatech? Z jakých sociálních skupin se rekrutují? To jsou otázky, na které bude hledat Michaela Jílková odpovědi se svými hosty v pořadu Máte slovo již zítra 18. června od 21.40 na ČT1.

Pozvání do studia přijali

Miluška Vrlová z Ministerstva financí ČR, primář oddělení závislostí MUDr. Karel Nešpor, starosta obce Chodová Planá Jan Volný, starosta Bohumína Petr Vícha a samozřejmě občané.

Obáváte se, že vaše dítě propadne gamblerství? Je podle vás správné, že se herny nacházejí poblíž škol? Už máte program pro děti na celé prázdniny? Co děláte pro to, aby se vaši puberťáci hernám vyhnuli obloukem?

   
17.06.2009 - Děti - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. [7] FAXÍK [*]

  gamblerství je hrůza, ty konce jsou strašné...

  superkarma: 0 26.07.2009, 12:49:57
 2. avatar
  [6] Avilo [*]

  Z Gamblerství není cesta venSml80

  superkarma: 0 28.06.2009, 17:44:42
 3. [5] Bubuhlubla [*]

  kde ty děti na to berou peníze?Myslím,že někteří rodiče dávají dětem moc velké kapesné a nestarají se co si za to děti koupí.Pak se nedivme,že si kupují alkohol,cigarety a hrají automaty.Strážníci by je měli sebrat a oznámit to rodičům.

  superkarma: 0 23.06.2009, 16:45:01
 4. avatar
  [4] Myškomedvídek [*]

  hrozné,zakázala bych toSml57

  superkarma: 0 18.06.2009, 23:29:46
 5. avatar
  [3] Ni-ka [*]

  Taky sleduji Ulici:)))Napadlo mě to jako první a jako druhé mě napadli cigáni,kteří hází do automatů prachy a myslí si,že budou boháči:)))

  superkarma: 0 18.06.2009, 22:34:05
 6. [2] Zdenča [*]

  Pozveme si Lumíra Nikla a bude po gemblerstvíSml30Sml30Sml30

  superkarma: 0 18.06.2009, 18:25:22
 7. [1] libuno [*]

  Příjmy obcí jsou ve velké míře dotovány právě odvody z výherních/nevyhrávajících automatů. Hovoří se o tom neustále tak jako o cigaretách. Ty také jsou zdrojem financí pro stát. Jak to zakázat. Každá herna má zajisté smlouvu s pronajímatelem automatů. Je to zhoubné, ale velmi výnosné podnikání. O tom nelze polemizovat. Můžete dětem říkat co chcete, ale každé si udělá, co chce. Bohužel. Pak už jen odvykací kúra jako u alkoholu, drogách ... Je to začarovaný kruh. A pokud se o tom mluví v parlamentu, tak se najdou i tací (podplacení), kteří ruku k zákazu nezvednou, byť by byli i jejich potomci závisláci.

  superkarma: 0 18.06.2009, 16:29:30

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme