Bulvár

Galieo v Kalichu

Brzy čeká hudební fanoušky nový muzikálový zážitek. Premiéra zhudebněného Galilea už doslova klepe na dveře. Patnáctého února se první tóny rozezní v pražském divadle Kalich. Hlavním producentem a zpěvákem projektu je Janek Ledecký, který má na svém profesním kontě například muzikál Hamlet. Téměř bezprostředně po derniéře shakespearovského dramatu oznámil další muzikálovou práci. "Takový projekt je pořád živý. A účastní se ho daleko víc řemesel, víc lidí, jako autorovi mi navíc umožní realizovat i vizuální představy. To jsou důvody, proč jsem se po Hamletovi těšil, až začnu pracovat na novém muzikálu," vysvětluje Ledecký, proč se pustil do dalšího muzikálu.
Původně však měla po Hamletovi následovat zpívaná verze Cyrana s Bergeracu. Nápad představit divákům muzikál o slavném badateli napadl Janka Ledeckého před rokem a půl. Loni v dubnu dopsal hudbu k muzikálu a o dva měsíce později se už začali vybírat všichni protagonisté. V srpnu loňského roku už měl muzikálový Galileo všechny písňové texty. Od října se pilně trénovalo.
V představení bude hlavní postavu Galilea alternovat trojice Janek Ledecký, Petr Muk a Filip Blažek. Zahrají a zazpívají také Bohouš Josef, Ivana Chýlková, Josef Laufer, Josef Vojtek nebo bratři Tesaříkovi. Podle organizátorů je zájem o vstupenky tak vysoký, že už je prodáno přes třicet tisíc lístků. Producenti tak byli nuceni otevřít proti původním plánům již nyní prodej lístků na podzimní reprízy. Od dvacátého ledna je na pultech také muzikálové cédéčko.
   
05.02.2003 - Společnost - autor: Herta

Komentáře:

 1. avatar
  [3] Efča [*]

  Já jsem viděla pár českých muzikálů. Občas si s kámoškama děláme radost výletem do Prahy. Hamlet byl hezký, ikdyž Ledecký měl nejslabší hlas ze všech. Zdá se mi že mu jde líp to skládání, než zpěv. Ale na Galilea půjdu ráda.

  superkarma: 0 05.02.2003, 14:37:26
 2. avatar
  [2] Křečkomyš [*]

  Tak já na muzikály nechodím, české se mi nelíbí.

  superkarma: 0 05.02.2003, 14:14:56
 3. avatar
  [1] Kájina [*]

  ja jsem byla 10.1.na tiskovce Galilea, kde byli u ukazky a musim rict ze to bylo naprosto skvely a ze se na muzikal moc moc tesim

  superkarma: 0 05.02.2003, 08:16:38

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme