Pobavte se po obědě u cestovatelského příspěvku od pisatelky s nickem GabiK, která zavzpomínala na rodinný adventní výlet do Vídně. Ona sama ho nazvala Telata ve Vídni, ale klidně by se mohl také jmenovat Hodný tatínek.

Telata ve Vídni

Dobrý den redakce a ŽenyIn
U dnešního tématu jsem si zavzpomínala na dnes už zesnulého tatínka, hodného a obětavého člověka i v takových situacích jako byla naše první adventní cesta do Vídně.

Byla jsem krátce vdaná, když se otevřeli hranice. V roce 1989 jsme byli na advent ještě doma, ale o rok později přišel můj manžel s nápadem, abychom se jeli podívat na vánoční trhy do Vídně. To bylo jako kdyby řekl, že poletíme do Ameriky.
Neměli jsme ještě auto a tak jsme poprosili moje rodiče, jestli by nám půjčili jejich škodovku. Jenže ti když slyšeli, že chceme jet na vánoční trhy do Vídně, tak že hned pojedou také a k tomu ještě i můj mladší bratr s přítelkyní. 6 lidí v jedné škodovce!!! Umíte si to představit? Nakonec jsme se tam nějak nasoukali, Manžel s tatínkem seděli vepředu,  já s mamkou a bratrem vzadu, jeho dvacetikilová přítelkyně vcucnutá nějak uprostřed.
Policajti nás stavěli asi dvakrát, ale všichni byli velmi shovívaví, i na hranicích. Měli pochopení, že telata jedou do Vídně.

Když jsme přijeli konečně na místo, obrovský problém byl někde zaparkovat, nečekali jsme takový nával lidí, zájezdy plné Čechů a Slováků – tehdy ještě Čechoslováků.
Maminka utrousila, že jsme měli jet radši autobusem, byla z té cesty celá dolámaná. Nakonec jsme parkování našli a po příchodu na Vídeňské vánoční trhy jsme doslova zjihli! To jsme ještě neviděli. Tolik krásy, tolik zboží!

Manžel vytáhl šrajtofli a já jsem nevěděla co dřív. Slíbil mi totiž, že si můžu  vybrat něco pod stromeček. Víte co jsem si vybrala? Vánoční stromeček. Umělý, krásný, ze všech nejkrásnější, takový jsem ještě nikdy neviděla. Byl jako živý. To budou kamarádky čubrnět.
Manžel myslel, že jsem se zbláznila, ale přání pro Ježíška je přání pro Ježíška.

S rodiči a bratrem a jeho přítelkyní jsme se po chvilce rozešli a domluvili se, že se sejdeme až u auta. Když jsme se v domluvený čas sešli, každý měl plno balíků a my ještě ten umělý vánoční strom.  K tomu škodovka a šest lidí! Telata z Vídně podruhé.
„Tak to tam nedáme“: řekli jsme téměř jednohlasně. „Někdo tu zůstane!, řekl rádoby vtipně brácha. Ale ať jsme se snažili sebevíc, do auta jsme se se vším opravdu nenarvali. Nejvíc překážel ten vánoční strom.
„Musíš ho tu nechat! „ Řekl mi manžel. Ani náhodou, stál tolik peněz a nikdo takový nemá. „Kašlu na peníze, přece tu nezůstanu.“ „Co bys za to dřív dal“, chtěla jsem být také vtipná jako brácha.
Už se schylovalo k hádce, ale pak zasáhl můj zlatý milovaný tatínek. Šel k jednomu zájezdnímu autobusu, které parkovali kousek od nás a zeptal se řidiče, jestli by tam neměl jedno místo navíc, že mu to i zaplatí, ale že se prostě nevejdeme do auta a on zabírá nejvíc  místa, protože je nejtlustší (nebyl, maminka byla tlustší).

Řidič napřed váhal, ale pak se začal smát a tatínka posadil na sedadlo vedle sebe. Autobus jel jen do Břeclavi,to nám ale tatínek neřekl, jinak bychom ho tím autobusem nevyslali. Nevěděli jsme, že odtud musel ještě chudák jet domů vlakem, dojel až velmi pozdě v noci.
Všichni jsme ho samozřejmě se strachem čekali ...a pod tím umělým vánočním stromečkem měl pak ten nejhezčí dárek.

Děkuji tatínku za rozmary tvé dcery. Do Vídně už nejezdíme, bez tebe to není ono.

GabiK

pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________________

Skvělý příspěvek. Chvilkami jsme nevěděla, jestli plakat nebo se smát.
Děkuji Gabi. Škoda, že nemůžu říct: pozdravujte tatínka.
Tak alespoň krásný adventní čas...
Saša

Téma dnešního dne: Vánoční nákupy v zahraničí

  • Jezdíte na vánoční trhy, potažmo vánoční nákupy, do zahraničí?
    do Drážďan, do Vídně, do Londýna, do … …
  • Pokud ano, napište proč. V čem jsou jiné a lepší, než ty naše?
  • Pokud nejezdíte, napište i důvod, proč ne.

Těším se na vaše předvánoční příspěvky.

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek (pisatelů) odměníme malým dárkem: výživnou maskou na vlasy Gliss Kur a suchým šamponem zn. Syoss. (obojí ze zahraničí:)

dsyoss

Reklama