Takto nějak by se dal do jedné věty shrnout příspěvek, který přišel jako první a je od čtenářky s nickem GabiK. A jaké že jsou ony tři chráněné body, to se dozvíte vzápětí. Velice jednoduché.

Dobrý den,
proti chřipce a nachlazení se řídím celý život radou mojí mamky. Když se ochladí a začnou první mrazíky, nejdůležitější je mít v suchu a teple tři hlavní body našeho těla. Nohy, ruce a hlavu (já bych přidala ještě nos. ,) ale je fakt, že to pomáhá. Věděly jste například, že hlavou nám uniká nejvíc tepla? Vůbec nezávidím plešatým pánům, ti musí být pořád zmrzlí (a čepici si nedají a nadají).
Já si nasadím svoji slušivou hučku, dám si (žádné kožené, ale hřejivé, ručně pletené rukavice) a teplé ponožky , klidně i dvoje, a vyrazím do přírody. A nejenom do přírody, i ven, do obchodu, do práce, kamkoliv..
Moje rada je teda stejná jako maminčina, přestaňte frajeřit, ano, otužujte se,mějte pohyb, ale také  ruce nohy a hlavu v teple. (a teda ten nos, ale na ten ještě nikdo nevymyslel žádnou slušivou pokrývku, možná byste o nějaké věděly, :)

GabiK

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

_________________________

Ta pokrývka na nos by se měla opravdu nějak vyřešit. Také ho mám vždycky jak kontrolku a halím ho do šály. Jenže v té se prý zase hromadí kolem poletující bacily, tak nevím :(
Jinak s těmi třemi body naprosto souhlasím.
Pěkný podzim a děkuji, že jste napsala
Saša

Téma dnešního dne: Jak bojujete proti chřipce a nachlazení?

  • Trpíte vy nebo vaše děti podzimní chřipkou?
  • Jaké jsou její první příznaky?
  • Stačí vám dva dny v posteli nebo musíte zajít k lékaři?
  • Jaké místo pokládáte za zdroj nákazy chřipky nejnebezpečnější?
  • Máte nějaké osvědčené babské recepty? Podělte se o ně s námi.
  • Jste očkovaná proti chřipce nebo tomu nevěříte?
  • Jak bojujete proti chřipce a nachlazení? Otužováním? Sportem? Dobrou náladou?

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme pěkným dárkem: kosmetikou WELEDA, obsahující rakytník a zeleným čajem Pickwick obsahujícím kousky ananasu.

darecek...

 

Reklama