Co a komu se líbilo, to už je obsahem posledního tematického příspěvku od čtenářky s nickem GabiK.

Zdravím čtenářky i redakci
Říkala jsem si, jestli mám napsat, ale při pohledu na záclony nakonec vyšlo ano. Ale pěkně popořádku.

Když jsem byla před dvěma lety na návštěvě u své známé ve Španělsku, zhlédla jsem se tam v barevných záclonách. Fialové, červené, zelené, modré, se vzory i bez, jaké chcete. Okna byla veselá , vůbec to nepůsobilo kýčovitě.
Pak jsem přijela domů a sháněla podobné, jenže výběr nic moc. Sehnala jsem jen oranžovo žluté, takové obyčejné, nelíbily se mi. A tak jsem té známé napsala, jestli by mi mohla koupit a poslat ty světle zelené, které měla v kuchyni.

Poslala mi tolik metrů, že mi vyšlo na celý byt, jenže všude se zase nehodily barvou ke stěně. Akorát do ložnice a do kuchyně.
To jste ale neviděly moji tchyni jak vyváděla, když to u mě na oknech viděla. Prý záclony mají být bílé, že to mám doma jak v rybníku.

Pak jsem ale udělala jeden povedený a odvážný kousek. Tchýně byla po operaci s kolenem  a byla na rehabilitaci. My jsme ji tam šli s manželem zalít kytky, kterých má opravdu hodně, také trochu uklidit, mimo jiné i umýt okna. Nedalo mi to a jak jsem měla od té známé ještě „kilometry“ té barevné, zelené záclony, tak jsem ji vzala sebou, že by se mohla hodit. Nebudu to protahovat, pověsila jsem ji tchýni do obýváku. K té obrovské spoustě kytek se opravdu hodila. Navíc mě v této kulišárně podpořil i manžel.

Když tchýně přijela z rehabilitace, zůstala překvapena. Čekala jsem spršku nadávek, ale kupodivu se jí to nakonec moc líbilo a když mění záclony, tak ty zelené vypere a pověsí je hned znovu. Bílé má jen v kuchyni a v ložnici, ale nedávno mi řekla, jestli by mi ta známá neposlala zase nějaké barevné.

Na zařizování se tedy shodnu se svojí tchýní, to je hezké, ne?

GabiK

pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

___________________________

To je. A tiše závidím. Já kdybych jí pověsila třeba i zlaté, úspěchu se nedočkám :(
Děkuji, že jste napsala a přeji pěkný výhled za zelenými záclonkami, doma i u tchýně :)
Saša

Téma dnešního dne: Shodnete se se svým partnerem na zařízení bytu?

Ať už ano, či ne, napište nám o tom.
A přidejte i historku, ohledně čeho jste se nejvíc nepohodli, a naopak, u čeho jste se napoprvé vzácně shodli.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme pěkným dárkem: knihou nakladatelství Ikar: Tajemství lásky a sprchových gelem Radox.

radoxx

Reklama